דורנבקר פריסטייל 2019: הילדים שמעצבים נעליים של נייקי

אתה חייב להחליף ספק אינטרנט… הנה, עוד פעם זה קורה, אותן כתבות כל הזמן. רגע, ממתי כתבות שחוזרות על עצמן זה בעיה של ספק? אוי, שיט, עברה כבר שנה מאז הכתבה האחרונה שלי על קולציית דורנבקר וכבר יש קולציית דורנבקר פריסטייל 2019, פאק איך הזמן רץ…

דורנבקר פריסטייל 2019

קולקציית דורנבקר פריסטייל 2019
קולקציית דורנבקר פריסטייל 2019

תרומת יח"צ

תולדות הדורנבקר בקיצור נמרץ. מדובר בבית החולים דורנבקר (OHSU Doernbecher) שמטפל בילדים… טפו, טפו, טפו לא עלינו…עם מחלות קשות. נייקי כחלק מתרומה אמיתית, תרגיל יח"צ או שניהם יחד, מאמצת שישה ילדים ובתהליך ארוך, שלוקח בערך שמונה חודשים מאפשרת להם לקחת דגם אהוב ולעצב אותו מחדש.

הדגמים שהילדים מעצבים מושפעים מסיפורים שלקוחים מהחיים האישיים שלהם ולפעמים מהמחלות עצמן. התוצאה היא נעליים מאוד צבעוניות, מרובדות ונון-קונפרמינסטיות. הפרויקט קיים משנת 2014 ומאז ועד היום נאספו תרומות בסך 24 מיליון דולר, בעיקר הודות לעובדה שהנעליים משווקות כמהדורות אספנים. בשנה שעברה למשל, נייקי SB נמכרו במחיר של 25,000$, ואייר מקס 270 במחיר של 80,000$.

עיצוב מרגש

לפעמים נרקמים סיפורים ממש מרגשים, כמו עם ה-אייר ג’ורדן V של איזק ארזייט (Isacc Arzate) שנפטר בשנת 2012 לפני שהספיק לסיים את העיצוב. נייקי לבסוף הוציאה הנעל בצבע שחור, כאשר בחלק העליון של הנעל הודפס שיר שהוא כתב וניתן לראות אותו רק בחושך תחת אור אולטרה סגול. בנוסף, מספרי הגופייה שלו בכדורסל ובייסבול הופיעו בחלק התחתון והוסיפו עוד מימד אישי לנעל שהפכה למזכרת מרגשת. עד היום הנעל הזו היא אחת מהיקרות והמבוקשות בקרב סניקרהדס.

אייר ג’ורדן V לזכרו של אייזק ארזייט: דורנבקר פריסטייל 2012
אייר ג’ורדן V לזכרו של אייזק ארזייט: דורנבקר פריסטייל 2012

הדגמים שנבחרו השנה הם ה-ג'ורדן 14, אייר פורס 1 LV8, אייר מקס טרייקס 96, זום פגסוס טורבו 2, ריאקט אלמנט 55 ו-זום SB ג'נובסקי.

עניין גדול אצל סניקרהדס

קולקציית דורנבקר 2019 היא עניין גדול אצל סניקרהדס, במיוחד בארצות הברית של אמריקה. אם לסניקרהד יש נעל מהאוסף, תהיו מטוחים שבהצגת האוסף הוא ישלוף אותה בגאווה, או ימקם אותה בחזית התצוגה.

הקולקציה אמורה לצאת בתאריך ה-7.12. יהיה אירוע מכירה פומבית גדול שם נזרקים הסכומים הגדולים שהולכים לרווחת בית החולים. למרות שלא מדובר בתחרות, יהיה מעניין לראות איזה נעל תימכר בסכום הגבוה ביותר.

אייר פורס 1 LV8: דורנבקר פריסטייל 2019
אייר מקס טריאקס:  דורנבקר פריסטייל 2019
אייר מקס טריאקס: דורנבקר פריסטייל 2019
דורנבקר פריסטייל 2019
ג'ורדן 14: דורנבקר פריסטייל 2019
InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *