נייקי אייר מקס דיה: האם זה באמת מה שנשים רוצות?

לאורך השנים, הגישה של חברות הספורט הגדולות לגבי סניקרס לנשים היא כמה שיותר קטן ויותר ורוד. לא משנה מה הטעם שלך, העיקר שהנעל תראה קטנה על הרגל ולא תבלוט יותר מדי מהסביבה. בהקשר הזה ה-נייקי אייר מקס דיה לא ממש מצליחה להתרחק מהמשמרנות המשעממת הזו, אבל היא כן מצליחה לבלוט עם כמה אלמנטים עיצוביים חדשים. מהפכות גדולות מתחילות בצעדים קטנים, ואולי הנעל הזו מביאה איתה בשורה חדשה.

עדיין ורודה | נייקי - אייר מקס דיה | קרדיט: נייקי
עדיין ורודה | נייקי – אייר מקס דיה | קרדיט: נייקי

נייקי אייר מקס דיה

נייקי החליטה שכדי ליצור נעל לנשים בלבד, צריך שנשים יעצבו אותה. לצורך המשימה היא גייסה מעצבת, מהנדסת, מפתחת ומנהלת מוצר. המטרה של הרביעייה הייתה ליצור נעל לייפסטייל, שקצת תשבור את ״המראה הנשי״ המקובל. שהנעל תהיה בולטת אבל עדינה, אלגנטית אבל נוחה. לצורך השראה, המעצבות ניגשו לדגם ריצה מצליח של החברה, ה-נייקי זום פליי אס.פי (Zoom Fly SP).

קצר לשבור את המראה הנשי: נייקי אייר מקס דיה, קרדיט: נייקי
לשבור את המראה הנשי | נייקי אייר מקס דיה | קרדיט: נייקי

כרית אויר ענקית

לחלק העליון נבחרה מעטפת תרמופלסטית גמישה ושקופה, כדי שהמראה של הנעל יוכל להשתנות בהתאם לצבע של הגרב. הסווש מעודן, ומופיע בקטן בחלק שסמוך לצווארון של הקרסול. בעקב יש ארבע נקודות, שנועדו לסמל את שיתוף הפעולה בין ארבעת הנשים. אבל עיקר תשומת הלב של הנעל מופנית אל סוליית הקצף המאסיבית, עם כרית האויר הענקית בחלק האחורי. זהו ללא ספק סימן ההיכר הבולט של האייר מקס דיה, שמאפשר את הזיהוי שלה מרחוק.

למרות הרצון לייצר אמירה שונה, הנעל יצאה בצבעים די "נשיים" כמו לבן ו-ורוד, עניין שמראה שגם נייקי עדיין מתקשה לבצע מהפכות אמיתיות. יחד עם זאת, יש גם שני קולורוויז מפתיעים, צהוב עם סוג של כחול וסגול, ואינפרה-רד עם שחור ולבן. המחיר של ההנעל החדשה הוא 120$, לא זול, אבל לא חריג במיוחד ביחס לנעליים דומות בשוק. מלבד זאת היא כבר זמינה לרכישה באתר של החברה.

סניקר לנשים אבל עדיין לא מהפיכה אמיתית, נייקי אייר מקס דיה, קרדיט: נייקי
סניקר לנשים אבל עדיין לא מהפיכה אמיתית, נייקי אייר מקס דיה, קרדיט: נייקי

למה לנשים בלבד?

נראה שהנעל החדשה של נייקי מנסה לאזכר את טרנד הדאד שוז, אבל לעדן אותו עם מראה יותר מודרני וחלקלק. הנעל היא באמת שילוב של כל התכונות שהיוצרות רצו ליצור, אבל עוד לא ברור אם נייקי פיצחה פה את הנוסחה שתהפוך נשים לסניקרהדס.

ניסיון העבר מלמד שגם כאשר גייסו תותחיות כבדות כמו אנה ווינטור, ונתנו לה לעצב מחדש דגמים איקוניים כמו ה-אייר ג'ורדן 3  נשים לא מיהרו לאמץ, אז קשה לראות לאן ילך עיצוב חדש לגמרי כמו ה-אייר מקס דיה. רק דבר אחד לא ברור, למה נייקי ייעדה את הנעל הזו לנשים בלבד? לגמרי הייתי הולך איתה…

ארבע נקודות בעקב | קרדיט: נייקי
ארבע נקודות בעקב | קרדיט: נייקי
InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *