בלמיין יוניקורן: הדור החדש והמטורף של עולם הסניקרס

יש עיצובים שנועדו אך ורק לשבור את האינטרנט. סניקרס אקספרימנטליות שאין בהם טיפה פרקטיות, אלא נוצרו רק למגנט אנשים למסכים ולסחוט לייקים. במבט ראשון, נראה שזו הייתה בדיוק המטרה של ה-בלמיין יוניקורן, הרי אין סיכוי בעולם שמישהו יעיז ללכת עם המפלצת הזו על הרגל. התמונה שלה התפרסמה לראשונה בסוף השנה שעברה, והיא מייד התפוצצה ברשתות החברתיות. עכשיו היא מושקת לראשונה לציבור, ומראה שבניגוד לציפיות, השוק דווקא מוכן לדור החדש של עולם סניקרס.

בלמיין יוניקורן: הדור החדש והמטורף של עולם הסניקרס

בלמיין יוניקורן: הדור החדש והמטורף של עולם הסניקרס

למעצב של ה-בלמיין יוניקורן קוראים ספא סאהין, הוא גדל בטורקיה ונחשב היום לאחד המעצבים החדשנים והמעניינים ביותר שפועלים בעולם הסניקרס. בזמן הלימודים באוניברסיטה הוא התחיל להעלות עיצובים של נעליים לאינסטגרם, ואחרי חצי שנה קיבל הצעה לעבוד בנייקי. מבלי לדעת מילה באנגלית הוא עבר לאורגון, עבד כל יום עד השעה חמש בערב, ואז נשאר ללמוד עוד שעתיים אנגלית כדי שיוכל לדבר עם קולגות בעבודה.

בזמן העבודה בנייקי הוא קיבל הצעות מ-אדידס ייזי, לואי ויטון, ורסצ'ה, מארק ג'ייקובס, ג'ימי צ'ו, ג'ורג'יו ארמני ומי לא. בסופו של דבר, זה היה אוליבר רוסטינג, הקריאייטיב דיירקטור של בית האופנה הצרפתי בלמיין ששכנע אותו להגיע, אחרי שהוא הבטיח לו חופש יצירתי מוחלט. באותה תקופה, לסאהין כבר היה נמאס מהכללים שהוא היה צריך לשמור עליהם בנייקי, וכנראה היה צריך להיצמד אליהם גם בבתי אופנה אחרים כמו לואי ויטון. הוא עבר בשנת 2019 לבלמיין כדי לשמש כמעצב הראשי של מחלקת הסניקרס, והתחיל לעבוד על עיצובים חדשים.

סירות מירוץ ומנגה

התוצאה של החיבור בין הכישרון של סאהין לחופש היצירתי של בלמיין היא היוניקורן, נעל סוריאליסטית שמושפעת מתרבות המנגה, כאשר העיצוב האווירודינמי שלה לוקח את ההשראה שלו מסירות מירוץ, עם חרטום דק ושפיצי. למרות שהנעל הזו נראית כמו קריקטורה מסרט אנימה, היא למעשה מאוד קלה ונוחה. לסאהין היה חשוב מאוד שהנעל תהיה פרקטית, ולכן הוא תכנן אותה כדי שתוכל לשלב נראות חזקה עם נוחות מקסימלית.

בלמיין יוניקורן: הדור החדש והמטורף של עולם הסניקרס

מעבר לעובדה שהנעל הזו מצליחה להיות כל כך חריגה בעולם של שמפוצץ בעיצובים חדשים ומעצבים מוכשרים, היא מצליחה להיראות מדהים מכל זווית שבה צילמו אותה, ויכול להיות שהמצלמה עוד עושה לה עוול. המורכבות והתחכום שלה הם בלתי נתפסים במבט ראשון, ורק כאשר יורדים לפרטים הקטנים מבינים כמה מחשבה הושקעה בתהליך העיצוב.

בלמיין יוניקורן: הדור החדש והמטורף של עולם הסניקרס

היא מכילה לא פחות משמונה סוליות שמייצרות ריכוך ובלימת זעזוזעים. מערכת שריכה שמורכבת משלוש רצועות תרמופלסטיות ותבליט של סמל האריה המפורסם של המותג על החלק הקדמי. בניגוד לנעליים שרק נועדו לשמש כתודגת יכולות, התוצאה כאן היא פונקציונלית ואקסטרווגנטית, חכו שתראו אותה במציאות, הרי אי אפשר לפספס אותה, אם מישהו בסביבה שלכם ינעל אותה, אתם כבר תדעו.

את ה-בלמיין יוניקורן ניתן לרכוש כרגע באמצעות האתר של KITH

InstacopSneakers

2 thoughts on “בלמיין יוניקורן: הדור החדש והמטורף של עולם הסניקרס”

  1. ממש הפוך מכל מה שכתוב פה
    בלומין יוניקרן היא אחת יצירות האופנה היותר מעניינות שקרו בתקופה האחרונה,היא גם נוחה מאוד הדבר היחיד המעורר תמיהה הוא תג המחיר המטורף
    מי שיכול להרשות לעצמו מוזמן היא התאהבתי בשניה הראשונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *