מי עומד מאחורי המותג קקטוס פלאנט פלי מרקט?

סינת'יה לו (Cynthia Lu) ידועה כרוח הרפאים של עולם הסטריט-וור. בלי ראיונות, צילומים או השתתפות באירועי השקה נוצצים. היא שומרת בקנאות על המיקום שלה מאחורי הקלעים, ממשיכה ליצור מהדירה הקטנה של בברוקלין, כאשר היא נותנת לעיצובים של קקטוס פלאנט פלי מרקט את קדמת הבמה. בעולם שמקדש אקסצנטריות ויחסי ציבור, שאתה נדרש בו לייצר פרובוקציות ולהזין באופן קבוע את העוקבים שלך באינסטגרם, דווקא טיפוס מופנם ושקט הצליח להקים מותג סטריט-וור סופר מבוקש ומפוצץ הייפ.

העתיד בצורת קקטוס: מי עומד מאחורי המותג קקטוס פלאנט פלי מרקט?

קשה להבין האם הקריירה של לו היא תוצאה של תכנון מהונדס היטב, או שרשרת אירועים אקראיים שהתחברו במקרה. יחד עם זאת, יש שתי עובדות שאי אפשר להתווכח איתן – היא באמת מאוד מוכשרת והיא ידעה להתחבר לאנשים הנכונים. אומרים שמזל הוא מוכנות שפוגשת הזדמנות, אבל אם נעזוב שנייה בולשיט של קואצ'רים כושלים, למזל של לו קוראים פארל וויליאמס. מאז הפעם הראשונה שוויליאמס נראה מסתובב עם המותג Cactus Plant Flea Market הוא לא מפסיק לטפס לגבהים חדשים.

לו התחילה כמתמחה במגזין קומפלקס ומשם התקבלה לעבודה כאשת יחסי ציבור במותג Billionaire Girls Club שהוא הסקשן הנשי בחברת האופנה של וויליאמס. יום אחד הם נפגשו במהלך העבודה, ופארל שם לב ששניהם נועלים את אותם כפכפים של מותג היוקרה Céline. פארל קלט מייד שסינת'יה היא טיפוס לא שגרתי, מצד אחד ביישנית ומופנמת ומצד שני מכורה לאופנה עם אנרגיה מטורפת. כל המנעד הזה בא לידי ביטוי בלבוש ובצורה שהיא חשבה. הוא מייד שכר אותה להיות הסטייליסטית האישית שלו.

סינת'יה לו - קקטוס פלאנט פלי מרקט

את קקטוס!

סינת'יה לא הסתפקה רק בלהיות סטייליסטית, היא החלה ממש לעצב בגדים עבור פארל. היא המציאה מחדש פריטי וינטאג' מסמרטוטים שהיא מצאה בשוק הפשפשים הפרסי. פארל התאהב בעיצובים שלה והוא היה מפציר בה כל הזמן שעיצוב בגדים הוא העתיד שלה וזה מה שהיא חייבת לעשות. הוא רק נתן הערת אגב שסינת'יה זה שם נהדר אבל הוא לא מצליח לבטא את האנרגיה שלה, את מי שהיא באמת. לו השיבה שחברה שלה תמיד פונה אליה בתור קקטוס או פלנט, פארל היה בהלם! הוא אמר לה "את קטנה, את חדה ולא קל לגשת אליך, אבל בזמנים הכי יבשים את מאגר של מים – את קקטוס פלאנט!"

היא התחילה להתנסות עם מותג משלה מהצד. היא לקחה את השם שלה, צרפה אליו את שם השוק שבו היא מצאה השראה, ועם השפעה מהגרפיות של מותגים כמו קום דה גרסון, היא הדפיסה את הכיתוב Cactus Plant Flea Market על חולצות של האנס וסופרים שהיא הייתה שולחת לחברים. בשנת 2015 פארל קיבל את פרס CFDA כאייקון אופנה, בנאום הזכייה הוא הודה לחברה הגאונה שלו קקטוס, הוא אמר לה "תקשיבי לאינסטינקטים שלך ולאנשים שרואים את האיכות בעבודה שלך, אולי את תעשי את ההבדל". זה היה הרגע שבו קקטוס הפך מרעיון ולמותג. מכאן היא מעולם לא הביטה אחורה.

קקטוס פלאנט פלי מרקט

סטריט-וור ארטיסטי

באותה שנה האתר של CPFM עלה לאוויר והוא הציג בעיקר גיפים מטופשים של פארל מסתפר, מופיע מול קהל ומצטלם עם חברים כמו קרל לגרפלד. הפריט הראשון פורסם לראשונה בעמוד האינסטגרם רק במרץ 2015 – חולצה צהובה עם רקמה של קקטוס  קטן והכיתוב "קקטוס פלאנט פלי מרקט עבור אנטי סושיאל סושיאל קלאב" – המותג הפרדוקסלי של ניק לורק (Neek Lurk). זו הייתה יריית הפתיחה של של קקטוס אבל גם רמיזה עתידית לשרשרת שיתופי הפעולה שלו בשנים הקרובות.

הסגנון המיוחד של CPFM נראה כבר מהרגע הראשון. טישרטים וסווטשירטים עם גרפיקה משעשעת ואקסצנטרית שמורכבת מהדפסות תפוחות וריקמה ידנית, סמיילי צהוב נמס, צבעים זוהרים, חיבה לפונט הגדול של הניינטיז ומשפטי מחץ כמו – אנחנו מקבלים את הכוח שלנו מהשמש. תקראו לסגנון של CPFM סטריט-וור ארטיסטי או רטרו אקסצנטרי, אבל היום הוא נחשב לעתיד של עולם הסטריט-וור, להר הגעש שממנו יתפוצץ הטרנד הבא.

קקטוס פלאנט פלי מרקט

הפרזנטור של קקטוס פלאנט פלי מרקט

פארל כל כך מעריך את סינת'יה שהוא מינה את עצמו להיות הפרזנטור הלא רשמי של המותג. הוא נראה איתו בכל מקום אפשרי – על שערי מגזינים, בתוכנית דה וויס, בתצוגת האופנה של שאנל ואפילו בהופעת המחצית המפורסמת בסופר-בול. "כשאני לובש קקטוס פלנט אני מרגיש מרחף באוויר, כאילו יצאתי מהמטריקס של הנורמה החברתית" הוא צוטט לגבי המותג.  הוא האיש שהביא את בשורת הקקטוס לאושיות כמו קניה ווסט, טרוויס סקוט, אייספ רוקי, קיד קודי, טיילר דה קריאייטור, פרנק אושן וליל עוזי ורט. מאז סינת'יה שיתפה פעולה עם סטוסי, קום דה גרסון ואפילו ניגו עזר לה לייצר ביפן מעיל טייסים מיוחד מסאטן עבור המותג אלפינסטרס. היא גם זכתה לעצב קולקציית מרץ' עבור מסע ההופעות של הרולינג סטונס.

פארל וויליאמס - קקטוס פלאנט פלי מרקט

שיתוף הפעולה הגדול ביותר של CPFM היה בשנת 2019 סביב ה-נייקי וייפורמקס. בפגישה הראשונה עם האנשים של נייקי סינת'יה היממה את החדר כאשר זרקה על השולחן צ'ימידן מלא בסניקרס שהיא הכינה לבד. היא תפרה נעליים שמוכרים באאוטלטים, השתמשה בשאריות טישריטים, גזרה חתיכות מסניקרס זולות, ולבסוף הכינה סווש מחוט ירוק שעושים ממנו גדר לגינה. היא הגיעה לשם עם מוצר כמעט מוגמר. בסופו של דבר הנעל הזו כיכבה ברשימות הסיכום לשנת 2019 של כל המגזינים הנחשבים, והגדולה שהיא עשתה את זה לא עם דאנק או אייר ג'ורדן 1, אלא מפאקינג וייפורמקס.

נייקי וייפורמקס - קקטוס פלאנט פלי מרקט

שיתוף הפעולה המוצלח עם נייקי הוליד קולקציית ביגוד ששילבה בין המורשת של נייקי לאסתטיקה של קקטוס וכללה חולצת הוקי, חולצת פולו הודיס ומכנס ספורט רחב. היא גם לוותה בסרט קצר ותמהוני שאם מתעקשים אפשר למצוא בו איזה מסר חבוי לתופעת הבוטלגים. כמו כל קולקצייה משותפת של CPFM, גם זו נחטפה מהאתרים ומחירי הריסייל שלה הגיעו למאות דולרים.

קקטוס פלנט פלי מרקט

עוד שיתוף פעולה מעניין עם נייקי היה שילוב בין ה-אייר פורס 1 ל-נייקי מור אפטמפו משנת 1996. כמו כן בסרט על נאומי אוסקה שיצא בנטפליקס רואים אותה מסתובבת בבית עם חולצת הוקי של CPFM.

אייר פורס 1 - קקטוס פלאנט פלי מרקט

אנונימיות של סוכן מוסד

למרות הפרופיל הגבוה של CPFM בתקשורת, סינ'תיה הצליחה לשמור על אנונימיות שהיית מעוררת קנאה של סוכן מוסד. היא מעולם לא חשפה את הסיפור המלא מאחורי ההצלחה שלה, והשאירה לכתבים לאסוף פירורים של מידע כדי לנסות לפענח את האישיות האניגמטית שלה. מדובר בהישג יוצא דופן לאור העובדה שהיא עדיין מנהלת מותג סטריט-וור מצליח, עדיין הסטייליסטית של פארל, ובאירועי אופנה היא צריכה להמשיך להתחבא בין ההמון הפשוט בזמן שהמוזיקאים הכי מגניבים, אתלטים, מעצבים וסטייליסטים באים לראות את העבודה שלה.

האנונימיות שלה היא לא שטיק שנועד לייצר הייפ סביב העיצוב. סינת'יה לו היא פיוריסטית שהעיצובים שלה עומדים בפני עצמם והם לא זקוקים לקידום. היא פתחה דיאלוג חדש בעולם הסטריט-וור שנשלט על ידי גברים ונכון להיום היא יצרה ז'אנר משלה. מלבד זאת, אם השמות הגדולים ביותר בעולם ההיפ-הופ מעריצים את המותג ומוכנים להיות הפרזנטורים שלו, אין שום סיבה שהיא תתעקש לקדם אותו בעצמה.

אייספ רוקי - קקטוס פלאנט פלי מרקט

העתיד הוא קקטוס

היום מותגים נאלצים לחשוב מחדש על הדרך שבה הם מייצרים ומשווקים את הבגדים שלהם. בהקשר הזה סינת'יה מנותקת מהמעגל הקשוח של עולם האופנה וזה מה שהופך אותה לעתיד של עולם הסטריט-וור. היא אב-הטיפוס, המוקד שממנו יתפוצצו הרעיונות הבאים. היא פשוט עושה משהו והוא יוצא החוצה, אין תהליך של עיבוד, אין מחשבה על הייפ. קקטוס נשאר מותג קטן עם מעצב לא נודע, שמצליח לקבל יותר חשיפה מחברות של מיליארדי דולרים.    

 • באנג תרנגול ונעלי שטן: מה עומד מאחורי התעלולים הוויראלים של MSCHF

  באנג תרנגול ונעלי שטן: מה עומד מאחורי התעלולים הוויראלים של MSCHF

  לגבריאל וויילי (Gabriel Whaley) נמאס מאוד פוסט שיווקי בפייסבוק או תמונה סוחטת לייקים באינסטגרם. הוא הבין שהציבור כבר לא יכול לשאת את הרעש הטורדני שמייצר עולם הפרסום המסורתי, ולכן בחר להתחיל פרויקט שאפתני משלו בשם MSCHF שמטרתו להמציא את האינטרנט מחדש. לא לפנות ברצינות לכמה שיותר אנשים בתקווה לתפוס חלק קטן מהעוגה, אלא לפתור לאנשים…


 • דורסנית או לגיטימית: למה חברת נייקי תובעת את כל העולם?

  דורסנית או לגיטימית: למה חברת נייקי תובעת את כל העולם?

  קל לראות בחברת נייקי את המרשעת הגדולה שתובעת את כל המתחרים, הרי במשך שנים היא מנהלת מלחמה תביעות עם היריבה השנואה – אדידס, אבל לאחרונה נוספו לרשימת האויבים חברות ענק נוספות כמו סטוק אקס, לולולמון, ובייפ. בעוד התביעה נגד גופים גדולים עוד מתקבלת על הדעת, לחברה יש היסטוריית תביעות קטנונית מול חברות זניחות ואנשים פרטיים…


 • קיקו קוסטדינוב: המעצב שהזריק חיים חדשים חברת אסיקס

  קיקו קוסטדינוב: המעצב שהזריק חיים חדשים חברת אסיקס

  גם אם לא כל הקולקציות נראות בדיוק אותו הדבר, באופנת הגברים מעט מאוד משתנה מעונה לעונה. העיצובים החדשים של המותגים הגדולים מרפרנסים לאופנת הרחוב, לפעמים לתרבות הפופולרית ומדי פעם לטרנדים עכשוויים, אבל בכל מה שקשור לגזרות מעניינות ומאתגרות, אין בשורה חדשה. קיקו קוסטדינוב הוא מעצב שלא יוצר מחדש את אופנת הגברים, אבל כן משנה את…


 • קית': מהו סוד ההצלחה הגדול של רוני פייג? | KITH

  קית': מהו סוד ההצלחה הגדול של רוני פייג? | KITH

  רוני פייג הוא לא מעצב אופנה, למעשה כוח-העל שלו הוא היכולת לייצר הייפ. זה מה שהפך את קית' מחנות צנועה לאחד ממותגי הסטריט-וור המשפיעים ביותר בעולם, ואת הביקור בחנויות של KITH לחוויה בפני עצמה. בעזרת קשרים במקומות הנכונים, הרבה עבודה קשה ולא מעט כישרון, פייג' יצר מוסד ניו-יורקי שמכתיב טרנדים בעולם הסניקרס, ולכן כל המותגים…


 • פיט פארה: פופ-ארט של סקייטבורד, אמנות ומוזיקה | Parra

  פיט פארה: פופ-ארט של סקייטבורד, אמנות ומוזיקה | Parra

  לא משנה אם מדובר בעיצוב טישרטים, סירטוט, ציור, אנימציה או פיסול, אפשר לזהות מקילומטרים את הסגנון הייחודי של פיט פארה (Piet Parra). סטייל שהפך אותו לאמן מוערך על ידי הגלריות המובילות מעולם, ובמקביל לאחד היוצרים הפופולרים ביותר בתרבות הסטריט-וור. האופן שבו הוא הצליח לשלב בין עולמות הסקייטבורד, מוזיקה ואמנות חזותית, הפכו אותו לאחד האמנים המרגשים…


 • Stüssy: למה שון סטוסי הוא הסנדק של תנועת הסטריט-וור?

  Stüssy: למה שון סטוסי הוא הסנדק של תנועת הסטריט-וור?

  יש מעט מאוד מותגים בעולם הסטריט-וור שהצליחו לשמור על הרלוונטיות שלהם מעל ארבעים שנה. לייבלים שייסדו את הז'אנר, יצרו עדת מעריצים סביבם, והלוגו שלהם הפך לאחד הסמלים המזוהים ביותר עם תרבות הרחוב. סטוסי היא בדיוק מותג כזה, ולמרות שהוא מלווה אותנו משנות השמונים, לא רק שהוא עדיין רלוונטי, שיא הפופולריות שלו עוד לפניו. זה הסיפור…


 • חנויות הסניקרס הכי שוות בלוס אנג'לס: סניקרס שופינג בחו"ל

  חנויות הסניקרס הכי שוות בלוס אנג'לס: סניקרס שופינג בחו"ל

  בכל מה שקשור לעולם הסניקרס והסטריט-וור, תהיו בטוחים שלוס אנג'לס היא אחת הערים המובילות בעולם. למעשה מדובר במקום המושלם להתעדכן בכל מה שחם בסצנה ולהתחבר לתרבות הרחוב. מלבד מורשת עשירה של פאשן וסטייל, אחד המאפיינים הבולטים ביותר של סצנת הסניקרס בעיר הוא הגיוון שלה – ממותגי מעצבים יוקרתיים ועד למותגי סטריט-וור עצמאיים, כך שכולם יוכלו…


 • נעליים עם גלגלים: נעלי רולר ונעליים עם גלגל נשלף – מדריך

  נעליים עם גלגלים: נעלי רולר ונעליים עם גלגל נשלף – מדריך

  הילדים שוב משועממים או מתעצלים לצאת מהבית? למה לא לאפשר להם לבצע פעילות מהנה ומשחררת שתשפר להם את היציבה ואת שיווי המשקל, תעניק מיומנויות מוטוריות חדשות, ותעזור לשיפור הריכוז והכושר הגופני. נעליים עם גלגלים משלבות את הטוב מכל העולמות, הן מתנה מושלמת שמשלבת הנאה עם פרקטיות, ועכשיו כל מה שאתם צריכים כדי למצוא את נעלי…


InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *