ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות – מדריך

הרבה אתר אינטרנט ועמודי אינסטגרם מנצלים את חוסר הידע של לקוחות תמימים, כדי למכור להם אייר ג'ורדן מזויפות. הבעיה היא שבמבט ראשון נראה שהעמודים והאתרים האלו מוכרים מוצרים מקוריים לגמרי. הם מדורגים גבוה בגוגל, יש להם עיצוב יפה, יש טופס צור קשר, מספר שירות לקוחות, עמוד אודות, הקנייה היא מאובטחת ובקיצור את כל הסממנים של אתר מקצועי ואמין. למרות כל אלו, עדיין אפשר לגלות בקלות שמדובר במוצרים מזוייפים. מוזמנים לקרוא כיצד.

ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות - מדריך

סניקרס מזויפות: כיצד ניתן לדעת האם הג'ורדן שלכם מקוריות או מזוייפות?

המדריך מתייחס לאתר אינטרנט אבל רלוונטי גם לעמודי אינסטגרם, פייסבוק, טיקטוק וכד'.

על מנת שנוכל לזהות ג'ורדן מזויפות, צריך להבין איך עובד היום שוק הסניקרס. נעליים מבוקשות כמו אייר ג'ורדן 1, נייקי דאנק או דגמים מסויימים של אדידס ייזי, נמכרות בתוך שניות בודדות מהרגע שבו הן מושקות. הביקוש הגבוה לנעליים יוצר שוק ריסייל, כלומר כל מי שלא הצליח לקנות את הנעליים במחיר ריטייל (המחיר המומלץ לצרכן), נאלץ לקנות אותם במחיר ריסייל (מחיר מומלץ + רווח למוכר).

לתפוס היום זוג במחיר ריטייל זו משימה לא פשוטה בכלל. יש היום בוטים מתוחכמים שעוזרים לריסלרים מקצועיים לרכוש מאות זוגות, בעוד ללקוחות תמימים שרצו זוג אחד לעצמם לא נשאר דבר. זו הסיבה להצלחה הגדולה של אתר ריסייל אמין כמו סטוק אקס. מאחר ואין דרך אחרת להשיג את אותן זוגות מבוקשים, לקוחות מוכנים לשלם את מחיר הריסייל היקר.

התעשייה מאחורי סניקרס מזויפות

לתוך העולם הזה נכנסה תעשיית הזיופים. הרי כל מי שרוצה את הנעל ולא מוכן לשלם את מחיר הריסייל הגבוה שלה, ישמח לשם מחיר נמוך יותר עבורה. הבעיה עם השיטה הזו היא שאותם אתרים לא מגלים לצרכן שהוא קנה בעצם נעל מזוייפת. יותר מזה, אם תשאלו אותם, הם יהיו מוכנים להישבע שהיא לגמרי מקורית.

ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות - מדריך

מה זה נעלי סניקרס מזוייפות?

אייר ג'ורדן מזוייפת היא כל נעל שלא עברה את בקרת האיכות של נייקי, ולא קיבלה אישור שמדובר במוצר מקורי. הרי היום כל החברות מייצרות את המוצרים שלהן במזרח הרחוק, זה אומר שיכול להיות שהנעל המזוייפת יוצרה באותה מדינה, במפעל צמוד, או אפילו באותו מפעל. זה לא משנה, היא לא עברה את בקרת האיכות של היצרן ולכן היא מזוייפת.

האם ניתן לזהות נעליים מזויפות?

יש המון רמות של זיופים, חלקים ברורים וניתן לזהות אותם ממרחק של קילומטרים, וחלקם כל כך טובים, שצריך להיות מומחים בתחום כדי להבין שמדובר במוצר לא מקורי. הזייפנים דואגים כל הזמן ללמוד ולשפר את הזיופים שלהם, הם עוקבים אחרי סרטונים שמראים כיצד לזהות זיופים ואז מתקנים את הדפקטים בזיוף הבא. זה משחק של חתול ועכבר שבו כל צד מנסה לתמרן את השני. בגלל זה מאוד קשה לזהות זיוף, במיוחד אם אתם לא מקצועיים בתחום.

כיצד נמנעים מקנייה של ג'ורדן מזוייפות?

הדרך הכי טובה להימנע מקנייה של ג'ורדן מזויפות היא לדעת ממי אתה קונה. למעט מאוד אתרים בארץ יש חשבונות של נייקי ואדידס שמאשרים להם למכור ג'ורדנים, דאנקים וייזי במחירי ריטייל. כלומר כל מי שהוא לא החנות הרשמית של נייקי, אדידס, פקטורי 54, סניקרבוקס, פוטלוקר ונוט פור סייל, לא יכול למכור את הסניקרס האלו במחירי ריטייל (שהרי הוא בעצמו אמור לקנות אותן במחירי ריסייל). לכן אם אתם רואים אתר לא מהשמות הגדולים והמוכרים, שמוכר את הסניקרס האלו במחיר ריטייל, זה כנראה מזוייף.

מה זה מחיר ריטייל?
מחיר הרייטייל לדגמי ג'ורדן 1 הוא בסביבות: 629-719 ש"ח  
מחיר הריטייל לדגמי ג'ורדן רטרו הוא בסביבות: 799-839 ש"ח
מחיר הריטייל לדגמי נייקי דאנק הוא בסביבות: 499-529 ש"ח
מחיר הריטייל לדגמי אדידס ייזי הוא בסביבות: 899-999 ש"ח

אפליקציה לבדיקת נעלי גורדן מקוריות

דרך נוספת לזהות האם נעל היא מקורית או מזוייפת, היא באמצעות אפליקצייה. אם אתם מעוניינים לקנות נעל ממוכר פרטי, ודאו שהוא פרסם תמונות ברורות של הנעל מכמה זוויות. את התמונות תוכלו לבדוק באמצעות אפליקציה בשם Legit Check או אפליקציה בשם Check Check. אלו שתי האפליקציות המובילות היום בשוק הסניקרס. לאחר שתעלו את התמונות, הן ידווחו לכם האם הסניקרס שאתם מעוניינים לרכוש מקוריות או לא.

סממנים שמעוררים חשד שמדובר באתר שמוכר סניקרס מזוייפות

 • אתר שמוכר רק דגמים מבוקשים: כלומר בעיקר אייר ג'ורדן, אדידס ייזי ודאנקים. אלו הדגמים הכי חמים ולכן אם הזייפנים בחרו כבר להשקיע בזיוף, זה כנראה יהיה אחד מהדגמים האלו.
 • הדגמים שהאתר מוכר קיימים בכל המידות וכל הצבעים: מאחר ומדובר בדגמים שהמכירה שלהם הסתיימה בתוך שניות בודדות, לא יכול להיות שהאתר יחזיק את כל המידות בכל הצבעים.
 • הדגם או המידה אזלו מהמלאי אבל יש אפשרות להצטרף לרשימת המתנה: אין כזה דבר רשימת המתנה, מאחר ואף אחד לא יודע אם הדגם הזה יצא שוב בזמן הקרוב.
 • לכל המידות יש את אותו מחיר: באתר ריסייל שמוכרים מוצרים מקוריים, לכל מידה יש מחיר שונה. רק אתרים גדולים שיש להם חשבון רשמי אצל נייקי ואדידס, מוכרים את כל המידות באותו מחיר. לכן אם אתם רואים אתר שהוא לא אחד מהגדולים, ולכל המידות יש את אותו מחיר ריטייל, מדובר בזיוף.
 • זמן המשלוח הוא מעל 10 ימים: אם הנעליים היו במלאי, הן היו מגיעות אליכם תוך מספר ימים בודדים. בפועל לאתר אין נעליים במלאי, והוא מזמין אותן מזייפנים בחו"ל רק לאחר ההזמנה שלכם.
 • הנחות/קופונים קבועים: על דגמי ג'ורדן, דאנקים ואדידס ייזי אין הנחות ואין קופונים באופן קבוע, למעט מבצעים נקודתיים של האתר פה ושם.

קראתי הכל ואני עדיין לא בטוח/ה האם מדובר באתר שמוכר ג'ורדן מזויפות

במקרה הזה אתם לא לבד ולכן תמיד רצוי להתייעץ עם אנשים אחרים. יש מספר קבוצות בפייסבוק שישמחו לענו לכם/ן האם מדובר באתר לגיטימי או לא. ברוב המקרים לא תצטרכו אפילו לחכות לתשובה, פשוט חפשו את שם האתר בשורת החיפוש של הקבוצה, ורוב הסיכויים שהשאלה הזו נשאלה כבר עשרות פעמים בעבר.

איפה כדאי לקנות סניקרס מקוריות

קודם כל נסו לתפוס אותן במועד ההשקה של האתרים הגדולים, שמחזיקים חשבון רשמי בנייקי ואדידס. רק שימו לב שאם מדובר בנעליים סופר מבוקשות, הסיכוי שתצליחו לתפוס אותה הוא לא גבוה. במקרה הזה תמיד תוכלו לרכוש אותן באמצעות סטוק אקס. מדובר באתר הגדול והאמין ביותר בעולם לקניה ומכירה של סניקרס. זה יהיה אומנם יקר יותר ממחיר ריטייל, אבל נמוך משמעותית מכל מקום אחר, והעיקר – לא מזוייף!

מי שקרא את המאמר ג'ורדן מזויפות: כיצד ניתן לדעת האם מדובר בסניקרס מקוריות? התעניין גם בכתבות הבאות

כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס

איפה אפשר לקנות אייר ג'ורדן 1 – מדריך מקוצר

 • כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כולם מחפשים היום סניקרס מבוקשות, ויש הרבה חנויות שמנצלות את זה כדי למכור ללקוחות תמימים סניקרס במחירים יקרים. מאחר ואני מקבל אינספור הודעות מאנשים שרוצים לדעת כיצד ניתן להשיג את הסניקרס שבתמונות, אני עונה שאין סיבה לשלם מחירי פרימיום, ושכל אחד יכול לקנות בעצמו סניקרס מקוריות ישירות מאתרים בחו"ל. האתר הטוב ביותר היום לרכישת סניקרס…


 • מה ואיך מזמינים מ-StockX: מדריך מקוצר לאתר סטוק איקס

  מה ואיך מזמינים מ-StockX: מדריך מקוצר לאתר סטוק איקס

  לעולם לא יהיה מחסור באבקות כביסה. אפשר למצוא אותן על המדפים בכל סופר, במכולות השכונתיות ובאתרי אונליין. הסיבה שאין מחסור באבקות כביסה, היא שהחברות שמייצרות אותן לא מעוניינות לייצר מחסור. הן מייצרות כמות גדולה מהביקוש, והתוצאה היא שכל צרכן שמעוניין לרכוש אבקת כביסה, יכול פשוט ללכת לסופר ולקנות לעצמו אחת. בניגוד לאבקות כביסה, יש פריטים…


 • מה המחיר של אייר ג'ורדן 1 – כיצד לרכוש את נעל המבוקשת ביותר: מדריך

  מה המחיר של אייר ג'ורדן 1 – כיצד לרכוש את נעל המבוקשת ביותר: מדריך

  לא ברור אם בעקבות הקורונה, הרשתות החברתיות, הסדרה "הריקוד האחרון" או שילוב של כולם, כבר אי אפשר להתעלם מהעובדה ששוק הסניקרס בוער. היום סניקרס הפכו למיינסטרים, רואים אותן ברחובות הראשיים, במשרדים של מגדלים ענקיים ובאולמות אירועים מפוארים. כמו כל מוצר עם ביקוש גבוה, המחיר של סניקרס עלה באופן קיצוני בתקופה האחרונה, ובמיוחד המחיר של ה-אייר…


 • ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות – מדריך

  ג'ורדן מזויפות: האם הסניקרס שלכם מקוריות או מזוייפות – מדריך

  הרבה אתר אינטרנט ועמודי אינסטגרם מנצלים את חוסר הידע של לקוחות תמימים, כדי למכור להם אייר ג'ורדן מזויפות. הבעיה היא שבמבט ראשון נראה שהעמודים והאתרים האלו מוכרים מוצרים מקוריים לגמרי. הם מדורגים גבוה בגוגל, יש להם עיצוב יפה, יש טופס צור קשר, מספר שירות לקוחות, עמוד אודות, הקנייה היא מאובטחת ובקיצור את כל הסממנים של…


 • מדריך מיסים לסניקרס: כל המידע על הזמנת נעליים מחו"ל

  מדריך מיסים לסניקרס: כל המידע על הזמנת נעליים מחו"ל

  מיסים הם עניין מפחיד ומבלבל, במיוחד במדינת ישראל, וזה עלול להפוך כל הזמנה של סניקרס מחו"ל לחוויה לא נעימה, לחשש אמיתי שאין לך באמת מושג מה יהיה המחיר הסופי. אני מכיר את החששות האלו ועברתי אותן בעצמי, ולכן אני מבטיח שבסופו של המדריך הזה תצאו בתחושת ביטחון כדי שתוכלו להזמין את הסניקרס שאתם רוצים מבלי…


InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *