אדידס נייט ג'וגר: הזוהר הגדול של שנות השבעים

אחרי מספר שנים של גידול קבוע במכירות וצמצום הפער מהמתחרה הגדולה, השנה האחרונה לא הייתה טובה לאדידס. החברה גילתה שהיא עדיין יותר מדי תלויה במותג ייזי של קניה ווסט ושטרנד הנעליים המינימליסטיות כמו ה-NMD או ה-אולטרה בוסט נמצא בדעיכה מתמדת. כדי לצאת מהמיני משבר היא חפרה בארכיון עד 1976 ושלפה משם את ה-אדידס נייט ג'וגר (Adidas Nite Jogger), הנעל הראשונה שבה השתמשו בחומרים רפלקטיבים שזוהרים בלילה.

האם נמצא הפיתרון? אדידס נייט ג'וגר, קרדיט: הנון שופ
נמצא הפיתרון? אדידס נייט ג'וגר, קרדיט: הנון שופ

אדידס נייט ג'וגר

אין באמת דימיון בין הנייט ג'וגר המקורית לזו של 2019. הסיבה היא שאדידס לקחה רק את הרעיון לנעל זוהרת בחשיכה, אבל היא שילבה אותו עם טרנד הדאד שוז, שהוא עדיין החם ביותר היום. הנייט ג'וגר היא שילוב מעניין בין קלאסיקה למודרניות. היא קיבלה את המראה הצ'אנקי של שנות התשעים, אבל היא מצויידת בטכנולוגיית ה-בוסט הנוחה והמתקדמת. האפר הוא מגוון ומלא שכבות, יש בו רשת, בד ריפ-סטופ, עור הפוך וחומרים פלסטיים רפלקטיבים.

דיסקונסטרקט

כמו סדרת ה-אוף ווייט של וירג'יל אבלו או ה-מארס יארד של טום סאקס, הרעיון היה לפרק את הנעל לגורמים ראשוניים, ולהראות את החומרים ממנו היא עשויה דרך העיצוב. הספוג בלשון למשל חשוף בצדדים, נקודות החיזוק בסוליה מופיעות בצבעים בולטים כמו סגול וכתום, והתפרים בעקב גדולים וגסים. כדי להוסיף מראה מרובד ומורכב, השרוכים שחורים אבל מנוקדים באפור. התוצאה היא מראה מאוד ניינטיזי, נעל שחורה מונוכרומטית, עם נגיעות כתומות ואפורות רפלקטיביות.

שחורה עם נגיעות צבע, אדידס נייט ג'וגר, קרדיט: הנון שופ
שחורה עם נגיעות צבע, אדידס נייט ג'וגר, קרדיט: הנון שופ

עוד שני פרטים מעניינים שמופיעים על הנייט ג׳וגר. הראשון הוא קוד מורס על הלשון עם הכיתוב Speed Of The Nite. מדובר בגימיק נחמד שמיועד להבהיר למי שעדיין לא הבין שהנעל הזו יועדה במקור לרצים בלילה. הפרט שני הוא שהמילה Nite היא הגירסה הלא פורמלית לכתוב Night, ואין לי באמת מושג למה נבחרה דווקא התצורה הזו.

לגמרי לייפסטייל, אדידס נייט ג'וגר, קרדיט: הנון שופ
לגמרי לייפסטייל, אדידס נייט ג'וגר, קרדיט: הנון שופ

יקרה אפילו לבוסט

אם צריך למקם את הנעל החדשה מבחינה עיצובית, אז היא יושבת בין ה-יאנג 96 ל-אולטרה בוסט. יש בה טיפה מהאגרסיביות של הדאד שוז, אבל גם את הניקיון והמינימליזם של מראה הגרב. מאחר וזו אחת מהנעליים הראשונות שאנו רואים מאדידס ב-2019, יכול להיות שיש פה כיוון חדש שסוטה מהעיצוב שהתרגלנו לראות מהחברה בשלושת השנים האחרונות. המחיר של הנייט ג'וגר הוא 140$, יקר לנעל שאף אחד לא באמת מתכוון לרוץ איתה, למרות טכנולוגיית הבוסט. היא תהיה זמינה באתר החברה החל מה-12.1.

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *