איך למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

התפתחויות טכנולוגיות הן פתח להזדמנויות חדשות, מי שיודע לאמץ אותן מוקדם ולשלוט בידע יכול להרוויח הרבה כסף. במשך שנים אנשים הרוויחו כסף ממכירת סניקרס דרך איביי. בשנת 2015 הגיעה שחקנית חדשה לשוק בשם סטוק אקס ושינתה את כללי המשחק. סטוק אקס לקחה את כל החסרונות והבעיות שהיו למוכרים ולקונים באיביי כמו חוסר בשקיפות, תופעת זיופים ומחסור במלאי, ופתרה את כולם. בנוסף היא הפכה את המכירה והקנייה לפשוטה מתמיד, כך שכל אחד יוכל למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס.

כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית
כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

איך למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

אני זוכר שהרגשתי בבית כבר מהביקור הראשון שלי בסטוק אקס, הממשק ברור, הכפתורים נוחים ושלבי הרכישה מרגישים טבעיים ונכונים. הכל מוגש לך על מגש זהב, ואין סיבה לא לעשות מזה כסף. מאחר וסטוק אקס מאפשרת למכור נעליים מכל מקום בעולם, יש פה פתח לישראלים שרוצים להרוויח כסף מהצד. נכון, לאמריקאים זה תמיד יהיה הרבה יותר קל, יש להם משלוחים חינם וגישה ליותר סניקרס, אבל זה לא אומר שאי אפשר.

אז למה בעצם למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס? הרי יש קבוצות בפייסבוק יש אי.ביי, ויש גריילד. התשובה היא שבסטוק אקס הכל יותר פשוט, כל אחד יכול להיות מוכר, לא צריך להשקיע בתמונות או בפוסט מכירה אטרקטיבי, לא צריך להתמודד עם אנשים הזויים או להתעסק בהחזרות, והכי חשוב לא צריך להתמודד עם דואר ישראל. סטוק אקס הוא הפיתרון המושלם. יש לו רק חיסרון אחד, ונגיע אליו בסוף…

כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית
כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

למי זה טוב?

לסניקרהדס שרוצים להרוויח כסף מהתחביב שלהם, למי עוד? לאנשים שרוצים נטו לעשות כסף.

האם כל אחד יכול למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס?

כל אחד מעל גיל 18 יכול למכור, אני לא ממליץ לכל אחד. כמו בכל תחום חשוב לדעת מה אתם עושים. סניקרהדס חכמים מכירים את השוק, הם יודעים מה יימכר ברווח, איזה מידות לקנות, והכי חשוב איזה סניקרס לא לקנות. יחד עם זאת, גם סניקרהדס מנוסים עלולים לטעות לפעמים. אם אתם רוצים להיכנס לתחום הריסייל, תתחילו לחקור ולהתעניין בתרבות, בסיפורים, בהיסטוריה, אתם גם יכולים לעשות את זה ממש באתר הזה.

חשוב לזכור לפני שמתחילים

 • סטוק אקס עובדים רק עם מוצרים חדשים! למעשה אחת מהבדיקות שלהם היא לוודא שהמוצר חדש ולא נעשה בו שימוש (New In Box). כלומר הסולייה חדשה, אין קמטים או גולגלכים של גרביים בחלק הפנימי ואין כתמים. כמו כן לא לצרף על דעתכם כל מני חפצים כמו נייר עיתון שעלולים ללכלך את הנעליים במשלוח. הן כמובן צריכות להיות ארוזות בקופסא המקורית.
 • נעליים כמו אייר ג'ורדן או אדידס ייזי מגיעות לפעמים עם פאצ'ים, תוויות, שרוכים ועלונים מחוברים לנעל. אפשרי שהם לא יהיו מחוברים כמו באריזה המקורית, אבל הם חייבים להיות בתוך הקופסא.
 • למרות שזה נשמע ברור מאליו, לוודא שאתם שולחים את הנעל ואת המידה הנכונה.
 • לא לשלוח זיופים! זה הכי חשוב מאחר וסטוק אקס מתחייבת לבדיקת אותנטיות לפני שהנעל עוברת לקונה, כלומר סביר להניח שזוג מזוייף יתגלה מייד. אחת הסיבות שבגללה אנשים אוהבים את סטוק אקס היא כי מדובר בפלטפורמה בטוחה, היא מאוד לא סלחנית כלפי מוכרים שמסכנים את המודל הכלכלי שלה.

כיצד ניתן להרוויח כסף ממכירת סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

ניקנו ברגע של חולשה, נקנו כדי להימכר ברווח, נשכחו בארון, לוחצות בצדדים, לא משנה הסיבה, לכל סניקרהד יש נעליים שהוא לא נעל מעולם, זוג שסתם שוכב בארון. אז למה לא להרוויח על הזוג הזה כסף ועל הדרך לשמח משהו אחר, שני ציפורים במכה אחת.

אני אוהב לעבוד מול מחשב נייח אבל הכל כמובן תקף לאפליקציה שהיא אפילו קלה ונוחה יותר לשימוש. אני אתרכז פה רק בפעולת המכירה, אבל למי שרוצה להבין בצורה יותר מפורטת את כל האפשרויות שהאתר מציג, אני מציע לחזור למדריך כיצד לקנות סניקרס באמצעות סטוק אקס.

בשלב הראשון נכנסים ל-עמוד הראשי של סטוק אקס ובשורת החיפוש רושמים את הדגם שלכם, ניקח דגם מאוד פופולארי כמו ה-ג'ורדן 1 קורט פרפל (Jordan 1 Retro High Court Purple White). כבר בשלב הזה ניתן לראות שהמכירה האחרונה של הנעל עבור מידה 9 הייתה במחיר 300 דולר. שהמחיר הכי נמוך שמבקשים עבור מידה 9 הוא 302 דולר (חלונית ירוקה) ושההצעה הכי גבוהה עבור מידה 9 היא 295 דולר (חלונית אדומה).

כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית
כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

נלחץ על החלונית האדומה (Sell), האתר יעביר אותנו לדף הסברים קצר, נלחץ I Understand. במידה ולנעל יש גם מידות ילדים (GS) האתר ישאל אותנו אם אנחנו בטוחים שבחרנו את המידה הנכונה. במקרה הזה נבחר במידת גברים ונלחץ על I Have This One.

כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית
כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

בדיוק כמו בתהליך רכישת נעל, בסטוק אקס יש שתי אפשרויות למכור נעליים. אפשרות אחת היא למכור את הנעל כרגע למציע הכי גבוה (295 דולר) ואפשרות שנייה לציין את המחיר שאנו רוצים עבורה ולהמתין בסבלנות שמישהו יציע.

בעמוד הבא יש שתי אופציות. האופציה הראשונה היא הכי פשוטה – Sell Now האתר ימכור את הנעל מייד למציע הראשון ברשימה (295 דולר).

האופציה השנייה נקראת Place Ask ושם אני יכול לרשום כמה אני רוצה על הנעל ולחכות שמישהו יציע את הסכום. .

פה אני יכול להיעזר במידע שמופיע לי בעמוד המכירה הראשי של הנעל כדי לחשב כמה בערך אני אמור לבקש. למשל – אני יכול לראות שמחיר המכירה הממוצע הוא 264 דולר.

ניתן לראות גם שתשע המכירות האחרונות של הנעל היו במעל 300 דולר.

אני רואה שההצעה הכי נמוכה של מוכר היא 302 דולר, אני גם רואה שיש 3 זוגות נעליים כאלה. כלומר אם אני ארשום הצעה של 301 דולר אני בעצם אעבור להיות הראשון ברשימה.

כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית
כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

אם אתם לא לחוצים על הכסף, אני הייתי ממליץ לתת תמיד צ'אנס ל-Place Ask בתקווה שהמחיר של הנעל ימשיך לעלות או שתיגמר המידה ואתם תישארו המוכרים היחידים. אם אם אתם רואים שהנעל לא נמכרת והמחיר שלה ממשיך לרדת, תמיד אפשר למכור דרך Sell Now לקונה הראשון ברשימה.

נחזור לאופציית Place Bid, נרשום 500 דולר סתם בשביל הדוגמא, נקבל חשבונית סופית שם יופיע האחוז שסטוק אקס גובים על העסקה תחת Transaction Fee (למוכרים חדשים 9.5% שהם 47.5$) ועוד עמלת העברה (3% שהם 15$) סתם כי הם יכולים לקחת. בנוסף יופיעו דמי משלוח (בדוגמא למטה זה Free כי מוזנת לי כתובת אמריקאית אבל בעיקרון מישראל זה 30$ קבוע). בשורה האחרונה נראה את את הסכום הסופי (Total Payout) שייכנס לחשבון (437.5$). בוחרים את תוקף ההצעה (בין 1-60 יום) לוחצים על Next ואז מזינים פרטי כרטיס אשראי כדי שהמערכת תדע לאן להעביר את הכסף.

במסך הבא נמלא פרטי כרטיס אשראי, ואת ה-Billing Address

כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית
כיצד למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

במידה ומדובר במכירה ראשונה האתר יבקש שנמלא Payout Settings. אלו בעצם פרטים קבועים שאתר צריך כדי לדעת לאן אנחנו רוצים לקבל את הכסף שלנו. בוחרים באפשרות I am an Individual, ממלאים פרטים אישים, מגדירים שאלות אבטחה ואז בוחרים צורת תשלום. ישראלים יכולים לבחור בפייפאל אם מדובר בדולרים והפקדת כסף ישירות לחשבון הבנק אם מדובר בשקלים.

נלחץ על Next ואז נגיע למסך Review Ask, שם צריך לסמן פעמיים V. הראשון הוא שהסניקרס שאנחנו מוכרים חדשות, לא ננעלו מעולם ועם האריזה המקורית בשלמותה. השני הוא שאנחנו מתחייבים לשלוח את הסניקרס תוך שני ימי עסקים. ברגע ששני הריבועים מסומנים, כפתור ה- Review Ask נהפך לאדום, ליחצו עליו והסניקרס יעלו למכירה באתר.

ברגע שהסניקרס נמצאות באתר, סטוק אקס ישלחו לנו מייל בכל פעם שקונה נתן הצעה קרובה יותר לבקשה שלנו. המטרה היא כמובן להגיע לעמק שווה בין מוכרים לקונים. במידה ולא מעוניינים לקבל מיילים כאלו, ניתן לעדכן את סעיף הדיוור בעמוד ההגדרות.

במידה והנעליים נמכרו דרך Sell Now או דרך Place Ask נקבל מייל שמודיע שבוצעה מכירה ויש לשלוח אותן בתוך שני ימי עסקים. למייל יצורף קובץ עם שני עמודים. עמוד ראשון עם פרטי הפריט והוראות משלוח, העמוד השני הוא תעודת משלוח. את העמוד הראשון (פרטי הפריט) יש להכניס לתוך החבילה, את העמוד השני (תעודת משלוח) יש להדביק על האריזה.

שימו לב שאתם אורזים את הנעליים על פי ההוראות בטופס. יש שם דגשים כמו להגן על הקופסא עם ניילון פצפץ או נייר אריזה, להשתמש רק בנייר דבק עבה שמיועד לאריזה ולא גפה או סלוטייפ דק, וכמו כן להקפיד שלא יהיו אזהרות, מדבקות, או תוויות מיותרות על האריזה החיצונית.

אחרי שהחבילה מוכנה יש להיכנס לאתר שנקרא Ship של UPS ומשם יש קישור לחלונית שנקראת Easyship. אחרי תהליך זיהוי קצר תתבקשו להכניס את מספר המשלוח שקיבלתם מסטוק אקס, ולתאם הגעה של שליח אליכם הביתה דרך הממשק. לרוב השליח מגיע באותו יום או למחרת על הבוקר. ברגע שהשליח הגיע מוסרים לו את החבילה וזהו, פה הסתיימה העבודה שלכם. החבילה תישלח למתקן של סטוק אקס, היא תעבור בדיקת אותנטיות ומשם תישלח לקונה ואתם תקבלו את הכסף. אז מה החיסרון? המיסים כמובן, אבל זה הטרייד אוף לממשק הנוח ולשירות הקל.

תשתמשו באפליקציה לעקוב אחרי הפורטופוליו שלכם, יש שם מידע על תאריך הרכישה, המחיר המקורי של כל פריט, הרווח או ההפסד של התיק לאורך זמן, שווי התיק, היסטוריית מכירות וכמובן את הססטוס שלך בתור מוכר. יש רמה  1-4 כאשר 4 היא הגבוהה ביותר, ככל שמוכרים יותר, כך יורדת העמלה שהמוכר משלם.

כלי עזר

מדריך המיסים לסניקרהדס: כל מה שצריך לדעת על הזמנת נעליים מחו”ל

לוח השקות סניקרס

*** תודה לגל רודינסקי ולנתן קרפינובסקי על העזרה בהכנת בכתבה!

InstacopSneakers

6 thoughts on “איך למכור סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית”

 1. ברגע שאני מוכר נעל בסטוק אקס והדבקתי את הקבלה על הקופסא, אני זה שמשלם על המשלוח או שלא יבקשו ממני כסף ופשוט ישלחו את המשלוח?

  1. היי אסף
   ברגע שאתה מוכר נעל בסטוק אקס נשלחת אליך תעודת משלוח שאתה צריך להדפיס ואז להדביק על החבילה.
   באתר של UPS אתה מתאם הגעה של שליח (אפשרת גם בטלפון) ממלא טופס מס (מופיע באתר, די פשוט…) ואז בתאריך שבחרת מגיע אליך שליח ואוסף את החבילה.
   הסר דאגך מליבך, השליח לא יבקש שום תשלום נוסף מצדך! מי שששילם כבר על המשלוח הוא הקונה של הנעל.

 2. האם ירד לי סכום נוסף לסכום הכולל שכתוב לי בסטוק (transaction fee, payment proc, shipping)
  משהו כמו מיסים, מכס וכו? אם כן כמה?

  1. היי, במידה והתכוונת לקנייה – בסטוק אקס מעבר לסכום הנקוב במעמד התשלום, אין תשלום נוסף! כול המיסים משולמים כבר מראש כולל משלוח עד פתח הבית. אם מסיבה כלשהי קיבלת בקשת תשלום – מדובר בטעות. פנה לשירות הלקוחות של סטוק אקס והם יפתרו את הנושא מול חברת המשלוחים. היו מקרים שבהם בקשת התשלום התבטלה לאחר הפנייה, והיו מקרים בהם הלקוח שילים את המיסים ואז קיבל החזר כספי מסטוק אקס. בכל מקרה מדובר במקרים נדירים, כך שלא אמורה להיות בעיה. במידה והתכוונת למכירה – כאשר מעלים נעל למכירה, המערכת מציגה לפני האישור את הסכום הסופי שיתקבל לחשבון שלך לאחר מכירת הנעל, כלומר לאחר הורדת כל המיסים.

  1. אחרי שהחבילה מוכנה יש להיכנס לאתר שנקרא Ship של UPS ומשם יש קישור לחלונית שנקראת Easyship. אחרי תהליך זיהוי קצר תתבקשו להכניס את מספר המשלוח שקיבלתם מסטוק אקס, ולתאם הגעה של שליח אליכם הביתה דרך הממשק. לרוב השליח מגיע באותו יום או למחרת על הבוקר. ברגע שהשליח הגיע מוסרים לו את החבילה וזהו, פה הסתיימה העבודה שלכם. החבילה תישלח למרכז הבדיקה של סטוק אקס, היא תעבור בדיקת אותנטיות ומשם תישלח לקונה ואתם תקבלו את הכסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *