Sneakerbox TLV: ראיון מרתק עם שגיא מיה מסניקרבוקס

לרגל ההשקה הקרובה של ה-Le Coq Sportif R800 x Sneakerbox TLV Sherut תפסתי לראיון קצר את שגיא מיה. דיברנו על חומוס, ישראליות וכמובן על המונית שירות החדשה.

Le Coq Sportif R800 x Sneakerbox TLV Sherut

הצרפתים רדפו?

הלוואי אבל לא. הרעיון עלה לפני החומוס, משהו כמו לפני 4-5 שנים, אז הוא נפסל על הסף כי הוא לא היה מספיק גלובלי ובחרנו בסוף בחומוס שהפך לשת׳׳פ המוצלח ביותר של לה-קוק ספורטיף עד היום. זה לגמרי עזר בחידוש הקשר איתם והצעת הרעיון בשנית. לקח כמעט שנה אחרי החומוס עד שהתחלנו לדבר על המונית שירות, וכמעט שנה עד שהתחלנו לעבוד על הנעל. החומוס יצאה בפברואר 2018 המונית תצא באוקטובר 2020.

Le Coq Sportif R800 x Sneakerbox TLV | Sherut
Le Coq Sportif R800 x Sneakerbox TLV | Sherut

נראה לי שכולם פה ישמחו לנעל שלכם כל שנתיים… נעבור לשאלת השנקל, מאיפה הגיע הרעיון למונית שירות?

החנות הישנה הייתה קטנה ואולי היו יכולים להיכנס אליה שלושה או ארבעה לקוחות בו זמנית. בימים שלא הייתה עבודה, היית יכול לבהות במסך מחשב או לבהות החוצה לרחוב. ממול החנות היה נתיב של תחבורה ציבורית, היינו תחנה אחת מרידינג ואז כל המוניות שירות בתל אביב עברו מול העיניים שלנו, כל היום. איכשהו זה נצרב לי במוח.

מוניות שירות מול העיניים | Le Coq Sportif R800 Sherut
מוניות שירות מול העיניים | Le Coq Sportif R800 Sherut

חומוס זה משהו מאוד ישראלי, אולי הכי ישראלי, אבל גם מונית שירות עם כל הבלאגן שהיא יוצרת בכביש. האם הישראליות הייתה חלק מהחשיבה בתהליך היצירה, או שזה פשוט רעיון נכון מבחינה עיצובית?

זה הרעיון היחיד כרגע שיבדיל אותנו משאר העולם, במיוחד שאף אחד בארץ לא עשה את מה שאנחנו עשינו.

מבדיל אותנו משאר העולם | Sneakerbox TLV Sherut
מבדיל אותנו משאר העולם | Sneakerbox TLV Sherut

אין אפילו משהו קרוב… אני רואה שהנעל מלאה בפרטים וחומרים מעניינים, ספר קצת על תהליך העיצוב, מה עמד מאחורי הבחירה?

קודם כל ברגע שאישרו לי שהנעל תיוצר בצרפת זה שינה הכל. יש לי גישה לחומרים באיכות הכי גבוהה, Mesh עבה ומבריק בפאנלים וסווייד רך לאורך הנעל, לא ראיתם דברים כאלה. כמחווה לחומוס הלשונית מ-Hairy Suede, הורדתי ממנה גם את הלוגו כדי לשמור על זה נקי. הפתעתי את עצמי אבל השתמשתי בPatent Leather בחלק הסגול של העקב. מה שחיבר את כל הקונספט זה הסוק ליינר פאטרן מושבים, המחשבה הראשונה הייתה לייצר את זה מסוג של קטיפה, אבל פחדתי שבמזג האוויר שלנו יהיה חם מאוד, אז הלכתי עם חומר שהוא גם נוח וגם יפה יותר. תהליך העיצוב היה בעיקר להסתכל על מוניות שירות, ללכת לתחנה מרכזית, להבין מה מגניב ומה פחות מגניב בעיניי.

גם נוח וגם יפה |  Sneakerbox TLV Sherut
גם נוח וגם יפה | Sneakerbox TLV Sherut

אני חושב שאתה הבן אדם היחידי שראה במונית שירות משהו מגניב.

בכל דבר יש משהו מגניב, תלוי מי מסתכל כמובן.

החומוס הפכה לאיזה פריט אספנות, משהו שאנשים מתגאים להציג באוסף, האם הייתה כוונה לעודד אנשים יותר ללכת עם ״השירות״, סטייל טום סאקס כזה?

מבחינת חומרים ונוחות כן, מאה אחוז… ה-׳׳שירות׳׳ בנויה כדי שאנשים ינעלו ויהנו ממנה. הנעל נורא מחבקת וברגע שישימו אותה על הרגל אנשים יתאהבו.

בנויה כדי שאנשים ינעלו ויהנו ממנה
בנויה כדי שאנשים ינעלו ויהנו ממנה

טוב לשמוע. כמו עם המכנסיים, יצרתם משהו שהוא מאוד ״שלנו״ וזה נותן ערך מוסף לכל מה שקורה פה, פתאום נוצר משהו ולא רק מאמצים מחו״ל. הפכתם את לה-קוק ספורטיף למשהו מבוקש וזה לא יהיה ניחוש פרוע שהנעל היא סולד-אאוט מאתמול. מבלי לגלות יותר מדי, איזה עוד רעיונות יש בעתיד?

לא חסר, האמת יש המון המון רעיונות, רק צריך דלתות שיתנו הזדמנות והאמת שכבר התחלנו לעבוד על עוד כמה דברים לשנה הבאה אז שימו עין. אגב הנעל מוגבלת ל-450 חתיכות בעולם וממוספרת.

מילים לסיום?

מדהים אותי האהבה שאנחנו מקבלים כשזה מגיע לדברים כאלה, בין אם זה ה׳׳שירות׳׳ החדשה או המכנסיים או אפילו אנשים שעדיין מחפשים את החומוס. אנחנו עושים הכל מכל הלב ומשקיעים את הנשמה וזה כיף לראות שאנשים אוהבים ומעריכים. אז ביג-אפ לכל מי שתומך. זה חשוב!

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *