ייזי פואם ראנר: יצירה אוונגרדית של קניה ווסט או סתם קרוקס יקרה?

התעטשות בצורת נעל, ספגטי שבושל במיקרו, סלייסר של מעבד מזון, מסטיק לעוס, נעל-בית של צמחונים, כפכפי חלל, חללית עם חורים, גבינה שווצרית והאהוב עלי ביותר…ייזי אייר משה. זה רק קמצוץ מהתיאורים שבהם משתמש האינטרנט כדי ללגלג על ה-ייזי פואם ראנר (לשעבר ייזי קלוג), הנעל האקסצנטרית החדשה מבית אדידס ו-קניה ווסט.

ייזי פואם ראנר: יצירה אוונגרדית של קניה ווסט או סתם קרוקס יקרה?

ייזי פואם ראנר: יצירה אוונגרדית של קניה ווסט או סתם קרוקס יקרה?
התעטשות בצורת נעל | ייזי פואם ראנר

שפוי לגמרי

הרבה אנשים חושבים שקניה ווסט הוא קצת מסובב, בעיקר כי התקשורת נוטה להציג אותו בדיוק ככזה. ווסט לא ממש מנסה להתנער מהתדמית הזו ולפעמים נראה שהוא אפילו דואג לטפח אותה. פעמיים ראיתי את קניה ווסט מתראיין ובשני הראיונות התרשמתי שמדובר באדם שפוי לגמרי.

קל להדביק לו תדמית של פסיכי, הרי בראיונות הוא תמיד נראה אחוז דיבוק, וזה מוביל למצבים שבהם המראיין שואל אותו על ההקולקציה האחרונה של לואי ויטון, וקניה מתחיל להטיף לו בכלל על אליטיזם לבן והעצמה שחורה. אבל אם מקשיבים באמת לתוכן של המילים, לא מסתתר שם משוגע עם חלוק לבן.

לא משוגע בחלוק לבן: קניה ווסט עם הייזי קלוג
לא משוגע בחלוק לבן: קניה ווסט עם הייזי קלוג

ג'סט דו איט

למותג ייזי אין סוללת מעצבים, קבוצות מיקוד, נציגי הנהלה, ישיבות, סקיצות וכל השלבים האדמיניסטרטיבים שצריך לעבור כאשר מעצבים נעליים בחברה גדולה. סדרת אדידס ייזי היא תוצר של דיאלוג בין ווסט למעצב הראשי שלו סטיבן סמית' ועוד מעצב סיני מסתורי בשם דינג. ווסט הוא אחד שקודם כל מדבר ואז עושה, למשל כשהוא אומר שהוא ירוץ לנשיאות ב-2024, הוא לגמרי התכוון לזה, למרות שאין לו באמת תוכנית מסודרת איך זה הולך לקרות. הוא אולי עבר לאדידס, אבל המוטו שלו נשאר ג'סט דו איט.

ייזי פואם ראנר: יצירה אוונגרדית של קניה ווסט או סתם קרוקס יקרה?
דיאלוג: קניה ווסט עם סטיבן סמית'

ייזי פואם ראנר: כותב את המטריקס

קשה להתעלם מהעובדה שיש לווסט כריזמה ממגנטת, והוא אוהב להשתמש בה כדי להטיף במסיונריות על נושאים נפיצים, קצת כמו שילוב בין כומר אוונגליסטי לדונלד טראמפ. ווסט פיצח את הרשתות החברתיות והוא פועל על פי ספר החוקים של המנהיגים הגדולים. הוא משחק על איזה גבול לא ברור שבין אמן לשרלטן, תמיד נלחם נגד איזה אויב לא ברור ומציג את עצמו כאדם שהצליח כנגד כל הסיכויים. לא סתם הוא הפך להיות דמות ראשית בז'אנרים סופר פופולרים כמו היפ-הופ ואופנה. לפעמים זה נראה שבזמן שכולנו חיים במטריקס, ווסט כתב את התוכנה.

הטי-שירט של המגורים

היום ווסט הגיע לנקודה שבה הוא כבר לא מעוניין בעיצוב של עוד זוג נעליים כמו ה-ייזי בוסט 750 או ה-ייזי בוסט 350. הוא רוצה לעשות שינוי אמיתי שישפיע על החיים של אנשים בצורה יותר מעמיקה. זו הסיבה שבגללה הוא הקים בעיר קלבסאס שבעמק סן-פרננדו מתחם דיור שהוא קורא לו ה-"טי-שירט של המגורים". מן איגלואים אליפטים שנראה כאילו נלקחו מסדרת סרטי מלחמת הכוכבים. את מותג ייזי הוא מגדיר "אפל של הלבוש". הוא לא מעוניין בשיפור מוצר קיים אלא להמציא מוצר חדש, ליצור ביקוש יש מאין, והוא מוכן לקחת את הסיכון שבכישלון.

ייזי פואם ראנר: יצירה אוונגרדית של קניה ווסט או סתם קרוקס יקרה?
איגלואים ממלחמת הכוכבים

זו הגישה שעומדת מאחורי העיצוב האקסצטרי של הייזי פואם ראנר (שפתאום אני רואה דימיון בינה לבין האיגלואים בקלבסאס). בדמיונו ווסט רואה קהילה עתידנית שגרה באיגלואים חלליים ומסתובבת בשבילי העפר עם ראנרים. הנעל עצמה היא יחידה אחת, בלי תפרים או הדבקות, והיא מתכתבת עם טרנד הקיימות שמשתלט על העולם. יאמר לזכותה של אדידס שמבין החברות הגדולות, היא מובילה בכל מה שקשור למיחזור, וקנייה ווסט הוא חוד-החנית שלה.

יחידה אחת ללא תפרים: ייזי קלוג
יחידה אחת ללא תפרים: ייזי קלוג

ייזי פואם ראנר: מייק אמריקה ווסט

הנעל עצמה עשויה משילוב של EVA עם קצף שנוצר מאצה שגדלה באגמים של העיירה קודי שבמדינת וויומינג. ווסט טוען שהוא קבע עובדה לאדידס שהייזי פואם ראנר תהיה כולה Made In USA משלב הזריעה ועד לתוצר הסופי. לשם כך הוא מתכוון לעבד אדמה, לגדל כותנה ולהקים מפעל שיחזיר את הייצור לארצות הברית של פעם, מייק אמריקה ווסט אגיין. הוא טוען שהפורם ראנר שהוא מסתובב איתה בחודשיים האחרונים יוצרה באטלנטה, וכל הסדרה יחד עם דגמים עתידיים, תיוצר במפעלים שהוא יקים במדינת וויומינג.

ייזי פואם ראנר: יצירה אוונגרדית של קניה ווסט או סתם קרוקס יקרה?
Made in USA

ה-ייזי פואם ראנר אמורה לצאת במהלך 2020 וההערכות ברשתות החברתיות מדברות על מחיר של בין 75$-100$, כלומר זול עבור ייזי, אבל יקר בטירוף עבור שאריות של עצמות. בינתיים הרשת מלגלגת על העיצוב החדש והאקספרימנטלי, אבל ההיסטוריה מלמדת אותנו דבר אחד, ווסט הוא זה שצוחק אחרון, תשאלו את חשבון הבנק שלו.

אם אתם מחפשים אדידס ייזי פואם ראנר, קבלו רשימה של כל הכפכפים החמות שאתם חייבים לקיץ הקרוב. פשוט לחצו על הכפתור מתחת לכל תמונה, הזמינו את הנעל באמצעות האתר סטוק אקס והנעל החדשה בדרך אליכם. אם אתם במקרה עוד לא מכירים את האתר הגדול והבטוח ביותר בעולם לרכישת סניקרס מבוקשות, מוזמנים לקרוא את המדריך המקוצר: כיצד ניתן לרכוש נעליים במאצעות סטוק אקס ולהיעזר במדריך המידות באתר.

 • כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כולם מחפשים היום סניקרס מבוקשות, ויש הרבה חנויות שמנצלות את זה כדי למכור ללקוחות תמימים סניקרס במחירים יקרים. מאחר ואני מקבל אינספור הודעות מאנשים שרוצים לדעת כיצד ניתן להשיג את הסניקרס שבתמונות, אני עונה שאין סיבה לשלם מחירי פרימיום, ושכל אחד יכול לקנות בעצמו סניקרס מקוריות ישירות מאתרים בחו"ל. האתר הטוב ביותר היום לרכישת סניקרס…


 • מה ואיך מזמינים מ-StockX: מדריך מקוצר לאתר סטוק איקס

  מה ואיך מזמינים מ-StockX: מדריך מקוצר לאתר סטוק איקס

  לעולם לא יהיה מחסור באבקות כביסה. אפשר למצוא אותן על המדפים בכל סופר, במכולות השכונתיות ובאתרי אונליין. הסיבה שאין מחסור באבקות כביסה, היא שהחברות שמייצרות אותן לא מעוניינות לייצר מחסור. הן מייצרות כמות גדולה מהביקוש, והתוצאה היא שכל צרכן שמעוניין לרכוש אבקת כביסה, יכול פשוט ללכת לסופר ולקנות לעצמו אחת. בניגוד לאבקות כביסה, יש פריטים…


 • סטוק אקס שירות לקוחות: כיצד יוצרים קשר?

  סטוק אקס שירות לקוחות: כיצד יוצרים קשר?

  האם אפשר להזמין מידת גברים לנשים, כמה מיסים אמורים לשלם, איך למלא פרטי אשראי, מתי ההזמנה שלי תגיע, איפה רואים מה הסטטוס של ההזמנה, איך משתמשים בהצעת מחיר, האם חייבים להכניס פרטי אשראי כדי להציע, באיזה שלב ההצעה שלי מאושרת, איך מחלקים לתשלומים, רכשתי מידה לא נכונה, הזמנתי בטעות שני זוגות, איך מכניסים כמה זוגות…


 • איפה קונים ייזי? רכישת אדידס YEEZY של קניה ווסט – מדריך

  איפה קונים ייזי? רכישת אדידס YEEZY של קניה ווסט – מדריך

  בעוד אלף שנה היסטוריונים יחקרו איזה סניקרס היו הכי מזוהות עם התקופה הנוכחית והמסקנה שלהם תהיה אדידס ייזי. הסיבה היא שכמעט כל שאר הדגמים שנמכרים היום, עוצבו בעשורים הקודמים, או שהם בהשראת דגמים מאותם שנים. קניה ווסט לעומת זאת, החליט שהוא רוצה להתחיל הכל מאפס. מהפכן כדרכו, הוא בחר לעצב משהו חדש, לא ללכת אחרי…


 • מדריך מיסים לסניקרס: כל המידע על הזמנת נעליים מחו"ל

  מדריך מיסים לסניקרס: כל המידע על הזמנת נעליים מחו"ל

  מיסים הם עניין מפחיד ומבלבל, במיוחד במדינת ישראל, וזה עלול להפוך כל הזמנה של סניקרס מחו"ל לחוויה לא נעימה, לחשש אמיתי שאין לך באמת מושג מה יהיה המחיר הסופי. אני מכיר את החששות האלו ועברתי אותן בעצמי, ולכן אני מבטיח שבסופו של המדריך הזה תצאו בתחושת ביטחון כדי שתוכלו להזמין את הסניקרס שאתם רוצים מבלי…


 • נעלי איזי: כל מה שאתם צריכים על אדידס איזיז: חלק II

  נעלי איזי: כל מה שאתם צריכים על אדידס איזיז: חלק II

  הטירוף סביב נעלי איזי הוא תופעה תרבותית רחבה שמתרחשת בכל העולם כולל בישראל. אחרי הפוסט כל מה שאתם צריכים לדעת על נייקי ייזי: חלק I הגיע הזמן לעבור לעידן הנוכחי, אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על איזיז של קנייה ווסט – חלק II. נעלי איזי: כל מה שאתם צריכים לדעת על אדידס איזיז…


InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *