האייר מקס 90 של העתיד: Nike Air Max 2090

יום האייר מקס לא כל כך הורגש השנה, כלומר היה די חלש, כלומר עלוב. מה שהיה אמור להיות חגיגה ענקית לאחת הסדרות האיקוניות ביותר בכל הזמנים, הסתכם בכמה אנשים שמעלים תמונה עצובה של האייר מקס שלהם דרך הזום. העניין הוא שנייקי דווקא הוציאה חבילה לא רעה בכלל ליום הזה, את ה-Reverse Duck Camo יחד עם שלושה דגמים של Air Max 90 Metallic. אבל ללא ספק הדגם הכי מעניין בסדרה היה עיצוב חדש מפוצץ ברטרו תחת השם Nike Air Max 2090.

האייר מקס 90 של העתיד: Nike Air Max 2090

האייר מקס 90 של העתיד: Nike Air Max 2090

תמיד רלוונטית

עניין מוזר האייר מקס, לא רק שממשיכים לייצר אותה, אלא היא פופולארית מתמיד. כנראה שקצת כמו תקליטים או טל מוסרי, יש דברים שלא מתחלפים לעולם. ה-אייר מקס 90 הושקה לפני שלושים שנה, ועד היום מגלים אותה דורות חדשים. כאשר אני מביט בנעל הזו, היא מיד מעוררת בי זכרונות וגעגועים לילדות, אבל מה נער צעיר מרגיש כשהוא רואה אותה? האם לא מגיעה לו נעל מהתקופה הנוכחית שתעורר בו געגועים בעוד שלושים שנה… זה הרעיון שעמד מאחורי העיצוב של הנעל החדשה.

אמצעי תחבורה עתידניים

למעצבים של האייר מקס 2090 היה חשוב לייצר נעל שתהיה מזוהה עם העידן הנוכחי, אבל תישען על מוטיביים מרכזיים של האייר מקס 90. ההשראה של הנעל המקורית נלקחה ממכוניות ספורט איטלקיות, הפעם ההשראה הגיעה מאמצעי תחבורה עתידניים ובעיקר מכוניות חשמליות. הפריטים שנשארו זהים הם מגן הבוץ בסייד פנל, הקסטה שמקיפה את כרית האויר, הפאנל שיושב בחלק האחורי, ולבסוף הסווש החלקי וסוליית הוופל, אם כי שניהם עברו שדרוג משמעותי.

הקסטה נשאר זהה: Nike Air Max 2090
הקסטה נשאר זהה: Nike Air Max 2090
סוליית ואפל: Nike Air Max 2090
סוליית ואפל: Nike Air Max 2090

ההבדלים הגדולים מתבטאים קודם כל בצבעים. הפעם לא השתמשו בחומרים אטומים אלא בדרגות שונות של שקיפות, כדי להמחיש היכן נמצאים אזורי התמיכה החיזוק. הצבעים הכהים מבטאים את האזורים שיש בהם הכי הרבה תמיכה, והאזורים הבהירים את אלו עם הכי מעט. כרית האויר מזכירה מאוד בצורה שלה את זו שהופיעה באייר מקס 200, והיא אכן גדולה ב-200% יותר מהכרית המקורית. החלק הקדמי של הנעל אמור לסמל פנסי דרך והחלק האחורי פנסי חנייה, אם כי צריך דמיון מאוד מפותח בשביל לראות את זה.

משהו רואה פה פנס אחורי?
דרגות שונות של שקיפות: Nike Air Max 2090
דרגות שונות של שקיפות: Nike Air Max 2090

ללכת על מרשמלו

השם של האייר מקס 2090 משחק על שני תפקידים, קודם כל הוא מכסה את הטווח שבין 1990 עד 2020 ושנית הוא נותן הצצה אל העתיד, כיצד יראו נעליים בשנת 2090… הנעל עשויה כולה מחומרים סינתטיים כמו פוליאסטר, ניילון, ריפסטופ וגומי. אני מאוד אוהב את הפונט העתידני שבו הם רשמו את המליה AIR בפאנל האחורי, על הלשון ועל מגן הבוץ. גם את העובדה שהשתמשו שם בעדינות בתפרים הגסים שמזכירים את סדרת האוף ווייט. בלי קשר, הביקורות מדווחות שצעידה בנעל הזו מרגישה כמו ללכת על מרשמלו.

מרשמלו
מרשמלו

ה-Nike Air Max 2090 הושקה ב-26 למרץ בארבעה קולורווייז, לבן פלטינום, לבה ורודה, אייס בלו ו-דאק קמו. ניתן להשיג אותה גם במידות של נשים והיא זמינה לרכישה באתר של נייקי ישראל, המחיר הרשמי הוא 669.6 ש"ח.

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *