כיצד לנקות את הסניקרס שלכם – המדריך המלא: חלק 1

בין אם אנשים מחפשים ״אדידס עיזי״ או את ״הג'ורדן האדום לבן הקלאסיות אחי״, לסניקרהדס יש הרבה סיבות להתנשא על הסביבה. אני יודע שאני מתנשא על תתי-אדם שמגיעים למכון עם נעליים מלוכלכות, מקלקלים לי את שדה הראייה עם הטינופת שהם סוחבים מהרחוב. בכלל קל מאוד לזהות סניקרהד, גם הנעליים הישנות שלו תמיד יראו חדשות. הקפדה על מראה חדש דורשת ידע ותחזוקה מתמדת. סניקרס עשויות ממנעד רחב של חומרים: עור, סוויד, מאש, פלסטיק, ניובאק, סאטן, ויניל והשיט הזה משתנה ומתעדכן כל הזמן. כל מי שאי פעם הזמין עוזרת בית מגיע לאותה מסקנה, חשבת שאתה יודע לנקות, עד שראית מישהו מקצועי עושה את זה. אז כדי שגם אתם תוכלו להסתובב עם סניקרס נקיות כל הזמן, קבלו את המדריך המלא: כיצד לנקות את הסניקרס שלכם ולהשאיר אותן בחיים.

כיצד לנקות את הסניקרס שלכם: המדריך המלא
כיצד לנקות את הסניקרס שלכם: המדריך המלא

עולם ניקוי הנעליים מתחלק לשני אסכולות, מוצרי ניקיון שיש בכל בית כמו ספוג פלא, אבקת כביסה ומשחת שיניים, ומוצרים יעודיים של חברות מתמחות כמו Sneaker Lab או Crep. לדעתי ניקוי פשוט ויום יומי אפשר לבצע עם מוצרים מהבית, ואם יש לכלוך עקשן במיוחד שלא יורד, ניתן לעבור לערכות מקצועיות. הכי חשוב לשמור על הנעליים מלכלוך גס שהצטבר לאורך זמן, כך שהניקוי לא יצריך שימוש בחומרים חזקים במיוחד. בכל מקרה יש כתבה שעוסקת בנפרד ב-ניקוי עם ערכות מקצועיות.

הערה: אסכולה שלישית היא זרוק למכונת כביסה ואללה באב אללה… סחבק אפילו השתמש בה כמה פעמים. הבעיה עם השיטה הזו היא שהיצרניות מקפידות לציין בפירוש שהן לא ממליצות לכבס את הנעליים. לפעמים מדובר בחומרים עדינים שמכונת הכביסה היא אגרסיבית מדי עבורם, ולפעמים מדובר בנזק מצטבר שלא רואים מייד. תמיד עדיף לנקות סניקרס בצורה מבוקרת ולא לתת למכונת הכביסה להחליט עבורכם.

כיצד לנקות את הסניקרס שלכם

החומרים הדרושים: קערת מים חמים, נוזל או אבקת כביסה, מברשת שיניים, משחת שיניים, מגבת או מטלית מיקרופייבר, מטליות לחות וספוג פלא (להמדרין בלבד: מגיני קמטים ופד סופג לחות לאחסון).

למה אני אוהב להזמין מאמזון? כי זה זול, פשוט מהיר, המשלוח חינם והוא מגיע עד פתח הבית שלי עם שליח. לכל המוצרים פה מצורפים לינקים לאמזון, פשוט תרכיבו לכם עגלה עד 75$ (כדי לא לשלם מסיים נוספים) והמשלוח בדרך אליכם. זה יצא לכם הרבה יותר זול מאשר לקנות את כל החומרים האלו בארץ.

שלב 1: הורדת שרוכים והוצאת האינסול

הרבה לכלוך מצטבר על הלשון, בעיקר בחלק הקדמי של הנעל, ולכן הוצאת כל השרוכים היא חובה. אפשר להניח את השרוכים בתוך קערה של מים חמים עם נוזל כביסה, ואפשר לזרוק אותם למכונת הכביסה בתוך רשת או ציפית. המומלץ ביותר, להחליף לשרוכים חדשים, זה פיתרון זול שנותן מראה חדש לנעל. את הרפידות הפנימיות יש לנקות בצורה דומה, עם מים חמים, נוזל כביסה ומברשת שיניים. אם הן הרוסות לגמרי, פשוט להחליף אותן לחדשות.

כיצד לנקות את הסניקרס שלכם: הוצאת שרוכים
כיצד לנקות את הסניקרס שלכם: הוצאת שרוכים

שלב 2: ניקוי והורדה של לכלוך גס

עברתם ליד אתר בנייה או החבר האידיוט בחר להתחתן דווקא ביער חדרה, התוצאה זהה, יש בוץ על הסניקרס שלכם וצריך להוריד אותו לפני שמתחילים לנקות. פשוט לוקחים מברשת שיניים ישנה, שהיא כנראה המברשת שיניים שאתם משתמשים בה כרגע, ועוברים איתה על הלכלוך הגס, בעיקר במידסול והאאוטסול ובאמת הגיע הזמן שתקנו מברשת חדשה, אני יודע איך השיניים שלכם נראות.

כיצד לנקות את הסניקרס שלכם – שלב 3: ספוג פלא

ממסתורי היקום: מה מכילה אבקת זיפ, למה צריך נורת לבה ומה יש בספוג פלא שגורם לו להיות באמת פלא? כשצריך ניקיון גס לחומרים עדינים, ספוג פלא מצליח במקום שבו כולם נכשלים. אני אוהב להתחיל לנקות איתו את הסוליה, כי מייד רואים איך הנעל מתחילה לקבל צורה חדשה. זה בולט בעיקר בנעליים עם סוליות לבנות כמו ה-אייר פורס 1 או ה-אדידס סטן סמית'. פשוט מרטיבים את הספוג במים ומתחילים לשפשף את המידסול, למחמירים אפשר גם את האאוטסול (החלק התחתון שנוגע ברצפה). יש כאלה שגם מערבבים מעט מים עם סודה לשתייה, שהיא חומר ניקוי יחסית עדין אבל אפקטיבי, במיוחד לסוליות לבנות.

כיצד לנקות את הסניקרס שלכם: ספוג פלא
כיצד לנקות את הסניקרס שלכם: ספוג פלא

שלב 4: קערת מים חמים עם נוזל כביסה ומברשת שיניים

השלב הזה נועד לנקות את האפר (או גפה בעברית). בין אם היא עשויה מעור, מאש או סוויד, שופכים מעט נוזל או אבקת כביסה לקערת מים חמים, טובלים מברשת שיניים או מברשת יעודית, ומתחילים לשפשף בעדינות. בשלב הזה אפשר להתשמש גם במשחת שיניים לבנה, רק לזכור שצריך לנקות באופן יסודי את שאריות הקצף שלה, מאחר ולאחר שהיא מתייבשת היא חוזרת להיות משחת שיניים לבנה.

קערת מים חמים
לשפשף בעדינות בקערת מים חמים | כיצד לנקות את הסניקרס שלכם

כיצד לנקות את הסניקרס שלכם – שלב 5: ניגוב עם מטלית לחה

המטרה של המטלית היא לנקות שאריות של נוזל מלוכלך, טביעות אצבעות ומקומות שהמברשת הצליחה להגיע אליהם. הם גם בהחלט יכולה לנקות עוד כתמים שלא ירדו בשלושת השלבים הקודמים. לאחר המטלית הלחה, מנגבים עם מטלית מיקרופייבר או מגבת יבשה. משחילים מגיני קמטים לחלק הקדמי את הנעל ומעבירים לייבוש.

ניגוב במטלית מיקופייבר יבשה | כיצד לנקות את הסניקרס שלכם
ניגוב במטלית מיקופייבר יבשה | כיצד לנקות את הסניקרס שלכם

שלב 6: השארת הנעל לייבוש

אפשר לתלות אותה על החבל באמצעות הלשון, אפשר להשאיר אותה סתם שוכבת במקום מאוורר. לאחר שהיא מתייבשת, אפשר להחזיר את השרוכים, שימו לב שהם עוברים בכל החורים כולל בתפס שיש בדרך כלל במרכז הלשון (הוא נועד לוודא שהלשון לא תזוז במהלך תנועה). כמו כן, שהשרוכים לא מתהפכים במהלך השריכה, זה השלב גם להוציא את מגיני הקמטים ולהחזיר את הרפידה הפנימית היבשה.

שלב 7: ריסוס בספריי מגן (אופציונלי)

פעולה שלא עושים אותה מספיק וחבל, הספריי באמת יוצר שכבת הגנה על הנעל ומקל מאוד על נקיונות עתידיים, במיוחד אם מדובר במחומרים כמו סווייד או מאש שמתלכלכים די בקלות. החומר גם עוזר במניעת חדירה של נוזלים כמו במקרה של גשם או סתם שטיפת כלים שיצאה משליטה.

שכבת הגנה על הנעל: כיצד לנקות את הסניקרס שלכם
שכבת הגנה על הנעל: כיצד לנקות את הסניקרס שלכם

שלב 8: אחסון (למהדרין בלבד)

מכניסים לכל נעל פד סופג לחות, מגיני קמטים, עוטפים כל נעל בנפרד בנייר טישו או כיסוי מבד יעודי ומאחסנים בקופסא.

 למהדרין בלבד - מגיני קמטים
למהדרין בלבד – מגיני קמטים

לא בא לכם לקחת סיכון עם חומרי ניקוי פשוטים? רק לרוכשים באמצעות אינסטקופ, היבואן הרשמי אוניספורט מציע על כל המוצרים של סניקרלאב 20 אחוז הנחה! – פשוט תגידו שרוני שלח אתכם, סתם… תזינו את הקופון sneakerlab בעמוד התשלום ותבורכו בסניקרס חדשות, לבנות, נקיות וידידותיות לסביבה 🙂

InstacopSneakers

1 thoughts on “כיצד לנקות את הסניקרס שלכם – המדריך המלא: חלק 1”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *