כיצד ניתן לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד (הצעת מחיר): המדריך המלא

הרבה אנשים מתבלבלים ולא מבינים למה הם לא מצליחים לראות את הביד (הצעת מחיר) שהם רשמו, או למה הביד שהם רשמו לא נמצא במקום הראשון למרות שמדובר בסכום הכי גבוה. הבלבול הוא אכן מוצדק והוא נובע משינוי האופן שבו סטוק אקס מציגה את המחירים. למרות הבלבול, מבטיח שאחרי שתקראו את המדריך כיצד ניתן לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד תבינו בדיוק כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות אפשרות הצעת מחיר. פשוט לעקוב שלב אחרי שלב ולראות כמה זה קל.

לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד

כיצד ניתן לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד: המדריך המלא

בסטוק אקס יש שתי אפשריות קנייה, האפשרות הראשונה היא קנייה ישירה (Buy for), פשוט לוחצים על הכפתור הירוק, מתקדמים עם המסכים עד לתשלום והנעל בדרך אלינו. אפשרות קנייה ישירה היא נוחה, מהירה ומיועדת למי שרוצה את הנעל במחיר שבו היא מוצעת למכירה.

אפשרות שנייה היא באמצעות הצעת מחיר (Place bid). באפשרות הזו אנחנו בעצם מציעים את המחיר שאנחנו מוכנים לשלם על הנעל. אם יש מוכר שמוכן למכור לנו אותה במחיר הזה – זכינו בנעל במחיר מופחת. אפשרות הצעת מחיר טובה למי שרוצה את הנעל, אבל לא בכל מחיר, או לאלו שמחפשים מציאות ויש להם סבלנות לחכות כדי לנסות להשיג אותן במחיר מופחת.

כדי לרכוש באמצעות Place Bid ניכנס קודם לאתר דרך הקישור הזה, ואז נרשום בשורת החיפוש רת הדגם שאנחנו מעוניינים בו. לצורך הדוגמא רשמנו Nike Dunk Low Retro White Black או בקיצור דאנק פנדה. לאחר מכן, נבחר באפשרות הראשונה שהאתר מציע לנו, שהיא מידת בוגרים.

לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד

לאחר שנכנסו לעמוד המכירה, נלחץ על חלונית המידות כדי לבחור את המידה שלנו.

לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד

לאחר שנפתחה חלונית המידות, נבחר את המידה שלנו. במקרה הזה בחרנו במידה 6.5 גברים, שבנייקי היא שווה למידה 8 אצל נשים (כדי להבין מהי המידה שלכם וכיצד להמיר בין מידות, תוכלו להיעזר במדריך המידות באתר).

לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד

לאחר שבחרנו את המידה נחזור לעמוד המכירה, שם נבחר באפשרות Place Bid

לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד

בעמוד הצעת המחיר צריך לשם לב לשני נתונים, הראשון הוא Highest Bid, כלומר מהי ההצעה הכי גבוהה כרגע עבור הנעל. הנתון השני הוא Lowest Ask, כלומר מה המחיר הכי נמוך שבו יש מוכר שכרגע מוכן למכור לנו אותה. אנחנו רואים שההצעה הכי גבוהה היא 207$ והמחיר הכי נמוך הוא 304$, כלומר יש פער די גדול כרגע בין המוכר לקונה (304-207=97$). במקרה הזה, אם נרשום 208$ נהפוך להיות המציעים הכי גבוהים והאתר גם יכתוב לנו את זה בפירוש (You are about to be the highest bidder), אבל כמובן שצריך להתחשב גם בהפרש. בעיקרון ככל שההצעה שלכם תהיה קרובה יותר למחיר הכי נמוך, יש יותר סיכוי שהמוכר יקבל אותה ותתרחש מכירה. נכתוב את המחיר שאחנו מוכנים לשלם ונלחץ על כפתור Next.

לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד

אם אתם כבר רשומים לאתר, בשלב הזה תועברו לעמוד הבא. אם טרם נרשמתם, סטוק אקס יבקש שתרשמו עם שם משתמש וסיסמה. לאחר מכן תסכימו לתנאי השימוש באתר באמצעות סימון V בתיבה, ולבסוף תזינו כתובת ואמצעי תשלום, למקרה שבו הצעת המחיר שלכם תפגוש מחיר מבוקש ותתרחש מכירה.

בשלב הבא נבחר לכמה זמן אנו רוצים שההצעה שלנו תהיה בתוקף, ניתן לבחור בין יום אחד, שבוע, חודש ועד לשישים ימים. נבחר את תוקף ההצעה ולאחר מכן נלחץ על כפתור Review Bid.

בשלב האחרון נוכל לראות את המחיר הסופי של הנעל וכיצד הוא חושב. במקרה הזה, במידה וההצעה שלנו תאושר, נוכל להשיג את הדאנק פנדה, עד הבית ללא הפתעות מיותרות ממכס ישראל, במחיר של 250.48$. נלחץ על כפתור Confirm Bid וברגע זה ההצעה שלנו באוויר, נקבל מייל מסטוק אקס שמאשר שההצעה שלנו גלויה לכל המוכרים של הנעל, ואפשר להתחיל להחזיק אצבעות.

מייל שמודיע על הצעה גבוהה

דרך אגב, אם תתנו את הצעה הטובה ביותר, ולאחר זמן מסוים משהו יתן הצעה טובה משלכם (מה שבהחלט עלול לקרות), תקבלו התראה על כך למייל, כדי שתוכלו לשפר את ההצעה שלכם. אם אני צריך לתת איזשהו כלל אצבע, אז נעל שהיא מאסט עבורם תקנו בקנייה ישירה, ועל נעל פחות חשובה תתנו הצעת מחיר.

בעיקרון בשלב הזה יש לכם את כל המידע כדי להתחיל להציע על נעליים שאתם מעוניינים בהם, ומי יודע? אולי תיפלו על איזה דיל קרוקדיל. להציע זה חינם ואין מגבלה על כמות ההצעות שניתן להעלות, אז תתחילו לזרוק פתיונות, ואל תתפלאו אם בוקר אחד תעוררו עם מייל שמבשר לכם שזיכתם בנעל ששכחתם בכלל שהצעתם עליה, זה קורה יותר פעמים ממה שאתם חושבים 🙂 לכל מי שרוצה להרחיב טיפה את הידע שלנו לגבי הצעות, ולהבין את השיטה שבה האתר סטוק אקס עובד, מוזמן להמשיך לקרוא את הטקסט הנ"ל.

למה אנחנו לא רואים את ההצעה שלנו במיקום הגבוה ביותר בחלונית View Bids, למרות שהיא כרגע ההצעה הגבוהה ביותר?

בעבר האופן שבו סטוק אקס הציגה את המחירים בכל העולם היה זהה. לכן, אם הייתם רושמים את הסכום הגבוה ביותר, ההצעה שלכם הייתה מופיעה ראשונה בחלונית View Bids, ומוכרים בכל העולם היו יכולים לראות ולקבל אותה. העניין הוא שמאז סטוק אקס שינתה את האופן שבו משתמשים שונים רואים את המחירים ברחבי העולם.

הסיבה שסטוק אקס שינתה את האופן שבו היא מציגה את המחירים היא לא כי היא אנטישמית, ולא כי אנשים מבטלים פה הזמנות על ימין ועל שמאל (הם כן מבטלים, אבל זה לא קשור). היא שינתה את מדיניות התמחור שלה מאחר ובמדינות גדולות, כמו בריטניה למשל, נוצר מצב אבסורד שבו קונים קנו נעל זולה ממוכר מארצות הברית, למרות שרכישה של אותה נעל יקרה יותר ממוכר בריטי, הייתה יוצאת להם במחיר זול יותר. אז למה הם לא קנו מהמוכר הבריטי? כי המערכת הקודמת של סטוק אקס לא אפשרה להם לראות את זה.

מחיר הנעל מול מחיר סופי

בתצוגה הקודמת של סטוק אקס, המחיר של הנעל, המיסים, המשלוח ודמי הטיפול הוצגו בנפרד. קונים תמיד היו רוכשים מהמוכר שהציע את המחיר הכי זול, אבל מה שהם לא לקחו בחשבון, הוא שהמיסים מושפעים מהאזור שבו הוא והם נמצאים. לצורך הדוגמא, נגיד שמוכר בארצות הברית מכר נעל ב-100 דולר, וקונה מבריטניה קנה אותה. הקונה הבריטי עכשיו צריך לשלם מיסים, משלוח ודמי טיפול. נגיד שהמיסים הם 20 דולר, המשלוח 25 דולר ודמי הטיפול 5 דולר. סה"כ הוא צריך לשלם עבור הנעל 150 דולר (מחיר הנעל + מיסים + משלוח + דמי טיפול).

במידה והוא לא היה בוחר בהצעה הכי זולה. לדוגמא אם הוא היה קונה דווקא ממוכר מקומי מבריטניה שהציע את הנעל במחיר של 110 דולר (כלומר יקר יותר מהמוכר האמריקאי), דמי המשלוח היו נמוכים יותר והמיסים היו נמוכים יותר (משלוח פנימי בתור בריטניה). לכן העלות הכוללת שלו הייתה זולה יותר, למרות שהנעל עצמה הייתה יקרה יותר. לצורך המחשה – נגיד שעלות הנעל 110 דולר, מיסים 8 דולר, דמי משלוח 12 דולר, דמי טיפול 5 דולר. סה"כ 135 דולר (לעומת 150 דולר מהמוכר האמריקאי).

מחיר לוקלי מול מחיר גלובלי

בשיטה הקודמת לא הייתה שום דרך לדעת מהי ההצעה הכוללת הכי זולה. מאחר וסטוק אקס הוא אתר שמחבר בין מוכרים לקונים מכל העולם, כשאנחנו קונים נעל מהאתר, אין לנו מושג מאיזה מדינה הנעל הגיעה, מי המוכר, ולהיכן היא נשלחה לבדיקה. הכל נעשה מאחורי הקלעים באמצעות האלגוריתם של החברה. למעשה אנחנו יכולים לקנות נעל מהשכן שגר דירה מתחתינו, ולא נדע את זה לעולם. סטוק אקס מבטיחה לנו רק דבר אחד – שהנעל שנקבל היא מקורית במאה אחוז.

כדי להתגבר על הבעיה הזו, להבטיח שנקבל את המחיר הטוב ביותר, והמשלוח יגיע כמה שיותר מהר, סטוק אקס ערכה כמה שינויים. קודם כל היא עברה למודל מכירה אזורי, כלומר השאיפה היא שתקנו נעל ממקום שקרוב אליכם גיאוגרפית. שנית היא החליפה את תצוגת המחירים, כך המחיר הסופי שאתם רואים כולל בתוכו כבר את כל המיסים. המשמעות היא שהתוספת היחידה למחיר של הנעל תהיה משלוח ודמי טיפול, אבל המיסים כבר כלולים, ולכן לא תצטכו להוסיף שקל מעבר למה שכתוב.

כיצד לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד: איפה הבעיה?

יש שתי בעיות בשיטה הזו, הראשונה היא שהיא מטיבה עם מדינות גדולות כמו בריטניה וארצות ברית, שיש בהן הרבה מוכרים, ולכן רוב הסיכויים שקונה יוכל למצוא מוכר שקרוב אליו ובכך לצמצם את עלויות המשלוח והמיסים. במדינת ישראל רוב הסיכויים שנקנה בכל מקרה ממוכר שנמצא בחו"ל, ולכן אין פה חיסכון אמיתי. הבעיה השנייה היא שחלק מהמחירים בסטוק אקס מוצגים עם המיסים כלולים בתוכם וחלק לא, וזה יוצר בלאגן ובלבול גדול.

כדי לעשות סדר, כל המחירים שמופיעים בכפתור הירוק הגדול (Buy for) או לאחר שלוחצים על כפתור Place Bid הם לוקליים ולכן כוללים את כל המיסים בתוכם. המחירים בחלונית View Bids, בחלונית View Asks ובחלונית View Sales הם גלובליים, כלומר חלקם כוללים מיסים וחלקם לא. מהסיבה הזו לא ניתן להסתמך עליהם כדי להעריך מה צריכה להיות הצעת המחיר. צריך להסתמך אך ורק על המחירים שמופיע במסך הראשי עם הכפתור הירוק.

מה המשמעות של מחיר ללא מיסים?

המשמעות היא שבצפון אמריקה למשל, המיסים מתווספים למשתמשים רק בסוף התהליך ובנפרד ממחיר הנעל. כלומר, חלק מהמחירים שאנחנו רואים בחלונית View Sales הם ללא מיסים. לכן נראה לנו שהנעל נמכרה בעבר במחירים זולים יותר, אבל זו טעות, כי למחיר הזה נוספו מיסים שאנחנו לא יכולים לראות.

כיצד לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד כדי להיות הראשון ברשימה?

הכלל הוא פשוט, תסתמכו על המחירים שרשומים לאחר שלוחצים על כפתור Place Bid, ולא על המחירים שמופיעים בחלוניות בתחתית העמוד. אם רשמתם את הצעה הגבוהה ביותר, אתם יכולים להיות בטוחים שהאלגוריתם של סטוק אקס כבר יחבר אתכם למוכר שהוא רלוונטי עבור האזור הגיאוגרפי שלכם, ואתם בדרך לקנות בסטוק אקס באמצעות ביד. לחילופין, אתם יכולם פשוט לעקוב אחרי ההוראות של המדריך הזה, בהצלחה 🙂

 • ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות – מדריך

  ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות – מדריך

  הרבה אתר אינטרנט ועמודי אינסטגרם מנצלים את חוסר הידע של לקוחות תמימים, כדי למכור להם אייר ג'ורדן מזויפות. הבעיה היא שבמבט ראשון נראה שהעמודים והאתרים האלו מוכרים מוצרים מקוריים לגמרי. הם מדורגים גבוה בגוגל, יש להם עיצוב יפה, יש טופס צור קשר, מספר שירות לקוחות, עמוד אודות, הקנייה היא מאובטחת ובקיצור את כל הסממנים של…


 • כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כולם מחפשים היום סניקרס מבוקשות, ויש הרבה חנויות שמנצלות את זה כדי למכור ללקוחות תמימים סניקרס במחירים יקרים. מאחר ואני מקבל אינספור הודעות מאנשים שרוצים לדעת כיצד ניתן להשיג את הסניקרס שבתמונות, אני עונה שאין סיבה לשלם מחירי פרימיום, ושכל אחד יכול לקנות בעצמו סניקרס מקוריות ישירות מאתרים בחו"ל. האתר הטוב ביותר היום לרכישת סניקרס…


 • מדריך מיסים לסניקרס: כל המידע על הזמנת נעליים מחו"ל

  מדריך מיסים לסניקרס: כל המידע על הזמנת נעליים מחו"ל

  מיסים הם עניין מפחיד ומבלבל, במיוחד במדינת ישראל, וזה עלול להפוך כל הזמנה של סניקרס מחו"ל לחוויה לא נעימה, לחשש אמיתי שאין לך באמת מושג מה יהיה המחיר הסופי. אני מכיר את החששות האלו ועברתי אותן בעצמי, ולכן אני מבטיח שבסופו של המדריך הזה תצאו בתחושת ביטחון כדי שתוכלו להזמין את הסניקרס שאתם רוצים מבלי…


 • מה המחיר של אייר ג'ורדן 1 – כיצד לרכוש את נעל המבוקשת ביותר: מדריך

  מה המחיר של אייר ג'ורדן 1 – כיצד לרכוש את נעל המבוקשת ביותר: מדריך

  לא ברור אם בעקבות הקורונה, הרשתות החברתיות, הסדרה "הריקוד האחרון" או שילוב של כולם, כבר אי אפשר להתעלם מהעובדה ששוק הסניקרס בוער. היום סניקרס הפכו למיינסטרים, רואים אותן ברחובות הראשיים, במשרדים של מגדלים ענקיים ובאולמות אירועים מפוארים. כמו כל מוצר עם ביקוש גבוה, המחיר של סניקרס עלה באופן קיצוני בתקופה האחרונה, ובמיוחד המחיר של ה-אייר…


 • מה ואיך מזמינים מ-StockX: מדריך מקוצר לאתר סטוק איקס

  מה ואיך מזמינים מ-StockX: מדריך מקוצר לאתר סטוק איקס

  לעולם לא יהיה מחסור באבקות כביסה. אפשר למצוא אותן על המדפים בכל סופר, במכולות השכונתיות ובאתרי אונליין. הסיבה שאין מחסור באבקות כביסה, היא שהחברות שמייצרות אותן לא מעוניינות לייצר מחסור. הן מייצרות כמות גדולה מהביקוש, והתוצאה היא שכל צרכן שמעוניין לרכוש אבקת כביסה, יכול פשוט ללכת לסופר ולקנות לעצמו אחת. בניגוד לאבקות כביסה, יש פריטים…


InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *