הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר

דמיינו שכל הסניקרס שכיכבו בסרטים פופולארים נכנסות לרכב אחד. במושב הנהג תשב ה-נייקי מאג מבחזרה לעתיד 2, לידה ה-נייקי אייר קומנד פורס מגברים לבנים אינם יכולים, במושב האחורי ה-אייר ג'ורדן 4 של ספייק לי, ובצמוד אליה האייר ג'ורדן 11 מ-ספייס ג'אם. אבל אם תבדקו טוב בתא המטען, אתם תמצאו שם את ה-ריבוק אליאן סטומפר מהסרט הנוסע השמיני נעל עתידנית שיצאה מסרט אימה בדיוני, והפכה לפריט אספנים נדיר שיש סביבו קהילה קטנה ונאמנה של מעריצים.

הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
פריט אספנים נדיר: ריבוק אליאן סטומפר

הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר

שובר קופות היסטרי

ב-1979 יצא סרט מהפכני בשם Alien (הנוסע השמיני) שתיאר חייזר מפלצתי שתוקף צוות של ספינה ששטה בחלל. הבמאי רידלי סקוט הצליח לשזור באופן מושלם אלמנטים שלקוחים מסרטי אימה, סרטי פעולה וסרטי מדע בדיוני. התוצאה הייתה שובר קופות היסטרי ומפחיד שזכה לאהבת הקהל ושבחי המבקרים כאחד.

לדמות הראשית בסרט קראו אלן ריפלי וגילמה אותה השחקנית סיגורני וויבר. ב-1986 יצא סרט המשך לשובר הקופות בשם Aliens בבימויו של ג'יימס קמרון. גם הפעם סיגורני וויבר לוהקה לתפקיד של אלן ריפלי, רק שהפעם את המלחמה בחייזרים היא עשתה בסטייל.

הפעם בסטייל: ריבוק אליאן סטומפר
הפעם בסטייל: ריבוק אליאן סטומפר

התאהב תוך שתי שניות

למעצב של הריבוק אליאן סטומפר קוראים טון לי (Tuan Le). הוא הגיע לריבוק בגיל 25 וכמו כולם התעסק בתחום החם ביותר באותה תקופה – אירובי. זמן קצר לאחר מכן הוא הועבר למחלקת הכדורסל, מאחר וזה היה התחום החדש שריבוק רצתה להיכנס אליו.

יום אחד טון לי נקרא למשרדי ההנהלה, ושם בישרו לו שמאחר שלחברה חשוב שכל המעצבים הוותיקים ימשיכו להתעסק בנעלי אירובי, הוא זה שיטפל בעיצוב של הנעל החדשה עבור אולפני פוקס המאה ה-21. לי ארז מזוודה וטס לאנגליה כדי להיפגש עם אנשי ההפקה של הסרט החדש.

הפגישה עם הבמאי ג'יימס קמרון ערכה חמש דקות ועם סיגורני וויבר שתי שניות (מפגש שהספיק כדי להתאהב בה כפי שהוא מציין). את רוב הזמן הוא העביר עם צוות ההפקה שהסביר לו את הדגשים בעיצוב שחשובים לעלילה של הסרט. מבלי לעשות ספויילרים, היה רק דגש אחד, שהנעל תוכל להיות מוסרת בקלות.

מלבד זה, לי קיבל חופש מוחלט לעצב איזה נעל שהוא רוצה מבחינת חומרים, צבע וצורה. לי חזר לבוסטון ושם המנהלים הסבירו לו שכדי לעמוד בלוחות הזמנים ועלויות הייצור, הוא חייב להשתמש בסוליה של ה-BB 5600 שהייתה נעל שנלקחה מליין נעלי הכדורסל של ריבוק באותה תקופה.

הסולייה נלקחה ממנה | הנעל העליונה : ריבוק BB 5600
הסולייה נלקחה ממנה | הנעל העליונה : ריבוק BB 5600

מגף של טייסים

אבא של טון לי היה טייס הליקופטרים בחיל האוויר האמריקאי, ולכן ההשראה לעיצוב הגיעה מלבוש טייסים ומטוסי קרב צבאיים. האלמט הראשון והבולט ביותר היה לעצב מגף גבוהה, בדומה לנעליים הגבוהות שהיו לטייסים אמריקאים בשנות השמונים.

מאחר והנעל הייתה צריכה להיות מוסרת בקלות, לי הוסיף לאורכה שלוש רצועות ולקרו – רצועה ראשית עבה בחלק התחתון, ועוד שתי רצועות בחלק העליון. לבסוף הוא האריך את הלשון עד לקצה העליון של הנעל, ודחף את הלוגו של ריבוק בכל מקום אפשרי. מהפגישה הראשונה עם צוות ההפקה ועד למוצר המוגמר עברו שישה חודשים.

הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
שלוש רצועות ולקרו: ריבוק אליאן סטומפר

שלושים שנה למהדורת רטרו ראשונה

למרות ההצלחה המסחרית של הסרט, והעובדה שהקהל השתוקק במשך שנים למגף המיוחדת של אלן ריפלי, לריבוק לקח 30 שנה להוציא מהדורת רטרו ראשונה. רק בשנת 2016 היא הוציאה לראשונה את המגף מחדש ב-מהדורה גבוהה ומהדורת מיד קאט, הפעם בעיצובו של כריס היל.

ייאמר לזכותה של ריבוק שהפעם היא ידעה לכבד את המורשת של עצמה ולרצות את המעריצים האדוקים. היל הוא גרופי של סדרת סרטי הנוסע השמיני, והוא השקיע מאות שעות בכל פרט ופרט, מהכיתוב על המדרס הפנימי, דרך הלוגו בסוליה ועד לעיצוב הקופסא החיצונית.

רק אחרי שלושים שנה: ריבוק אליאן סטומפר
רק אחרי שלושים שנה: ריבוק אליאן סטומפר

יותר אופנה

מאז מהדורות הרטרו הראשונה, יוצאת גירסה שונה של הנעל כמעט בכל שנה בתאריך 26.4 (הכוכב שעליו נחתה החללית נקרא LV-426). כך קיבלנו גירסאות חדשות בשנת 2017 ומהדורת 40 שנה לסרט מ-1979. עכשיו מגיעה הגרסה העדכנית של הנעל בהשראת Privet First Class William שהוא דמות של לוחם נוסף מהסרט. הדגם נקרא Reebok Alien Bug Stomper והפעם היל לקח אותו לכיוון יותר אופנתי. היא לא רצה להתרחק לגמרי מהסרט, אבל כן ליצור מראה שגם יודע לפנות לאנשים שלא ראו מעולם את סדרת הנוסע השמיני.

הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
יותר אופנתית : ריבוק אליאן סטומפר

השימוש בקמופלאז' מגיע ממדי הצבא של הלוחמים בסרט. בנוסף לרצועות הולקרו שכל כל מזוהות איתה, הפעם נוסף גם רוכסן ארוך שיושב על גרב אלסטית בחלק הפנימי. גם הנעל הזו מפוצצת בפרטים קטים עבור המעריצים. יש בה קוד QR שמעניק כניסה לאתר מיוחד שנבנה עבורה, כיתובים ולוגואים שמרפרנסים לפרטים קטנים מהסרט' והקופסא עצמה שנבנתה בעבודת יד והיא משמשת גם כמתקן תצוגה.

הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
רוכסן בגרב הפנימית: ריבוק אליאן סטומפר
מלאה בפרטים: ריבוק אליאן סטומפר
מלאה בפרטים: ריבוק אליאן סטומפר
הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
קופסא בעבודת יד שהיא מתקן תצוגה: ריבוק אליאן סטומפר
קופסא בעבודת יד שהיא מתקן תצוגה: ריבוק אליאן סטומפר
הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
יוצאת ב-26.4: ריבוק אליאן סטומפר

נלחמת בסטייל

באמצע שנות השמונים ריבוק נחשבה לחברה חדשנית ופורצת דרך, היא יצרה טכנולוגיות חדשות והכתיבה טרנדים בעולם האופנה. כל דגם שהיא הוציאה היה הצלחה אדירה ואין פלא שאולפני פוקס 21 פנו דווקא אליה כדי שתעצב עבורם נעל.

הסרט החדש בסדרת Alien קיבל גם הוא בביקורות חיוביות ואפילו זכה ביותר פרסים מהסרט הראשון. לא רק שהוא שילב באופן מוצלח בין מדע בדיוני לאימה, הוא הפך את הז'אנר למוערך ופופולארי. אבל אולי חשוב מהכל, הסרט זכה להערכה גדולה מאחר והגיבורה שלו הייתה לוחמת נשית בתקופה שבה כל הכוכבים של סרטי הפעולה היו גברים, והיא עשתה את זה בסטייל.

מהדורת 40 שנה | ריבוק אליאן סטומפר
מהדורת 40 שנה | ריבוק אליאן סטומפר
הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
Reebok Alien Stomper Mid Final Scene Pack
Reebok Alien Stomper Mid Final Scene Pack
הנוסע השמיני: הלוחמת האיימתנית בשם ריבוק Alien סטומפר
Reebok Alien Stomper Mid Final Scene Pack
Reebok Alien Stomper Mid Final Scene Pack
 • Stüssy: איך שון סטוסי המציא את תנועת הסטריט-וור?

  Stüssy: איך שון סטוסי המציא את תנועת הסטריט-וור?

  יש מעט מאוד מותגים בעולם הסטריט-וור שהצליחו לשמור על הרלוונטיות שלהם מעל ארבעים שנה. לייבלים שייסדו את הז'אנר, יצרו עדת מעריצים סביבם, והלוגו שלהם הפך לאחד הסמלים המזוהים ביותר עם תרבות הרחוב. סטוסי היא בדיוק מותג כזה, ולמרות שהוא מלווה אותנו משנות השמונים, לא רק שהוא עדיין רלוונטי, שיא הפופולריות שלו עוד לפניו. זה הסיפור […]


 • קית': איך רוני פייג המציא את המותג של הדור הבא? | KITH

  קית': איך רוני פייג המציא את המותג של הדור הבא? | KITH

  רוני פייג הוא לא מעצב אופנה, למעשה כוח-העל שלו הוא היכולת לייצר הייפ. זה מה שהפך את קית' מחנות צנועה לאחד ממותגי הסטריט-וור המשפיעים ביותר בעולם, ואת הביקור בחנויות של KITH לחוויה בפני עצמה. בעזרת קשרים במקומות הנכונים, הרבה עבודה קשה ולא מעט כישרון, פייג' יצר מוסד ניו-יורקי שמכתיב טרנדים בעולם הסניקרס, ולכן כל המותגים […]


 • פיט פארה: פופ-ארט של סקייטבורד, אמנות ומוזיקה | Parra

  פיט פארה: פופ-ארט של סקייטבורד, אמנות ומוזיקה | Parra

  לא משנה אם מדובר בעיצוב טישרטים, סירטוט, ציור, אנימציה או פיסול, אפשר לזהות מקילומטרים את הסגנון הייחודי של פיט פארה (Piet Parra). סטייל שהפך אותו לאמן מוערך על ידי הגלריות המובילות מעולם, ובמקביל לאחד היוצרים הפופולרים ביותר בתרבות הסטריט-וור. האופן שבו הוא הצליח לשלב בין עולמות הסקייטבורד, מוזיקה ואמנות חזותית, הפכו אותו לאחד האמנים המרגשים […]


 • חנויות הסניקרס הכי שוות בלוס אנג'לס: סניקרס שופינג בחו"ל

  חנויות הסניקרס הכי שוות בלוס אנג'לס: סניקרס שופינג בחו"ל

  בכל מה שקשור לעולם הסניקרס והסטריט-וור, תהיו בטוחים שלוס אנג'לס היא אחת הערים המובילות בעולם. למעשה מדובר במקום המושלם להתעדכן בכל מה שחם בסצנה ולהתחבר לתרבות הרחוב. מלבד מורשת עשירה של פאשן וסטייל, אחד המאפיינים הבולטים ביותר של סצנת הסניקרס בעיר הוא הגיוון שלה – ממותגי מעצבים יוקרתיים ועד למותגי סטריט-וור עצמאיים, כך שכולם יוכלו […]


 • נעליים עם גלגלים: נעלי רולר ונעליים עם גלגל נשלף – מדריך

  נעליים עם גלגלים: נעלי רולר ונעליים עם גלגל נשלף – מדריך

  הילדים שוב משועממים או מתעצלים לצאת מהבית? למה לא לאפשר להם לבצע פעילות מהנה ומשחררת שתשפר להם את היציבה ואת שיווי המשקל, תעניק מיומנויות מוטוריות חדשות, ותעזור לשיפור הריכוז והכושר הגופני. נעליים עם גלגלים משלבות את הטוב מכל העולמות, הן מתנה מושלמת שמשלבת הנאה עם פרקטיות, ועכשיו כל מה שאתם צריכים כדי למצוא את נעלי […]


 • נעלי כדורסל לוקה דונצ'יץ': הקוסם הגאון של נייקי ומותג ג'ורדן

  נעלי כדורסל לוקה דונצ'יץ': הקוסם הגאון של נייקי ומותג ג'ורדן

  אמרו עליו שהוא איטי מדי, שהוא לא אתלט, שהוא לא יצליח להתמודד עם שחקנים מהירים בליגת ה-NBA, אבל לוקה דונצ'יץ צחק על כולם בדרך לעוד תצוגת ענק בליגה הטובה בעולם. היום כולם מבינים שלא צריך לקפוץ הכי גבוה או לרוץ הכי מהר כדי להיות כוכב כדורסל. חוכמת משחק והרבה כישרון, הם שהפכו בתוך זמן קצר […]


 • נעלי כדורסל זאיון וויליאמסון: הטנק המעופף של נייקי ומותג ג'ורדן

  נעלי כדורסל זאיון וויליאמסון: הטנק המעופף של נייקי ומותג ג'ורדן

  זאיון וויליאמסון הוא מסוג האתלטים שמרסקים את כל מה שחשבנו שאנחנו יודעים על כוח משיכה. הוא שילוב בלתי אפשרי בין מסה ומהירות, כמו טנק שרמן עם ניתור של איילה. בדיוק כמו לברון ג'יימס או צ'ארלס בארקלי, לא ברור איך תכונות מנוגדות כאלו יכולות להתקיים בגוף אחד, אבל זה מה שהופך אותו לכל כך מיוחד, וזה […]


 • נעלי כדורסל ג'ה מוראנט: נייקי זכתה בשחקן הכי מלהיב בליגה

  נעלי כדורסל ג'ה מוראנט: נייקי זכתה בשחקן הכי מלהיב בליגה

  בליגת ה-NBA יש 22 שחקנים עם מותג נעליים משלהם, מתוכם לחברת נייקי יש בסך הכול ארבעה שחקני כדורסל פעילים – לברון ג'יימס, קווין דוראנט, יאניס אנטטוקומפו ופול ג'ורג'. מלבד יאניס, כולם נמצאים בשלהי הקריירה שלהם, וזה היה ברור שאם נייקי לא הייתה מחתימה בהקדם את הכוכב הגדול הבא, היא הייתה נשארת בלי שחקן בכיר שייצג […]


InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *