כאוס מפחיד: על ההשקה של ה-Yeezy Boost 350 v2 Black Reflective

אנחנו שוב מככבת בחדשות ושוב לא מסיבות טובות. בין מלחמות, צפירות ובחירות יש פה תופעה חדשה של אנשים שהולכים מכות על סניקרס, ממש כמו בארצות הברית של שנות התשעים. הפעם האשמה היא האדידס Yeezy Boost 350 v2 Black Reflective. שוב דרופ בהתראה קצרה ובכמויות מוגבלות, ללא מכירת אונליין במקביל. גם הייתה מכירה אונליין, ההיסטוריה מלמדת שהאתרים האלו יציבים כמו מגדל קלפים. החוק היחידי הוא First Come First Served וזה משאיר את הצרכנים פגיעים וחשופים.

Yeezy Boost 350 v2 Black Reflective

ברגע ששמעתי את הקריאות בצרפתית הבנתי היכן היו המהומות – עיר הולדתי, נתניה. אבל אל תבינו אותי לא נכון, אין לי דבר נגד הצרפתים ואני בטוח שהם לא גרמו למהומה, יש פה בעיה בשיטה ובאופן שהחברות האלו מייצרות ביקוש באופן מלאכותי. המטרה היחידה שלהן היא לעורר פאניקה, והן עושות את זה עם היצע נמוך מאוד ביחס לביקוש.

תלונות מסניקרהדס התקבלו גם על סניף פוט לוקר ברמת אביב שבו "נעלמו" מידות של הנעל באופן מסתורי. תלונה דומה דווחה גם על סניף פוט לוקר בירושלים, שם הועלה חשד שהמוכרים שמרו מראש מידות לחברים שלהם, על חשבון אנשים שעמדו בתור.

Yeezy Boost 350 v2 Black Reflective
Yeezy Boost 350 v2 Black Reflective

מהומות גם באיטליה ואנגליה

אבל האמת שישראל היא לא הכוכבת היחידה ברשתות החברתיות. מהומות התרחשו גם מחוץ לחנויות פוט לוקר ואדידס באיטליה. המקרה החמור ביותר התרחש מחוץ לחנות JD Sports שממוקמת בתוך קניון בקזרטה. אלף נערים המתינו מחוץ לחנות עד שהלחץ והדחיפות הביאו למהומה בינם לבין המאבטחים. התוצאה הייתה שהחנות כלל לא נפתחה וההשקה בוטלה.

בנאפולי יש עדויות מקומיות על "עבריינים כבדים" שפשוט השתלטו על ההשקה וקנו את רוב המלאי של ה- Yeezy Boost 350 v2 Black Reflective, מלאי שמלכתחילה היה מצומצם באופן קיצוני. בבירמינגהם ולונדון אנשים הקימו לילה מראש אוהלים מחוץ לחנויות פוט לוקר ו-ג'יי די ספורט, עניין שאילץ את הרשתות להזעיק מאבטחים שינהלו אות התורים וישגיחו שאיש לא מתגנב ושהקהל לא נרמס כאשר החנות תיפתח.

הייפ חביב לכאוס מפחיד

כמובן שמתוך ההשקה הנוראית הזו עולות שאלות גדולות יותר כמו האם השיטות של החברות הגדלות ליצור הייפ הן עדיין לגיטימיות, והאם לא הגענו לשלב ששוק הריסייל פשוט משפיע יותר מדי על השוק.

כבר הרבה זמן מדברים על מותה של ה-אדידס ייזי אבל ההשקה האחרונה מוכיחה שהיא כאן בגדול וכדי להישאר. אנשים רבים על סניקרס כי הם מבינים שאפשר לעשות מזה הרבה כסף ומהר. הגבול בין הייפ חביב לכאוס מפחיד הוא קטן מאוד, וחשוב שנייקי ואדידס ידעו להבין מתי הגבול הזה נחצה. שנות התשעים לימדו אותנו שאנשים מוכנים לרצוח רק בשביל שיוכלו ללכת עם זוג סניקרס, עכשיו שכבר כסף גדול נכנס לתמונה, מי יודע לאיזה תהום חדשה נגיע?

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *