קרוסטי אונדה: הפראיות של הרי הקווקז והים השחור

מתנצל מראש על הסטריאוטיפ, אבל גאורגיה מעלה לי מחשבות על חצ׳פורי, חינקלי וכל מה שמסתיים בדדזה… הדבר האחרון שאני חושב עליו הוא סניקרס ובטח שלא סניקרס ב-375$. למרות הקיבעון המחשבתי שלי, ועוד איך קיים מותג סניקרס גאורגי בשם קרוסטי (Crosty) ולסדרה החדשה שלו קוראים קרוסטי אונדה (Onda).

 קיים ועוד איך | קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי
קיים ועוד איך | קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי

קרוסטי אונדה

האחים ג'ורג' (George) ו-שוטה (Shota) גדלו במרחבים הפראיים של אַבְּחַזְיָה, אזור קסום בצפון מערב גאורגיה, השוכן לחופו של הים השחור ומאופיין בנוף הררי, יערות, אגמים ונהרות. אין כמו המין האנושי להחריב את כל מה שהוא טוב ויפה, ולכן אבחזיה סבלה לאורך שנים ממלחמות עקובות מדם, עד שבשנת 2008 היא הכריזה סופית על עצמאות.

תבנית נוף מולדתם

קרוסטי נולד באופן דומה מאוד למותג הצרפתי Veja. גם פה המייסדים הם צמד גברים, וגם פה הרעיון נולד לאחר שהם לא מצאו סניקרס שענו על דרישות האיכות והסטייל שלהם. אבל בעוד הצרפתים שמו את הדגש על אקולוגיה וייצור הוגן, לגאורגים היה חשוב לייצר סניקרס איכותיות, שיביאו לידי ביטוי את תבנית נוף מולדתם. עיצוב שיגלם בתוכו חופש, יצירתיות, מסורתיות עם שימוש בחומרים איכותיים ויוקרתיים.

מסורתי ויוקרתי, קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי
מסורתי ויוקרתי, קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי

חופש איטלקי

את תחושת החופש ניתן לזהות כבר במילה Onda, שהמשמעות שלה באיטלקית היא גלים. העור של האפר והגומי של הסולייה מיובאים מאיטליה ומכאן מגיע הקשר למדינת הבראבו על הלנצ'יה. העיצוב הוא מאוד יוניסקס, נקי ומינימליסטי, ורוב הדגמים מגיעים בגוונים עדינים כמו לבן ואפור או לבן ושמנת. אם כבר משולבים בהן צבעים דומיננטים, הם מופיעים בכמות קטנה ובעיקר בצורה גלית שמתמזגת עם הקישוטים הקמורים של הנעל.

הסוליה היא יחסית גבוהה אבל בשום צורה לא מאסיבית. גם היא מקושטת בקווים מעוגלים שמתקשרים עם התמה העיצובית. על פי טענת האחים, עיקר ההשפעה של הקרוסטי אונדה מגיעה מהקשיחות של הרי הקווקז, ומהאלגנטיות של חופי הים השחור. הם רצו שהסניקרס יגלמו את המסורת והאנרגיה של אנשי גאורגיה.

סוליה גבוהה וקווים מעוגלים, קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי
סוליה גבוהה וקווים מעוגלים, קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי

בין המוני המותגים שקיימים בשוק, קל מאוד ליפול בין הכיסאות, במיוחד אם אתה מותג קטן שאין לו את המשאבים להשקיע מיליונים בשיווק ופרסום. אני לא יודע אם באמת האחים שהם לא מצאו בכל העולם נעל אחת שעמדה בדרישות האיכות שלהם, אבל לגבי הסטייל אני לא יכול להתווכח. זה בעיקר משמח לראות שעוד שחקנים מחליטים להיכנס לשוק הזה, ומרחיבים לנו את היכולת להיות יצירתיים ואקספרסיביים בחיי היום-יום, גם אם דוחפים לנו אמרות נדושות כמו חופש ובחירה, ומתמחרים אותם בעלות של טיסה לגאורגיה.

מרחיבה את היכולת להיות יצירתי, קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי
מרחיבה את היכולת להיות יצירתי, קרוסטי אונדה, קרדיט: קרוסטי

את הֿאונדה ביחד עם שאר הקולקצייה של קרוסטי, ניתן להשיג דרך אתר החברה.

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *