כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

ראינו בעזרת המדריך כיצד לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס שכל אחד יכול לדלג על חנויות ריסייל יקרות ולהזמין בעצמו נעליים מקוריות ומבוקשות ברשת. בנוסף לא צריך להתעסק עם מוכרים מפוקפקים או לפחד מנעליים מזוייפות מעמודי אינסטגרם קיקיוניים. בשלב הבא ניכנס קצת יותר לעומק ונלמד – כיצד למצוא את הדילים השווים ביותר בסטוק אקס, למה הסבלנות משתלמת וכיצד ניתן לחסוך במיסים ועלויות השילוח. אז קבלו את המדריך המלא – כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

כל הדוגמאות בכתבה מוצגות בגרסת המובייל, אבל בהחלט רלוונטיות גם לגרסת הדסקטופ

חפשו נעליים שנמכרות מתחת למחיר הריטייל

באתר סטוק אקס יש שורת חיפוש גדולה שדרכה ניתן לחפש את הנעליים שאנחנו רוצים, אבל האתר גם מציע חיפוש גם לפי קטגוריות. כך ניתן לגשת לתפריט הראשי (שלושת הפסים בצד השמאלי העליון) ולסמן שאנו מעוניינים ב-Sneakers.

כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

משם תלחצו על חלונית Filter: 1 ותעברו לסימון Below Retail. האתר בעצם יציג לנו את כל הנעליים שנמכרות מתחת למחיר שבו הן נמכרו, או נמכרות כרגע בחנויות הריטייל.

מה זה מחיר ריטייל? מדובר במחיר שבו הנעל נמכרת לציבור באמצעות חנויות ריטייל (כמו נייקי, פוטלוקר וכד'). לצורך העניין מחיר הריטייל של אייר ג'ורדן 1 הוא 170$, ולכן כל פעם שתיתקלו באייר ג'ורדן 1 חדשה במחיר שהוא פחות מזה, היא למעשה נמכרת Below Retail.

כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר
לחפש את הכל הנעליים שנמכרות מתחת למחיר הריטייל

למה יש נעליים שנמכרות מתחת למחיר הריטייל?

חנויות ריטייל רגילות מתמחרות נעליים על פי מה שמכתיבות להן היצרניות. סטוק אקס לעומת זאת, הוא אתר שעובד על פי היצע וביקוש, כלומר אף אחד לא מחליט מה יהיה המחיר של נעל מסויימת, מלבד כמות האנשים שרוצים אותה וכמות האנשים שרוצים למכור אותה. המשמעות היא שהמחיר של נעל מבוקשת יהיה גבוה, והמחיר של פחות מבוקשת יהיה נמוך.  

אם נרצה להבין את הנושא קצת יותר לעומק, אז בסטוק אקס פועלים היום ריסלרים מקצועיים. זה אומר שהם קונים כמויות גדולות של סניקרס מתוך מחשבה שיהיה עבורן ביקוש גדול. העניין הוא שלפעמים הם טועים ואין ביקוש סביב הנעליים האלו. במצב כזה יש להם שתי אופציות, הם יכולים לתת לסחורה לשכבר במחסנים שלהם, ואולי המחיר שלהם יעלה ואולי לא. לחילופין, הם יכולים למכור אותן כרגע במחיר עלות, וכך לפחות הם לא הפסידו כסף על הסחורה אלא רק "גלגלו" את הסכום הלאה. במקרה הזה אתם רק מרוויחים.

איך אפשר להרוויח מזה?

מאחר ונעליים פחות מבוקשות נמכרות בפחות ממחיר הריטייל שלהם, שווה להיות פחות "עדר" ולא לחפש את הנעליים שכולם מחפשים. אם תפתחו סטייל ייחודי משלכם, קודם כל יהיה לכם סטייל יחודי משלכם, אבל הבונוס האמיתי הוא שגם תוכלו לקנות נעליים יותר זולות וזה בכלל שוס.

הגבילו את החיפוש במחיר וסדרו את התוצאות על פי ההצעות הנמוכות ביותר

כדי לשלם כמה שפחות, תחת עמודת Prices תגדירו מראש לאתר להציג לכם רק סניקרס שעולות פחות מ-200 דולר

להציג רק סניקרס שעולות פחות מ-200 דולר
להציג רק סניקרס שעולות פחות מ-200 דולר

כמו כן, בחלונית הימנית העליונה Sort By: Featured תסדרו את התוצאות לפי הההצעות הנמוכות ביותר (New Lowest Asks), כלומר סניקרס שהמוכרים רוצים להיפטר מהן ולכם מציעים עבורן מחירים נמוכים.

כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

כדי לקנות נעליים בזול מסטוק אקס נסו לא לרכוש סמוך למועד ההשקה

סניקרס הן קודם כל פריט אופנה, המשמעות היא שכאשר הן מושקות, כל הסלבס מעלים תמונות שלהן באינסטגרם והמחיר קופץ לשמיים. עם הזמן ייצאו דגמים חדשים והמחיר של הנעליים שעד לפני שנייה כל העולם רדף אחריהן, יירד פלאים. הכלל הזה כמובן לא תופס לגבי דגמים קלאסיים, לדוגמא: כל נעל מסדרת אייר ג'ורדן שתצא בצבעים המקוריים (OG), המחיר שלה רק יעלה עם הזמן, כך גם המחיר של כל נעל של טראוויס סקוט. לעומת זאת, המחיר של דגמים פחות מבוקשים שיש סביבם הייפ זמני ירד, ולכן סבלנות זה שם המשחק פה.

אם הנעל עולה פחות מ-75 דולר, תשתמשו בשרות משלוח חיצוני

סטוק אקס שולחים סניקרס לארץ, כאשר עלות המשלוח כוללת את כל המיסים מראש. מצד אחד זה ברכה כי לא צריך לשבור את הראש יותר כמה מיסי שקר נצטרך לשלם למכס ישראל. מצד שני, הבעיה היא שבעקבות באג או סתם עצלנות, גם אם הנעל עולה פחות מ-75$, סטוק אקס עדיין ממשיכה לגבות מע"מ. במקרה הזה שווה לשלוח את הנעל דווקא באמצעות משלוח חיצוני כמו Red Box. ברגע שהנעל מגיעה לכתובת בארצות הברית, מקבלים מייל מ-רדבוקס שהחבילה הגיעה, מצהירים באתר החברה על הערך האמיתי שלה (פחות מ-75 דולר), ואז היא נשלחת לארץ ללא עלות נוספת מלבד עלות המשלוח.

להסבר נרחב כיצד להשתמש בשירות משלוח חיצוני מארצות הברית לישראל ניתן לקרוא את המדריך – סניקרס ללא גבולות: משלוח מארצות הברית לישראל עם כתובת אמריקאית.

למדו את המידה שלכם בכל דגם

מאחר וב-Stock X התמחור הוא על פי מידות, לפעמים יש פערים עצומים במחיר בין מידה למידה. העניין הוא שאין בהכרח מידה אחת שמתאימה לנו. מישהו/י במידה 8 בהחלט יכול/ה ללכת עם מידה 8.5, מה גם שאין אחידות בסניקרס ותמיד יש דגמים שיושבים טיפה יותר גדול או קטן על הרגל. לדוגמא ה-אדידס ייזי 350 יושבת תמיד בין מידה לחצי מידה קטן יותר, ולכן מידה 7.5 זקוק/ה למידה 8-8.5 וכד'. היכולת לדלג בין מידות עוזרת מאוד למצוא נעליים במחירים יותר טובים.

פערים במחיר: מידה 9 עולה 350 דולר לעומת מידה 9.5 שעולה 558 דולר

בנייקי לכל אות או צירוף של אותיות לצד המידה יש משמעות וחשוב לשם לזה לב. המידות הולכות כך:
(W) – Women
(GS) – Grade School
(PS) – Preschool
(TD) – Toddler
(I) -Infant
כלומר אם אתם מבוגרים אל תזמינו מידה שהיא לא W או מידת גברים רגילה, אחרת תקבלו סניקרס קטנות שנועדו עבור ילדים. יש הבדלים משמעותיים באיכויות בין המידות. נעליים שמיוצרות עבור ילדים הן באיכות פחותה מאשר נעלי נשים או גברים. נשים למשל לפעמים קונות GS כי זה יותר זול, אבל הנעל היא לא באותה איכות. כדי להכיר את המידות של כל החברות הגדולות תוכלו להיעזר ב-מדריך מידות הנעליים

תשתמשו בכלים הרבים שסטוק אקס מציע לכם

האם המחיר של הנעל נמצא בירידה או עלייה

מאחר ו-Stock X פועל כמו בורסה, הוא יכול להראות מגמות. האתר מראה לכם בגרפים פשוטים האם המחיר של הנעל נמצא בירידה או בעלייה. אם הוא בירידה – שווה לחכות כדי לקנות אותה במועד מאוחד עוד יותר בזול. אם הוא בעלייה – כדאי לקבל החלטה מהר, ייתכן שעדיף לקנות עכשיו כי המחיר ימשיך לעלות או שאולי כדאי לחכות כי בהמשך הוא עתיד לרדת.

כך נראה גרף בירידה

מספר המכירות, מחיר הפרימיום ומחיר מכירה ממוצע

יש בסטוק אקס שלושה נתונים חשובים שעוזרים לנו לראות האם המחיר הנוכחי של הנעל הוא אטרקטיבי. מספר המכירות (Number of Sales) מראה כמה הנעל מבוקשת, מחיר הפרימיום (Price Premium) מראה את המחיר שלה כרגע ביחס למחיר הריטייל ומחיר מכירה ממוצע (Average Sales Price) מראה לנו מה המחיר הממוצע שהקונים שילמו עבורה.

בדוגמא הנ"ל הנעל נמכרה באתר 15,035 פעמים (מספר גבוה מאוד). היא נמכרה במחיר שהוא 94% מעל מחיר הריטייל ומחיר המכירה הממוצע הוא 240 דולר

תשתמשו בהצעת מחיר

בסטוק אקס יש שתי אפשרויות לקנות נעליים. הראשונה היא קניה ישירה, באפשרות הזו אתם בעצם רוכשים על המקום את הנעל והיא תישלח אליכם בהקדם. האפשרות השנייה היא הצעת מחיר והיא יכולה לחסוך לכם המון כסף. באפשרות של הצעת מחיר אחנו בעצם כותבים כמה אנחנו מוכנים לשלם עבור הנעל, ואם יש מוכר שמוכן למכור לנו את הנעל במחיר הזה – זכינו. הרי לכולנו יש נעליים שאנחנו רוצים בכל מחיר ונשלם כמה שיבקשו עבורן, אבל לפעמים יש נעליים שאנחנו רוצים אבל מוכנים לשלם עליהן רק מחיר מסויים, כלומר לא בכל מחיר. קנייה באמצעות Bid מאפשרת בדיוק את האופציה הזו.

תשתמשו באפשרות Bid

כדי לקנות באמצעות אפשרות Bid, אנחנו נרשום את המחיר שאנחנו מוכנים לשלם על הנעל (Enter Bid), נציין לכמה זמן ההצעה תהיה תקפה (Bid Expiration) ולאחר אישור ההצעה שלנו תהיה באוויר. אם כרגע היא ההצעה הטובה ביותר עבור הנעל, יש לנו סיכוי טוב שהמוכר יסכים למכור לנו אותה. אם היא כבר לא תהיה ההצעה הטובה ביותר, נקבל מייל מסטוק אקס שמודיע לנו שמישהו הציע הצעה טובה יותר משלנו ואולי כדי לנו לעדכן את ההצעה. בכל מקרה, יכול להיות שתתעוררו יום אחד ותקבלו מייל שההצעה שלכם התקבלה, גם אם היא הייתה נמוכה משמעותית מהמחיר שבו ראיתם לראשונה את הנעל. מקרים כאלו קורים בסטוק אקס כל זמן ועכשיו רק צריך לוודא שיש לכם כסף בחשבון, כי אתם תחוייבו גם שכחתם בכלל שאי פעם הצעתם עבור הנעל הזו.

גם אם ראיתם נעל בחנות פיזית – עדיין תחפשו את המחיר שלה בסטוק אקס.

מאחר וסטוק אקס עובד על פי עיקרון של היצע וביקוש, יש לא מעט מצבים שבהם נמכרות בו נעליים במחיר שהוא מתחת לריטייל למרות שהן עדיין נמכרות באותו הזמן בחנויות במחיר ריטייל. למעשה ברגע זה יש נעליים בסטוק אקס שנמכרות בפחות ממה שדורשים עבורן אתרים ישראלים, גם אם תוסיפו את עלות המשלוח והמיסים. זה בדיוק העוצמה של סטוק אקס, הוא פועל אך ורק על פי כוחות השוק ואם תהיו סבלניים ותעשו בדיקה קטנה לפני כל רכישה, תוכלו לחסוך המון כסף. בוא ניקח לדוגמא את ה-Adidas ZX 8000 Qualitat x Highsnobiety, נעל מדהימה וסופר איכותית שהיה סביבה אפס הייפ בגלל שהיא לא אייר ג'ורדן או נייקי דאנק.

נעליים בזול מסטוק אקס

מחיר ריטייל – 140 דולר
מחיר בארץ 599 ש"ח
ה-adidas ZX 8000 Highsnobiety Qualitat הושקה במחיר ריטייל של 140 דולר, נמכרת כרגע בארץ במחיר של 599 ש"ח ועולה בסטוק אקס 80 דולר
מחיר סטוק אקס: 80 דולר
בעבר נמכרה גם ב-50 דולר

זהו! סיימנו את המדריך. אתם יכולים להתחיל לחפש את האוצרות שלכם בסטוק אקס, ותוך כמה ימים הם יגיעו עם שליח עד הבית שלכם. רק תזכרו שיש כל הזמן הזדמנויות לדילים טובים אם רק תהיו סבלניים ותפתחו את הסטייל האישי שלכם. תבלו ותיזהרו לא להתמכר 🙂

InstacopSneakers

4 thoughts on “כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *