לא מבינים מה זה WTB? רוצים לדעת מה זה WTT או WDYWT? מוזמנים לקרוא את מילון הסניקרס המלא: מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר

א

אאוטסול: סוליית הגומי שיושבת מתחת לנעל ובא במגע ישיר עם הרצפה. לא להתבלבל עם מידסול.

אגלטס (Aglets): כמו הצ'ופצ'יק של הקומקום… אז יש את הקצה של השרוכים. פעם לא הקדישו להם יותר מדי מחשבה, היום פרט חשוב ששמים עליו דגש, יכולים להגיע גם בצבעי כרום עם חתימות והדפסים עליהם.

או.ג'י (OG): מה-מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר, בדרך כלל מתייחס להוצאה המקורית של הנעל מבחינת חומרים, עיצוב וקולורווי. יש הטוענים שהמקור הוא המושג  Original Gangster.

או.ג׳י אול (OG All): הכוונה היא לא לדדסטוק, כלומר לא לנעליים חדשות שמעולם לא ננעלו, אלא לעובדה שהן מגיעות בקופסא המקורית עם כל השרוכים, החוברות והאביזרים הנילווים.

אופר (Offer): הצעה על נעל. בדרך כלל מופיע בהקשר של קניית נעל, בפוסט מכירה ברשתות או באתרים כמו סטוק אקס, איביי וכד'.

את'לז'ור (Athleisure): טרנד אופנתי שבו יש מעבר של ביגוד ספורט מקצועי שהיה בעבר שמור למכוני הכושר בלבד (כמו בגדי ספורט שעשויים מחומרים אלסטים, קלים ונושמים וכמובן סניקרס) למקומות אחרים כמו עבודה, אירועים וכד'… למעשה אנחנו בעיצומו של הטרנד הזה.          

אייס (Ice): סניקרס עם סולייה שקופה, יש גם און אייס (On Ice), סניקרס שמורות חדשות בקופסא.

איי.סי.ג׳י (ACG): הפירוש הוא All Condition Gear והוא מתייחס לליין הנעלים והביגוד של נייקי שנועדו לעולם הקאמפינג, הטיולים והטרקים.

אינסטקופ (Instacop): קנייה אימפולסיבית של סניקרס, היי זה גם אני! 

אינסול (insole): מדרס, החלק שמושחל לתוך הנעל ובא במגע ישיר עם כף הרגל.

אנאות'ורייזד (Unauthorized): זיוף! נקרא גם רפליקה.

אפטאונס (Uptowns): אם תכנסו לחנות סניקרס בהארלם ותבקשו נייקי אייר פורס 1, לא ידעו על מה אתם מדברים. שם הם קוראים להם אפטאונס, מאחר ובעבר השכונות הצפוניות של ניו-יורק היו הראשונות לאמץ אותן כחלק מאופנת הרחוב.

אפר (Upper): החלק העליון של הנעל שבאופן מסורתי עשוי מעור, ובשנים האחרונות מבדים סינטטים קלים ונושמים.

אס.בי (SB): סקייטבורד, קטגוריית נעלי הסקייט של נייקי, שימו לב שדאנק היא נעל כדורסל ורק דאנק SB היא נעל סקייטבורד. יש כאלו שטוענים שהשם הוא בכלל ראשי התיבות של סנדי בודקר, האיש שהכניס את נייקי לעולם הסקייט.

ב

ביטרס (Beaters): יכול להופיע גם כדיילי ביטרס (Daily Beaters), סניקרס אהובות שאתה תמיד מוצא את עצמך חוזר ונועל ולכן הן הכי מרופטות, קרועות ומלוכלכות.

בי (B – Bump): הקפצת הפוסט, תגובה כדי שהפוסט יקבל יותר חשיפה.

ביספואק (Bespoke): מושג שמתייחס ספציפית לעיצוב אישי של נייקי אייר פורס 1 מחומרים ופינישים מיוחדים. המושג לקוח מעולם החליפות והמשמעות שלו דומה לטיילור מייד, תפור על פי מידות.

ברד (Bred): ראשי תיבות של שחור ואדום (Black and Red), אמור לתאר קולורווי מאוד פופולארי ומבוקש של סניקרס מאחר ואלו הצבעים של השיקגו בולס, הקבוצה שבה מייקל ג׳ורדן שיחק.

בי גרייד (B Grade): נעליים מקוריות אבל עם דפקטים קטנים, בדרך כלל נמכרות באאוטלטים בהנחה משמעותית עם התוית "בי גרייד" עליהן.

בוסט (Boost): הטכנלוגיה המובילה של חברת אדידס. נעליים שהסוליה שלהם מכילה כדוריות קטנות מחומר שנקרא תרמופלסטיק פוליאוריתן ונותנת תחושה של צעידה על עננים. טכנולוגיית הבוסט משולבת בנעליי הלייפסטייל כמו סדרת הייזי אבל גם בנעלי הפרפורמנס המקצועיות.

בריק (Brick):מה-מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר, המשמעות המילולית היא לבנה. הכוונה לנעליים בייצור המוני (ג׳נרל ריליס) שהן לא מבוקשות, ושוכבת כמו לבנים על המדפים של חנויות או מגיעות לאאוטלטים.

ג

גואט (Greatest Of All Time או בקיצור GOAT): הטוב ביותר בכל הזמנים. בדרך כלל מתייחס לסניקרס איקוניות כמו ה-אייר ג׳ורדן 1.

גריילס (Grails): סניקרס מאוד נדירות, מגיע כמובן מהולי גרייל.

ג'י-אר (General Release ובקיצור GR): השקה רגילה, בדרך כלל סניקרס שיוצאות במשך שנים ויש מבחר עצום מהן שרק ממתין בחנויות.

גאם סול (Gum Sole): סניקרס עם סוליית גומי אחידה.

ג'יי.אס (JS): כל הנעליים תחת המותג ג'ורדן.

ג'יי.בי (JB): או ג'אמפמן (Jumpman) הלוגו של מותג ג'ורדן שמציג סילואט של מייקל ג'ורדן קופץ עם רגליים מפוסקות וידיים מתוחות לצדדים, כאשר הוא מחזיק כדור ביד. 

מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר

 

ד

דאבל אפ (Double Up): רכישת שני זוגות זהים של אותן סניקרס, מעשה די מקובל אצל סניקרהדס שחצויים בנפשם באופן תמידי, רוצים לנעול את הנעל אבל להשאיר אותה חדשה.

דדסטוק (Deadstock): מה-מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר, לחובבי הויניל יש את  המינט, לסניקרסהד יש דדסטוק. זוג נעליים שמעולם לא הונח על כף הרגל או על רצפה, אלא שכב בקופסא המקורית שלו והוא חדש לגמרי. המצב הטוב ביותר שבהן ניתן לרכוש סניקרס מריסלר.

דדסטוק וית' טאגס (Dead Stock With tags או בקיצור DSWT): במצב חדש עם כל התוויות המקוריות.

דוברה (Deubré): במקור מצרפתית, חתיכת מתכת או פלסטיק שמכילה לוגו או טקסט ומושחלת לתוך השרוכים, בדרך כלל בחלק שקרוב לשני החורים הראשונים. יכולה לשמש כדי למרכז את השרוכים על מנת שיהיו שווים באורכם, אבל בפועל ספק אם יש לזה שימוש אמיתי. אפשר לראות אותם באייר פורס 1 ובנייקי קורטז.

דופ (Dope): מילה די כללית שמתמשים בה להמון תיאורים,  בתאכלס – מגניב…

די.אם (PM): מופיע בדרך כלל במועדות מכירה, הפירוש הוא Direct Message כלומר פנו אליי בהודעה ישירה.

ה

הולד (Hold): הנעל כבר שמורה למישהו אחר, מופיע בדרך כלל במודעת מכירה.

היט (Heat): אש! סניקרס נדירות שמושכות מבטים.

היט מי אפ (HMU): דברו איתי, תציעו לי סכומים, בדרך כלל מופיע במודעות מכירה.

היי טופ (High Top): יכול להופיע גם כהיי בלבד. מתייחס תמיד לגובה הנעל ביחס לקרסול. בהיי הכוונה סניקרס שמגיעות אל מעל גובה הקרסול. המטרה הראשונית של הנעל הייתה לתת אחיזה טובה יותר לקרסול בענפי הספורט שונים.

הייפבסיט (Hypebeast): פאשניסטה שקונה רק את הטרנדים האחרונים, רק מה שהמפורסמים לובשים וכל מה שיש סביבו הייפ.

הייפרסטרייק (Hyperstrike): מתוך כל הלימיטד אדישנס, הייפרסטרייק היא ההוצאה הנדירה ביותר, הלימיטד של הלימטד. בוא נגיד שאם קראתם שיש הוצאה של נעל כזו, אתם כבר באיחור ענק. כל השאר כבר עומדים בתור.

היל (Heel): עקב

הקסלייט (Hexalite): מערכת ריכוך בצורת כוורת הממוקמת במידסול של דגמי ריבוק שיצאו בעיקר בתחילת שנות התשעים.

ו

וי.אן.די.אס (Very Near Dead Stock או בקיצור VNDS): כמעט דד סטוק. לא ברור בדיוק מה המצב שלהן, האם ננעלו או לא.

וואנט טו סל (WTS): מעוניין למכור סניקרס, אם מדובר בכמה זוגות אז ביג וואנט טו סל (BWTS)

וואנט טו ביי (WTB): מעוניין לקנות סניקרס 

וואנט טו טרייד (WTT): מעוניין להחליף סניקרס

וואט דיד יו וואר טודיי (what did you wear today או בקיצור WDYWT): מה-מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר, המשמעות היא מה נעלת היום? פוסט שבו כל אחד מעלה תמונה עם הנעל שיש עליו כרגע.

וואר טו קופ? (W2c – where to cop): נשאל בפורומים, היכן ניתן להשיג את הנעל הזאת? איפה אפשר לקנות?

ויילד (Wild): מופרע, אבל בקטע טוב.

               

ז

ח

ט

טונל (Tonal): סניקרס בעלות צבע אחיד. מונוטוניות. כולל השרוכים.

טי.טי.אס (True To Size): מה-מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר, הכוונה למידת ההתאמה של הנעל לכף הרגל. בדרך כלל שיוצאות סניקרס חדשות עולה השאלה איך הן מרגישות על הרגל. אם אני מידה 9 בדרך כלל, האם הן טי.טי אס? כלומר לקחת את אותה מידה או לעלות/לרדת חצי מידה…

י

יושבות על המדף: מתייחס לסניקרס שאין להן ביקוש, בריקים, יכול להופיע גם כאזהרה – "אל תשנו עליהם" כלומר תקנו לפני שהמלאי יגמר או שמהחיר יעלה בשוק הריסייל.

ייזיי (Yeezy): סניקרס שעוצבו על ידי קניה ווסט וצריכות להיחקר בפקולטות לכלכלה וניהול. איך הייפ, לימיטיד אדישנס וקניה ווסט אחד הצליחו לגרום לנעל עם עיצוב כל כך בינוני להיות הצלחה כזו אדירה….בהתחלה היו שייכות לנייקי והיום יוצאות תחת אדידס.

כ

ל

לג'יט צ'ק (Lc): בקשה לבדיקת אותנטיות. מאחר ויש זיופים רבים בשוק הסניקרס, אנשים מעלים תמונות של סניקרס שהם מעוניינים לרכוש, ומבקשים שסניקרהדס אחרים יאשרו להם שמדובר במוצר מקורי. יש גם אפליקציות יעודיות שעושות את זה.

אל (Loss או בקיצור L): יש השקות של סניקרס שהביקוש אליהן אדיר ועולה בהרבה על ההיצע, לכן החברות הגדולות יצרו מערכות שמודיעות לקונים אם הם זכו באופציה לרכוש את הנעל או לא. כמובן שיש גם ווין (Win או בקיצור W): לזכות באפשרות לרכוש נעל מסויימת.

לאסט פיק אפ (LPU): מה-מונחים שכל סניקרהד חייב להכיר, פוסט שבו מישהו/י מעלה את הרכישה האחרונה שלו, או בקשה מכולם/ן להעלות תמונה של הרכישה האחרונה שלהם/ן.

לואוס (Lows): סניקרס שיושבות מתחת לגובה הקרסול.

לטרל (Lateral): החלק החיצוני של הנעל

לייסס סוואפ (Laces Swap): החלפת שרוכים היא המלח והפלפל של סניקרהדס, האפשרות לתבל כל נעל עם שרוכים בצבעים שונים. במודעת מכירה יופיע במידה והחליפו שרוכים לנעל.

לימיטד (Limited): כמות מוגבלת, בדרך כלל מתייחס לסניקרס נדירות. מופיע גם כלימיטד אדישין (Limited Edition) או בקיצור LTD.

מ

מדיאל (Medial): החלק הפנימי של הנעל.

מיד (Mid): מתייחס לגובה הנעל ביחס לקרסול, במיד הכוונה שהנעל בדיוק בגובה הקרסול.

מידסול (Midsole): החלק שנמצא בין האאוטסול והאינסול, מרכז הכובד של הנעל, זהו החלק שבו היצרנים משקיעים את מיטב הטכנולוגיה כדי לבדל את הנעל מהמתחרות.

נ

ניב (New In Box או בקיצור NIB): מושג טיפה חמקמק. האם סניקרס שיצאו מהקופסה והוחזרו הם ניב? האם סניקרס שנמדדו והוחזרו לקופסא הם ניב? בית הלל יגידו שכן ובית שמאי יגידו שממש לא. בניגוד לדדסטוק , שם זה ברור מאוד, ייתכן  שסניקרס חדשות בקופסא ננעלו מספר פעמים בחנות על ידי לקוחות, או שהשרוכים כבר מושחלים לחורים בנעל שמגיעה ללא שרוכים מושחלים, זה יותר פרשנות אישית, אני במקרה הזה לגמרי בית הלל. חדשות.

אן.די.סי (Nike dot com או בקיצור NDC): האתר של נייקי אונליין, מי שניסה פעם לקנות נעל שיוצאת במהדורה מוגבלת, יודע שכמות הקללות שהאתר הזה חוטף ברשתות החברתיות מצריכה קיצור.

ס

סטיל (Steal): גניבה, למצוא נעל נדירה ויקרה בהנחה גדולה.

סטיזי (Steezy): מפוצץ בסטייל.

סטאר לוס (Star Loss): מונח שבודק מהי רמת השחיקה של כוכבים קטנים שמופיעים בסוליה של דגמים כמו אייר ג'ורדן 1 ונייקי דאנק. ככל שהכוכבים שחוקים יותר הנעל במצב פחות טוב ולהיפך.

סיטינג (Sitting): סניקרס שיוצרו בכמויות גדולות מדי ונמכרות באאוטלטים במחירים מצחיקים.

סייז ראן (Size run): טווח המידות שקיים לנעל מסויימת, בדרך כלל במידות אמריקאיות 6-15 אצל גברים, ואצל נשים 5-12. כדי להבין מה המידה שלכם ניתן להיעזר במדריך המידות באתר.

סמפלר (Sampler): נעל שנוצרה רק כדי לבדוק נוחות, עמידות, ביצועים וכד'… לוקסי (Looksee) הן סמפלרים במידה 9 ו-וורטסטרס (Weartesters) הן בדרך כלל במידה 13. מאחר והם יוצרו בכמויות בודדות, הן נמכרות לאחר מכן במחירים מופקעים לסניקרהדס.

ע

פ

פאדס (PADS): הפירוש הוא Pass as Deadstock והמשמעות היא שהנעל חדשה בקופסא אבל יכול להיות שנמדדה או שהשרוכים נשרכו. כלומר, יש פה אלמט של שקיפות מצד המוכר.

פוגזי (Fugazi): מי שראה את הזאב מוול סטריט אמור לדעת – אוויר נפוח, דומה להייפ אבל שלילי.

פיזי (Feezy): הסניקרס של קניה ווסט Yeezy, אבל מזוייפות.

פי.אם (PM): מופיע בדרך כלל במועדות מכירה, הפירוש הוא Privet Message כלומר פנו אלי בהודעה פרטית.

פייר (Fire): דומה לאשששש! בעברית.

פירסט קאם פירסט סרב (FCFS): לא שומרים נעליים לאף אחד, אלא משרתים את מי שמגיע ראשון, בדרך כלל מופיע בהקשר להשקות בחנויות.

פלייניט (Flyknit): מתייחס לאפר, טכנולוגיה של נייקי שבה האפר טווי מהחוטים גמישים ואוורירים שיוצרים נעל מאוד נוחה לענפי הספורט השונים. פריימניט (Primknite) זה בדיוק אותו הדבר רק של אדידס.  

פלייק/פלייקר (Flake): מבריזן, קבעת עם מישהו להיפגש כדי לקנות או למכור סניקרס והוא פשוט נעלם מבלי לענות לטלפונים, נא להחרים אנשים כאלו.

פליירס אדישין (Player Adition): נעל שעוצבה ספציפית עבור שחקן מסוים, בדרך כלל בצבעים של הקבוצה שלו, עם החתימה שלו, ויוצאת לשוק בכמות מוגבלת. לא להתבלבל עם סיגניצ'ר שו (Signature shoe) כמו סדרת קובי או לברון שיוצאת בכמויות גדולות ומלבד התמחור היחסית גבוה שלהן, זמינות לכולם.

פליירס אקסקלוסיב (Player Exclusives): נעל שעוצבה ספציפית לשחקן מסוים, יוצרה רק במידה שלו והיא בצבעים לא שגרתיים. ההבדל הגדול מפלייר אדישין הוא שהנעל הזו לא תצא לשוק. אם במקרה היא תגיע לזירת מכירות כמו איי.ביי, המחיר שלה ירקיע שחקים.

פליפ-פלופ (Filpflop): חוסר החלטיות לגבי מידת האהבה לנעל מסויימת. יכול להיות ששנאת אותה שהיא יצאה, פתאום כולם נועלים אותה והופ… נפלת בפח! אתה לגמרי בעניין.

פקטורי לייסינג (Factory Lacing): נעל שיצאה מהמפעל עם שרוכים מושחלים. בעצם המונח נכתב על ידי ריסלר שרוצה להדגיש שהוא לא פרם או התעסק בצורה כלשהי עם השרוכים.

פרש (Fresh): מרענן, קול.

צ

ק

קוק וויטס (Coke Whites): סניקרס שהקולרווי שלהן הוא לבן שלג בלבד, או אם רוצים לדייק –  לבן קוקאין.

קוויקסטרייקס (Quickstrikes): סניקרס שיצאו במהדורה מוגבלת, או רק במקומות מסויימים בעולם. מאוד נדירות ומבוקשות על ידי סניקרהדס, למרות שלאחרונה המונח הזה די נשחק.

קיקס (Kicks): סניקרס, נקראים גם טניס שוז (Tennis Shoes), ג'ים שוז (Gym Shoes), ראנרז (Runners) ו-טריינרז (Trainers)  

קריספי (Crispy): סניקרס במראה נקי.

קולרווי (Colorway): לא הצבע, אלא שילוב הצבעים של הנעל, הדרך שבה הם משתלבים זה בזה.

קופ (Cope): משתמשים בזה כפועל (To cop), לרכוש או להשיג משהו.

קוזי בוי (Cozy Boy): נעל אופנתית ויחד עם זאת נוחה.

ר

ראפל (Ruffle): הגרלה, שיטה שבה סניקרס מבוקשות נמכרות באמצעות הגרלה ולא למשל בשיטת מי שמגיע ראשון.

ריטייל (Retail): המחיר של המוצר בחנות כפי שהיצרן קבע אותו, לפני שאזל המלאי והוא עבר לשוק הריסייל. היום מאוד קשה למצוא דגמים של אייר ג'ורדן 1 היי או דאנקים במחירי ריטייל.

ריסטוק (Restock): נעל שיצאה מהמלאי עקב עודף ביקוש, וחוזרת לשוק כדי להכניס ימבה מזומנים לחברה.

ריסלר (Reseller): אדם שקונה סניקרס רק כדי למכור אותם במחיר גבוה יותר, נשמע לא נחמד אבל האמת שהחברות הגדולות לא רק שלא יוצאות נגדם, אלא אפילו מעודדות את התופעה.

רד אוקטובר: (Red October) סניקרס שהן בצבע אדום בלבד, נקרא על שם ה-Yeezy רד אוקטובר של קניה ווסט, עוד מהתקופה שהוא היה בנייקי.

רטרו (Retro): נעל שיוצאת בצבעים המקורים של פעם, אבל עם חומרים וטכנולוגיה עדכנית, לא להתבלבל עם OG.

רפליקה: העתק, חיקוי, דגם דומה אבל לא הנעל המקורית, מגיע גם בקיצור Rep Box כלומר הנעליים מגיעות בקופסא חלופית.

ש

ת

עכשיו כשאתם מכירים את כל המונחים של עולם הסניקרס, מוזמנים לבדוק מהו המחיר של הנעליים שלכם באתר עם המבחר הרחב ביותר בעולם, במחיר הכי טוב שיש.

 • חנויות הסניקרס הכי שוות בלוס אנג'לס: סניקרס שופינג בחו"ל

  חנויות הסניקרס הכי שוות בלוס אנג'לס: סניקרס שופינג בחו"ל

  בכל מה שקשור לעולם הסניקרס והסטריט-וור, תהיו בטוחים שלוס אנג'לס היא אחת הערים המובילות בעולם. למעשה מדובר במקום המושלם להתעדכן בכל מה שחם בסצנה ולהתחבר לתרבות הרחוב. מלבד מורשת עשירה של פאשן וסטייל, אחד המאפיינים הבולטים ביותר של סצנת הסניקרס בעיר הוא הגיוון שלה – ממותגי מעצבים יוקרתיים ועד למותגי סטריט-וור עצמאיים, כך שכולם יוכלו…


 • נעליים עם גלגלים: נעלי רולר ונעליים עם גלגל נשלף – מדריך

  נעליים עם גלגלים: נעלי רולר ונעליים עם גלגל נשלף – מדריך

  הילדים שוב משועממים או מתעצלים לצאת מהבית? למה לא לאפשר להם לבצע פעילות מהנה ומשחררת שתשפר להם את היציבה ואת שיווי המשקל, תעניק מיומנויות מוטוריות חדשות, ותעזור לשיפור הריכוז והכושר הגופני. נעליים עם גלגלים משלבות את הטוב מכל העולמות, הן מתנה מושלמת שמשלבת הנאה עם פרקטיות, ועכשיו כל מה שאתם צריכים כדי למצוא את נעלי…


 • כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כולם מחפשים היום סניקרס מבוקשות, ויש הרבה חנויות שמנצלות את זה כדי למכור ללקוחות תמימים סניקרס במחירים יקרים. מאחר ואני מקבל אינספור הודעות מאנשים שרוצים לדעת כיצד ניתן להשיג את הסניקרס שבתמונות, אני עונה שאין סיבה לשלם מחירי פרימיום, ושכל אחד יכול לקנות בעצמו סניקרס מקוריות ישירות מאתרים בחו"ל. האתר הטוב ביותר היום לרכישת סניקרס…


 • נעלי טניס מומלצות לגברים נשים וילדים: המדריך המלא

  נעלי טניס מומלצות לגברים נשים וילדים: המדריך המלא

  לא משנה אם אתם שחקנים מקצוענים, חובבנים או רק מתחילים, חשוב שתעלו על המגרש אך ורק עם נעלי טניס ייעודיות למשחק. הסיבה היא שבניגוד לענפי ספורט כמו ריצה או אופניים שבהם התנועה היא אך ורק קדימה ואחורה, טניס הוא משחק שיש בו המון תנועות לצדדים, עצירות פתאומיות, קפיצות, שינויי כיוון חדים וכד'. תנועות אגרסיביות כאלו…


 • נעלי טניס בבולט לגברים, נשים וילדים | Babolat מדריך

  נעלי טניס בבולט לגברים, נשים וילדים | Babolat מדריך

  לא רק שבבולט היא החברה הותיקה ביותר בעולם הטניס, היא אחראית לכמה מאבני הדרך המשמעותיים ביותר בהתפתחות של המשחק. החברה המציאה את הגיד הטבעי בשנת 1875, פיתחה את מכונת השיזור החשמלית הראשונה בשנת 1981, והשיקה את המחבט המהפכני בבולט פיור דרייב בשנת 1994. זה היה ברור שכאשר נעלי טניס בבולט יצאו לשוק, הם יעמדו בסטנדרטיים…


 • נעלי טניס קיי סוויס לגברים, נשים וילדים | K-SWISS מדריך

  נעלי טניס קיי סוויס לגברים, נשים וילדים | K-SWISS מדריך

  למרות השם המטעה, K-Swiss היא לא חברה שוויצרית. היא נוסדה בקליפורניה על ידי שני אחים חובבי טניס שהגיעו בשנות השישים משוייץ לחוף המערבי. נעלי הטניס באותה תקופה היו מבד, ואילו האחים רצו נעל טניס שתהיה עמידה ותומכת יותר. הם הושפעו מאוד ממגפי סקי, וזה מה שגם להם ליצור בשנת 1966 את נעל הטניס הראשונה מעור.…


 • נעלי טניס אסיקס מומלצות לגברים, נשים וילדים | Asics מדריך

  נעלי טניס אסיקס מומלצות לגברים, נשים וילדים | Asics מדריך

  למרות שהיא שחקנית יחסית חדשה בעולם הטניס, זה היה ברור שחברת אסיקס תביא את גישת המצויינות הבלתי מתפשרת שלה גם לספורט הלבן. אין פלא שטניסאי-על כמו נובאק דג'וקוביץ', איגה שוויונטק, אלכס דה מינור, ליילה פרננדס, דויד גופן ובורנה צ'וריץ' בחרו לשחק עם נעלי טניס אסיקס. אסיקס התפרסמה בזכות נעלי הריצה המעולות שלה, ויש רצים שלא…


 • נעלי טניס אדידס מומלצות לגברים, נשים וילדים | Adidas מדריך

  נעלי טניס אדידס מומלצות לגברים, נשים וילדים | Adidas מדריך

  אין חברה עם מסורת מפוארת יותר בעולם הטניס מאשר אדידס. כבר למעלה מחמישים שנה שהיא מלווה אגדות טניס כמו ארתור אש, סטן סמית', סטפן אדברג, סטפי גראף, ג'סטין הנין ונובאק דג'וקוביץ'. היום היא המאמצת הרשמית של טניסאי-על כמו אלכסנדר זברב, פליקס אוז'ה-אליאסים, מריה סקארי, דומיניק טים וסטפנוס ציצפאס, כאשר כולם משחקים עם נעלי טניס אדידס.…