אז איפה קונים פה סניקרס: Exess Men & Exess

פיצוציות, מספרות, מכוני טיפוח, פיצריות וחנויות סלולר. כרגע תארתי לכם תשעים אחוז מהרכב העסקים במרכז העיר נתניה. אבל דווקא במקום הכי לא צפוי, שוכנת לה פנינת סניקרהדס אמיתית. חנות בוטיק בשם Exess Men & Exess שמקדשת את מותג ג'ורדן, ואם תבקרו בה, עוד בטרם תספיקו לשפשף את העיניים, תראו בצמוד אליה עוד חנות סניקרס של נייקי וג'ורדן, המיועדות לנשים וילדים בלבד.

Exess Men & Exess

פנינת סניקרהדס אמיתית: Exess Man
פנינת סניקרהדס אמיתית: Exess Man

הכי אולדסקול

את החנות הזו אני מכיר עוד מתקופת התיכון שלי, והיא תמיד הייתה עבורי אי של שפיות. החנות היחידה שכל פעם שאני עובר בסביבה, אני אחצה במיוחד את הכביש כדי לעצור ליד חלון הראווה שלה ולבהות בפוסטר העצום של מייקל ג'ורדן מטביע במדי נבחרת החלומות.

לבעלים קוראים רוני והוא הכי אולדסקול שיש. אין לחנות אתר, פייסבוק או אינסטגרם (מלבד ל-חנות נשים) ולא מדובר פה בקטע היפסטרי או שיווק מחתרתי. כמו בימים הטובים אתה מגיע לרוני כי אתה מכיר אותו, או כי התצוגה בחלון הראווה גרמה לך לעצור.

אין אתר, פייסבוק או אינסטגרם: Exess Man
אין אתר, פייסבוק או אינסטגרם: Exess Man

הפיטר פן של עולם הסניקרס

רוני הוא בחור צנוע, כזה שהיה צריך לשכנע אותו בכלל להשתתף בכתבה. על תמונת פרופיל כבר ויתרתי מראש… אני כן אציין שמדובר בפיטר-פן של עולם הסניקרס. לא משנה כמה אני מתבגר רוני נראה בדיוק אותו הדבר. יש לו ידע עצום בסניקרס ותענוג לדבר איתו, במיוחד על דגמי ג'ורדן.

לפעמים אני נהנה סתם להיכנס לחנות ולקשקש איתו ועם לקוחות מזדמנים על נעליים, להחליף סיפורים, להתעניין בדגמים, לגעת, להרגיש, זו חוויה שקצת נעלמה עם המעבר לשופינג אונליין, ואני שמח שיש לי חנות קרובה לבית שעדיין מאפשרת לי את זה.

חנות הנשים של Exess
חנות הנשים של Exess

במסגרת סדרת כתבות חדשה בשם אז איפה קונים פה סניקרס, חשבתי שאולי יש אנשים שעדיין לא מכירים את Exess Men & Exess ויש פה הזדמנות לייצא את הקסם הנתנייתי הזה החוצה. למרות שזה לא היה פשוט, תפסתי את רוני לשיחה קצרה.

מאיזה שנה החנות קיימת?

החנות הנוכחית היא גלגול מתקדם של חנות קטנה בשם טופ שופ שפתחתי ב-1996. בשנת 2000 פתחתי במקומה חנות באותו שם, לאחר מכן הוא השתנה ל-Exess Men וזה השם שלה עד היום. צמוד אליה יש חנות נשים וילדים שמנהלת אשתי בשם Exess. כלומר אנחנו פעילים כבר מעל עשרים שנה.

מעל עשרים שנה: Exess Men & Exess
מעל עשרים שנה: Exess Men & Exess

איך הגעת לסניקרס?

תמיד הייתי חלק מעולם האופנה, הייתי טס הרבה לפריז ושם כבר שלטה תרבות סניקרס מטורפת. יש שם מגוון עצום של חנויות בוטיק מדהימות ואופנת רחוב צבעונית. מלבד זאת תמיד הייתי חולה סניקרס ולכן אני מאוד אוהב את העבודה שלי.

מי הקהל שלך?

האמת שאני לא יכול להצביע על קהל מסוים, אני פונה לכולם ושמח שכולם באים לחנות. אני כן יכול להעיד שהסוד הוא בבחירת המוצרים, ואני חושב שאני בוחר מוצרים שמתאימים לכולם. זה חלק מהסיבות שבזכותן החנות מצליחה כל כך הרבה שנים.

מגוון רחב של סניקרס לנשים בלבד | Exess Men & Exess
מגוון רחב של סניקרס לנשים בלבד | Exess Men & Exess

דגם אהוב בכל הזמנים?

נולדתי ב-1974, כלומר הייתי נער בשנים 1988-90, אז יצאו ה-ג'ורדן שלוש, ארבע וחמש, אלו הסניקרס שנצרבו בי יותר מכולן. אם אני בכל זאת צריך לבחור, זה ללא ספק הארבע, אני זוכר שהלכתי ברחוב עם חבר שהסתובב עם ג'ורדן ארבע, ובן אדם פשוט עצר אותו וביקש שימכור לו אותן. הוא מכר.

הנעל עם הכי הרבה הייפ סביבה?

ג'ורדן 11 חד משמעית! בהשקות היו לי תורים מחוץ לחנות לפני שאנשים ידעו פה מה זה תורים לנעליים. נייקי מוציאה אותה אחת לשנה סמוך לחג במולד, היא יודעת שזה מה שכולם רוצים.

אי של שפיות: Exess Man
אי של שפיות: Exess Man

הדגם שהיית בטוח שיכשל והצליח?

נייקי אייר הורצי'. אני זוכר את הנעל הזו עוד מהתקופה שלי בתחילת שנות התשעים, אף אחד לא ממש הלך איתה אז. לפני כמה שנים נייקי החזירו אותה למדפים, אם אתה מצליח למכור נעל במשך שנה זה נחשב להצלחה, את ההורצ'י מכרתי חמש שנים ברציפות. אני חושב שמכרתי הכי הרבה הורצ'י בארץ.

הסיפור הכי מטורף שקרה לך?

לפני כמה שנים הגיע נכנס לחנות אדם מבוגר יחד עם אשתו, ראיתי שהם לא מכאן, הם עשו סיבוב ויצאו. אחרי כמה דקות הם נכנסים שוב עם מתורגמן, הוציאו רשימה ארוכה עם מידות והסבירו שלאיש יש משפחה גדולה והם רוצים לחזור עם נעליים לנכדים שלהם. הם יצאו עם ארבעים זוגות! מלבד זה כל השקה של סניקרס היא טירוף וכיף גדול, אנשים מחכים לי מחוץ לחנות.

Exess Men & Exess: מבט מהרחוב
Exess Men & Exess: מבט מהרחוב

Instagram: @exess_official
Herzle 14st, Netanya
09-8612626
09-8321626

אז איפה קונים פה סניקרס: Exess Men & Exess: חלון ראווה
אז איפה קונים פה סניקרס: Exess Men & Exess: חלון ראווה
 אז איפה קונים פה סניקרס: Exess
אז איפה קונים פה סניקרס: Exess
אז איפה קונים פה סניקרס: Exess Men & Exess
אז איפה קונים פה סניקרס: Exess Men & Exess
 אז איפה קונים פה סניקרס
אז איפה קונים פה סניקרס
InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *