סיבוב שני של וינטאג': Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III

עולם הסניקרס היה פעם נחלתם של אתלטים בלבד. כשהחברות הגדולות רצו להגדיל מכירות, הם הלכו לספורטאי-על כמו מייקל ג'ורדן או בו ג'קסון, כדי להעניק אשליה שכישרון שלהם עובר באורח פלאי לפשוטי העם. בשלב מאוחר יותר כוכבי היפ-הופ תפסו את מקומם של הספורטאי כמקדמי המכירות המשפיעים ביותר, קנייה ווסט, פארל וויליאמס וטרוויס סקוט הם הדוגמאות הבולטות ביותר לכך. אבל יש גל שלישי שהוא לא פחות חשוב, אנשים שצמחו מתוך עולם הסניקרס והפכו לדמויות מרכזיות בעלות השפעה רבה. ג'ף סטייפלס, אליילי מיי ו-וירג'יל אבלו מייצגים את המגמה הזו. גם שון ווית'ירספון הפך לאחד מהקולות המשפיעים ביותר בעולם הסניקרס, והוא האיש שעומד מאחורי שיתוף הפעולה החדש Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III .

Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III

שיתוף פעולה חדש: Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III
שיתוף פעולה חדש: Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III

וינטאג' וקורדורוי

ווית'יספון הפך לשם מוכר בעולם הסניקרס אחרי שיתוף פעולה היסטרי עם נייקי בדגם שנקרא Nike Air Max 1/97 Sean Wotherspoon. הקולאב היה בעצם תחרות עבור יום האייר מקס שבה שבה נייקי הזמינה שניים עשר אנשים יצירתיים מכל העולם לעצב דגם חדש. לאחר שכל מעצב הגיש את הפרויקט שלו, ההייבריד של ווית'רספון בין ה-אייר מקס 1 ל-אייר מקס 97 זכה במקום הראשון.

אני זוכר היטב את הטירוף שהיה סביב האייר מקס הזו כשהיא יצאה בתחילת 2018, הדגם הזה התפשט מהר יותר מקורונה במאה שערים. לא היה סלבריטי אחד שלא העלה תמונה עם ההייבריד המדובר, ועד היום המחירים שלו בסטוק אקס נעים סביב ה-1000$. שיתוף הפעולה עם נייקי הציג שלושה מוטיביים מרכזיים שמאוד מזוהים עם הקריירה של ווית'ירספון. הוא מאוד אוהב וינטאג', הוא מאוד אוהב בד קורדורוי והוא נוהג להשתמש במגוון רחב של צבעים.

מקום ראשון: Nike Air Max 1/97 Sean Wotherspoon
מקום ראשון: Nike Air Max 1/97 Sean Wotherspoon

באותה שנה ווית'רספון ייצר ב-Nike Lab דגם שנקרא Bespoke Air Max 1. הדגם הוא מן גירסה מופרעת והיפית של האייר מקס 1-97. הצבעים מאוד דומים אבל הפעם הוא שילב הדפסים פרחוניים, חוטים פרומים ובדים קרועים. רק שתי יחידות יוצרו מהדגם והוא מעולם לא הושק לציבור.

מעולם לא הושקה: Bespoke Air Max 1
מעולם לא הושקה: Bespoke Air Max 1

מזומן בלבד

בנוסף לעיצוב נעליים, ווית׳ירספון הוא בעלים משותף של חנות הוינטאג' והריסייל ראונד טו (Round Two). החנות נפתחה בשנת 2013 כבוטיק קטן בעיר ריצ'מונד שבמדינת וירג'יניה, ונכון לשנת 2018 היא מחזיקה כבר בשבעה סניפים. החנות האחרונה נפתחה במיאמי בשנת 2018 ואפילו עברתי לידה לא מזמן וברוב טיפשותי לא נכנסתי. הייחוד של ראונד טו הוא רכישה של סניקרס, ביגוד ואקססוריז במזומן, בניגוד לחנויות ריסייל אחרות שמשלמות רק כאשר הפריטים נמכרים לצד שלישי.

החנות מחזיקה גם ערוץ יוטיוב בשם Round Two The Show. יש לו מליוני צפיות, למרות שהסרטונים שם לא ערוכים בשיט ויכולים להגיע גם לאורכים של מעל שעתיים. הם כן נותנים הצצה חביבה לעולמם של סניקרהדס ולכל סוגי המפגשים שמתרחשים בחנויות מהסוג הזה. אפשר לראות את ווית'רספון מתרוצץ בין הלקוחות, קונה ומוכר נעליים, ורוב הזה משתטה מול המצלמה.

שבעה סניפים: שון ווית'ירספון (משמאל) עם אחד השותפים
שבעה סניפים: שון ווית'ירספון (משמאל) עם אחד השותפים
יש גם ערוץ: Round Two The Show

פאצ'ים מתחלפים

שיתוף הפעולה החדש של ווית'רספון הוא עם חברת אסיקס ובוטיק הסטריט-וור מטוקיו אטמוס. הדגם שנבחר לקולאב החדש הוא ה-Gel-Lyte III, אחד הדגמים היותר חמאתיים ונוחים של אסיקס. ניתן לראות בבירור שווית'רספון שומר על הקו העיצובי שמאפיין אותו, שימוש בבד קורדורויי, צבעוניות ומראה וינטאג'. התוספת הפעם היא פאצ'ים צבעוניים מתחלפים מולקרו עם הכיתוב אטמוס וסמל השלום.

צבעונית: Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III
צבעונית: Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III
פאצ'ים מתחלפים:  צבעונית: Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III
פאצ'ים מתחלפים: צבעונית: Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III

נייקי, אדידס ואסיקס בתוך שנתיים

כחלק מהקמפיין השיווקי, החנות הודיעה שהיא עורכת תחרות שבה יש לצייר תמונה של אחד משלושת הבעלים (שון, לוק וכריס) בקידמת אחד מהסניפים שלה. את הציור צריך לצלם ולהעלות לאינסטגרם עד ה-28 במרץ, הזוכה בתחרות יקבל סמפל בחינם של ה-Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III. בזמנים נורמטיבים אני מניח שהיו מאות אם לא אלפי משתתפים בתחרות כזו, אבל עם הסגר שמתפתח כרגע במקומות רבים במדינה, פחות.

ל-Sean Wotherspoon Atmos x Asics Gel-Lyte III אין עדיין תאריך השקה או מחיר רשמי. זו רק השערה שלי אבל לפי דעתי אטמוס נדחפה לקולאב הזה כדי להצדיק מחיר פרימיום עבורו, ולהגדיל את ערך ריסייל סביב הדגם הזה ביפן. ווית'רספון כבר הודיע שהוא עובד במקביל על שיתוף פעולה עם אדידס שאמור לצאת במהלך השנה. בכך הוא משלים תוך שנתיים שיתופי פעולה עם שלושת מותגי-העל, נייקי, אדידס ואסיקס.

בקרוב שיתוף פעולה עם אדידס: Sean Wotherspoon
בקרוב שיתוף פעולה עם אדידס: Sean Wotherspoon
InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *