קיקו קוסטדינוב: המעצב שהזריק חיים חדשים חברת אסיקס

גם אם לא כל הקולקציות נראות בדיוק אותו הדבר, באופנת הגברים מעט מאוד משתנה מעונה לעונה. העיצובים החדשים של המותגים הגדולים מרפרנסים לאופנת הרחוב, לפעמים לתרבות הפופולרית ומדי פעם לטרנדים עכשוויים, אבל בכל מה שקשור לגזרות מעניינות ומאתגרות, אין בשורה חדשה. קיקו קוסטדינוב הוא מעצב שלא יוצר מחדש את אופנת הגברים, אבל כן משנה את האבולוציה שלה. בלי רעש והמולה ובאופן ארטיסטי ומעודן, הוא מייצר פה משהו חדש שלא נראה בעבר.

קיקו קוסטדינוב: המעצב שהמציא מחדש את הנעליים של חברת אסיקס

קוסטדינוב הוא בחור מופנם שנולד בבולגריה לאבא פועל בניין ואמא מנקה. בגיל 16 הוא עבר ללונדון כדי לחסוך
כסף שיממן לו את הלימודים במכללה המפורסמת לאומנויות – סנטרל סיינט מרטין. בניגוד לחברים מהלימודים שידעו ליצור קשרים כדי להתקדם, קוסטינוב הבין מהר מאוד שהוא חייב לעבוד יותר קשה מכולם כדי לקבל הכרה. כבר בתקופת הלימודים הכישרון שלו התפוצץ, והוא קיבל הצעה להיות הקריאטייב דיירקטור של המותג מקינטוש שמתמחה במעילי טרנץ' מסורתיים, והיה זקוק למעצב צעיר שייתן לו משב רוח מרענן.

כמו כל מעצב שמסיים את לימודי אופנה, החלום הגדול של קיקו קוסטדינוב היה לפתוח בית אופנה משלו. יחד עם זאת, הוא הבין שפרויקט צדדי כמו עם מקינטוש, עוזר לו לשמור על יציבות כלכלית ומאפשר לו להמשיך ליצור ולקחת סיכונים עם קולקציות חדשות, בהנחה שגם אם הן לא יתקבלו בצורה יפה, הוא עדיין יוכל להמשיך לעצב. בגלל זה כשחברת אסיקס פנתה אליו כדי להיות מעצב ״אין האוס״ ולעבוד על שיתוף פעולה מיוחד עם המותג שלו, היה ברור שהוא יגיד כן.

קיקו קוסטדינוב: המעצב שהמציא מחדש את חברת אסיקס

בניגוד לנייקי או אדידס שרגילות לאפשר למעצבים לשחק עם הדגמים הקלאסיים שלהן, קוסטדינוב הוא המעצב הראשון בהיסטוריה שאסיקס אפשרה לו לשחק עם נעלי הפרפורמנס שלה. קוסטדינוב הבין שמדובר במשימה
עדינה מאוד, שצריך לייצר משהו שימשוך קהל חדש, אבל לא ירחיק את הלקוחות הוותיקים של החברה, כלומר
המוצר הסופי צריך להיות סילואט חדש שעדיין נראה כמו נעל של אסיקס.

את הנעל הראשונה הוא עיצב בתוך ארבעים דקות בלבד. אסיקס העניקה לו חופש יצירתי מוחלט ובתמורה הוא
הפך את הנעליים לחלק מהקולקציה שלו. לא משנה אם התמה המרכזית הייתה בגדי עבודה יפניים, סרט של
דיוויד לינץ' או חליפות גברים מהמאה ה-20, קוסטדינוב התאים את העיצוב של הנעל לקולקציה עד רמת גוון
הצבע המדויק, כדי שיראה כמו חלק אינטגרלי מהקולקציה ולא כפריט נפרד.

הנטייה לפרפקציוניזם של קוסטדינוב, הרצון לא לרפרנס לעבודות קודמות אלא כל הזמן לחדש, יצרו סביבו קהל
מעריצים נאמן. קוסטדינוב נחשב למעצב של מעצבים, למשהו שיש סביבו הייפ באופן מחתרתי. הוא ארטיסטי אבל לא באופן אבסורד, הוא פועל באופן שונה אבל מוכר. הוא מביא למרכז הבמה את המקומות שבהם האופנה קיימת אבל לא זוכה להתייחסות, ובעיקר כל הזמן כותב מחדש את הקודים של עצמו.

הוא מעריץ את האומץ של מעצבים וותיקים כמו ריק אוונס, יוג'י יממאמוטו וג'ון טקהטשי, ואת הרצון שלהם כל
הזמן לחדש, גם רוח התקופה לא עדיין מוכנה לקבל המצאה חדשה. הוא סוס עבודה שפועל לטווח ארוך בהנחה שמתישהו העבודה שלו תזכה להערכה, גם אם זה יקרה בעוד עשרים שנה. מותגים חדשים צצים כל הזמן, הם עושים רעש גדול אבל אז מפסיקים לשמוע עליהם. קיקו קוסטדינוב מאמין ביושרה אמנותית וחזון עיצובי ברור, וזו הסיבה שבזכותה הוא בין המעצבים היחידים שמצליחים לנרמל סילוטאים חדשים לגברים.

קיקו קוסטדינוב: המעצב שהמציא מחדש את חברת אסיקס

בזכותו אסיקס הפכה להיות חברה של סניקרהדס. הנעליים תחת שיתוף הפעולה של אסיקס וקוסטדינוב הן סולד אאוט ונמכרות בשוק הריסייל במאות ואלפי דולרים. ברגע שאנשים התחילו לערבב סניקרס עם אופנה גבוהה, אסיקס הייתה צריכה רק למצוא את הקול הנכון כדי להיכנס למשחק. היא לא רק מצאה את אחד המעצבים המוערכים ביותר בעולם האופנה, היא מצאה משהו שהמציא את הנעליים שלה מחדש.

עוד כתבות קשורות

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *