אדידס LXCON: החזרה למקורות משלבת את הטוב משני העולמות

אדידס פותחת בסערה את שנת 2019. אחרי החזרה של ה-נייט ג'וגר שהצביעה על כיוון עיצובי חדש, מגיעה ה-אדידס LXCON, עוד דגם שנשען על קלאסיקת ריצה משנת 1994 ומקבל פרשנות עדכנית.

אדידס LXCON

בארבעת השנים האחרונות אדידס עשתה קפיצת מדרגה משמעותית. לראשונה בהיסטוריה, היא עקפה את מותג ג'ורדן במכירות בצפון אמריקה. עם עיצובים מהפכניים כמו האולטרה בוסט וה-NMD, והוצאה מחודשת של דגמים איקונים כמו ה-סטן סמית' וה-סופרסטאר, היא כבשה מחדש את לב ההמונים.

הבעיה המרכזית של החברה היא הישענות מוגזמת על אותם דגמים. אדידס ממשיכה להוציא אותם מבלי לחדש או לעדכן את העיצוב. המראה שנתפס בעבר כאוונגרדי ועתידני נשחק, ובהתאם לכך את שנת 2018 היא סיימה עם ירידה במכירות.

קלאסיקת ריצה מ-1994, אדידס LXCON, קרדיט: רנדי גלאנג
קלאסיקת ריצה מ-1994, אדידס LXCON, קרדיט: רנדי גלאנג

גרב עם סוליה אגרסיבית

האדידס LXCON שומרת אומנם על הגישה המינימליסטית של נעל גרב, אבל עם טוויסט בעלילה. לנעל יש שני סממנים בולטים שקשה מאוד להתעלם מהם. הראשון הוא מערכת השרוכים, אדידס השחילה מן כבל מפוליאוריתן תרמופלסטי שעובר מסלול מעגלי. הוא יוצא מהתומך בעקב עד לחרטום של הנעל, ומשם מושחל לתוך מערכת השרוכים.

הכבל נועד כמובן לספק יציבות ותמיכה לכף הרגל, והמראה שהוא מעניק מזכיר שרשרת על צוואר. האלמנט השני הוא הסוליה האגרסיבית, בייחוד בחלק של העקב. אדידס הכניסה למידסול את טכנולוגיית ה-adiPRENE, מדובר בגומי גמיש ורך שנועד לספק ריכוך ובלימת זעזועים בזמן ההליכה.

מערכת שרוכים חכמה וסולייה אגרסיבית, אדידס LXCON, קרדיט: אדידס
מערכת שרוכים חכמה וסולייה אגרסיבית, אדידס LXCON, קרדיט: אדידס

הטוב משני העולמות

יחד עם הנייט ג'וגר, האדידס LXCON מצביעה על הכיוון ההיברידי החדש של החברה. לוק שנשען על העיצוב האגרסיבי של שנות התשעים, אבל כזה שמשלב את המראה המינימליסטי והעתידני של התקופה הנוכחית. זה לא הבאלקיות של הדאד שוז ולא החלקלקות של מראה הגרב, אלא משהו באמצע שיודע להפיק את המיטב משני העולמות.

בניגוד לנעלי ריצה ששינו את הייעוד שלהם ללייפסטייל, מבלי שאדידס בהכרח תתכוון לכך, הפעם היא מייעדת מראש את הנעל הזו להיות לייפסטייל בלבד. היא צירפה את השחקן ג'ונה היל למעגל הפרזנטורים שלה, ולאחרונה הוא העלה תמונות בחשבון האינסטגרם שלו עם ה-אדידס LXCON.

מפיקה את הטוב משני העולמות, אדידס LXCON, קרדיט: רנדי גלאנג
הטוב משני העולמות, אדידס LXCON, קרדיט: רנדי גלאנג

חזרה למורשת

יפה לראות שאדידס חוזרת למורשת שלה, ומחזירה גם דגמים קלאסיים שהם לא הסטן סמית' או הסופרסטאר. אני אוהב את הכיוון החדש והאמת שגם לי נמאס לראות עוד ועוד דגמים שנראים כולם אותו הדבר. יהיה מעניין לראות מה אדידס מתכננת להמשך, והאם היא תצליח לשחזר את ההצלחה של השנים האחרונות. בינתיים, השקה הגלובלית של ה-אדידס LXCON תהיה ב-2 לפברואר וניתן יהיה לרכוש אותה ב-אתר הרשמי של אדידס במחיר של 120$.

האם תשחזר את ההצלחה של השנים האחרונות? אדידס LXCON, קרדיט: רנדי גלאנג
האם תשחזר את ההצלחה של השנים האחרונות | קרדיט: רנדי גלאנג
InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *