נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

תשכחו מתיקים של לואי ויטון, שעוני רולקס ובשמים של שאנל, המוצר המזוייף ביותר היום בעולם האופנה הוא סניקרס. למעשה כמעט רבע מהמוצרים שנמכרים בעולם החיקויים הם נעליים, כאשר הדגם המזוייף ביותר הוא אייר ג'ורדן 1. בשוק שמוערך ב-500 מיליארד דולר, נעליים מזוייפות הפכו למכרה זהב, הדרך הכי קלה בעולם להרוויח כסף וסיכון אפסי להיתפס. עם ביקוש הולך וגדל לנעלי פרימיום, זה די ברור למה כולם מנסים להעתיק אייר גורדן מקוריות ולמה זה לא באמת מזיז לאף אחד, מלבד לחברות הגדולות.

למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

בדומה לחולצה מזוייפת של בלנסיאגה או צפייה בסדרות באתר פיראטי, ללכת עם סניקרס מזוייפות הפכה לפעולה לגיטימית. סניקרהדס אולי ישפטו בחומרה אדם שהולך עם נעליים מזוייפות, אבל לשאר הציבור זה לא באמת אכפת, רובם בכלל יפספסו שלא מדובר בנעלי ג'ורדן מקוריות. אם עקפת מישהו בתור הוא יאחל לך סרטן, אבל זיוף לא הופך אותך לבן אדם רע, מקסימום חסר אמצעים שרוצה להיראות כמו כולם.

זיופים של 1:1

פעם היה אפשר להריח זיופים מקילומטרים, אביבס, ברבלי, כל אלו הפכו את המסכן שהלך איתם לבדיחה. היום הזיופים הם 1:1! הסניקרס המזוייפות מיוצרות באותם מפעלים, על ידי אותם פועלים ובשימוש חומרים זהים לנעלי גורדן מקוריות.

בגלל זה אפליקציות כמו Legit Check יעילות כמו כוסות רוח למת. עוד פעולה מצחיקה היא להעלות תמונה לרשתות ולבקש חוות דעת מ-"מומחים" שאין להם מושג בדיוק כמוך. הסניקרס המזוייפות זהות לחלוטין למקוריות, ואם יש הבדלים, הם יהיו על פריטים משניים כמו גודל המדבקה על הקופסא או הצבע של נייר העטיפה הפנימי.

נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

הסיבה שהיום הזיופים הם כל כך טובים, היא עיר בסין בשם פוטיאן. מדובר בבירת הזיופים העולמית, מרכז ייצור שרוב הכלכלה שלו נשענת על אינספור מפעלים שמזייפים מוצרים של החברות הגדולות בעולם. ברגע שיוצאת נעל חדשה כמו ה-אייר ג'ורדן 1 טראוויס סקוט, המפעלים מקבלים אותה לפני כולם בדלת אחורית, מפרקים אותה לגורמים, ומפה לזייף אותה באיכות גבוהה זה קלי קלות. ברגע שיורד החושך, הסימטאות של פוטיאן מתמלאים בסוחרים שמתחילים להפיץ את הנעל המזוייפת לכל העולם.

נעלי אייר גורדן מקוריות קיימות משנת 1985 ולכן קל מאוד לזייף אותן. הזייפנים מכירים כל תפר בנעל, ונייקי צריכה לשבור את הראש איך להפוך אותה לקשה להעתקה. בסילוטאים חדשים זה כבר סיפור אחר, הזייפנים צריכים לפענח מאפס את הדגם החדש, לערוך ניסויים ולייצר כמה דגמים, עד שהם יגיעו למוצר שדומה באופן יחסי לנעל המקורית. זו הסיבה שבכללה דגמים ותיקים כמו נייקי דאנק או אייר ג'ורדן 4 הם קלים לזיוף.

המלחמה של סטוק אקס בזייפנים

האתר הראשון שהבין את החשש הגדול של צרכנים מסניקרס מזוייפות הוא סטוק אקס. למעשה חלק גדול מההצלחה שלו התבססה על מערך הבדיקות שהוא יצר יש מאין. בעקבות ההצלחה, אתרים כמו איביי ו-גואט הצטפו למלחמה בזייפנים, ואכן העובדים שם מדווחים שלא עובר יום מבלי שישלחו למרכזי הבדיקה שלהם חיקויים מאוד דומים למקור. למעשה זייפנים היום כל כך מתוחכמים, שהם מזייפים אפילו את תגי האישור שהחברות האלו מצרפות לסניקרס, לאחר שעברו בדיקת מקוריות.

בתעשיית הזיופים הצרכן מקבל מוצר זול, הזייפן מרוויח כסף, ולכן זיוף נשמע כמו בעיה שפוגעת רק בחברות הגדולות. יש אפילו טענות שגם נייקי ואדידס מרוויחות מזיופים, כי הן זוכות לחשיפה ציבורית בחינם. זה כמובן קשקוש אחד גדול. לא רק שתעשיית הזיופים פוגעת ישירות ברווחים של החברות הגדולות, היא יוצרת חשיפת יתר שפוגעת בערך של המותג. הזיופים יוצרים אינפלציה של סניקרס ברחוב, וכאשר השוק מוצף בסניקרס, הערך של החברה יורד.

נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

בשמים עם שתן של סוסים

בכל מה שקשור לפרטי אופנה כמו תיקים וחולצות, הסכנה הכי גדולה היא שהנעליים שלך יתפרקו אחרי כמה שימושים. הבעיה היא שמזייפים היום הכל – תרופות שמכילות חומרים רעילים, בשמים שמכילים שתן של סוסים ואיפור שעלול לגרום לכוויות חמורות בפנים. צרכנים תמימים קונים אביזרי בטיחות לרכב כמו כריות אוויר ובלמים מזוייפים, וזו כבר סכנת חיים.

מאחר ומדובר בתעשיית שמגלגלת מיליארדים, היא מממנת ארגוני פשע וטרור, זנות וסחר בבני אדם. מאחורי הפיגוע ברכבת התחתית של מדריד בשנת 2004, עמד ארגון שמכר דיסקים מזוייפים. הפיגוע במטה העיתון "שרלי הבדו" בפריז בשנת 2015, מומן על ידי ארגון איסלאמיסטי שמכר נעלי נייקי מזוייפות. מלבד זאת, על סחורה מזוייפת בדרך כלל לא משלמים מיסים, וזה כבר יוצר נזק עצום לכלכלות שפוגע בכולם.

אין אפשרות לעצור מכירה של סניקרס מזוייפות

הסיבה שרשויות החוק לא עושות דבר נגד זייפנים היא כי אין להם שום דרך לעצור את זה. פעם זייפנים היו מנסים להבריח מכולות מפוצצות בסחורה מזוייפת, חלקן היו נתפסות וחלקן היו מצליחות להיכנס למדינת היעד. היום יש מסחר אישי אונליין, כל אחד יכול להזמין חבילה מסין, ישירות מהמפעל שייצר את הזיוף. כלומר מכולה אחת הפכה לעשרות אלפי חבילות, ואין כוח אדם בעולם שיכול לפקח על זה. מלבד זאת, זייפנים הם כמו וירוס, תילחם באחד ויצוצו לך עוד מאה וריאנטים.

נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

זו הסיבה שבגללה הדרך היחידה לעצור זיופים היא להוריד את הביקוש. זה כולל חינוך מחדש של ציבור הצרכנים בדגש על הנזק העצום שגורמת תעשיית הזיופים לכולנו. זה לא משימה קלה, החברות הגדולות כל הזמן מעלות מחירים והופכות את הפריטים שלהן לאקסקלוסיביים. ילד שבסך הכל רוצה ללכת עם נעלי גורדן מקוריות, נאלץ לקנות זיוף, מבלי להבין איזה נזק עצום הוא עושה לכלכלת העולם.

כיצד לזהות נעלי גורדן מזויפות?

 • אתר שמוכר רק דגמים מבוקשים: כלומר בעיקר אייר ג'ורדן, אדידס ייזי, דאנקים ובגדים של פיר אוף גוד. אלו הדגמים הכי חמים ולכן אם הזייפנים בחרו כבר להשקיע בזיוף, זה כנראה יהיה אחד מהדגמים האלו.
 • הדגמים שהאתר מוכר קיימים בכל המידות וכל הצבעים: מאחר ומדובר בדגמים שהמכירה שלהם הסתיימה בתוך שניות בודדות, לא יכול להיות שהאתר יחזיק את כל המידות בכל הצבעים. שימו לב גם אם כל המידות הפופולריות במלאי והמידות הלא פופולריות – לא במלאי.
 • הדגם או המידה אזלו מהמלאי אבל יש אפשרות להצטרף לרשימת המתנה: אין כזה דבר רשימת המתנה, מאחר ואף אחד לא יודע אם הדגם הזה שוב יצא בזמן הקרוב.
 • לכל המידות יש את אותו מחיר: באתר ריסייל שמוכרים מוצרים מקוריים, לכל מידה יש מחיר שונה. רק אתרים גדולים שיש להם חשבון רשמי אצל נייקי ואדידס, מוכרים את כל המידות באותו מחיר. לכן אם אתם רואים אתר לא מוכר, שלכל המידות יש את אותו מחיר ריטייל, מדובר בזיוף.
 • זמן המשלוח הוא מעל 10 ימים: אם הנעליים היו במלאי, הן היו מגיעות אליכם תוך מספר ימים בודדים. בפועל לאתר אין נעליים במלאי, והוא מזמין אותן מזייפנים בחו"ל, רק לאחר ההזמנה שלכם.
 • הנחות/קופונים קבועים: על דגמי ג'ורדן, דאנקים ואדידס ייזי, אין הנחות ואין קופונים באופן קבוע.
 • נעלי כדורסל לוקה דונצ'יץ': הקוסם הגאון של נייקי ומותג ג'ורדן

  נעלי כדורסל לוקה דונצ'יץ': הקוסם הגאון של נייקי ומותג ג'ורדן

  אמרו עליו שהוא איטי מדי, שהוא לא אתלט, שהוא לא יצליח להתמודד עם שחקנים מהירים בליגת ה-NBA, אבל לוקה דונצ'יץ צחק על כולם בדרך לעוד תצוגת ענק בליגה הטובה בעולם. היום כולם מבינים שלא צריך לקפוץ הכי גבוה או לרוץ הכי מהר כדי להיות כוכב כדורסל. חוכמת משחק והרבה כישרון, הם שהפכו בתוך זמן קצר…


 • נעלי כדורסל זאיון וויליאמסון: הטנק המעופף של נייקי ומותג ג'ורדן

  נעלי כדורסל זאיון וויליאמסון: הטנק המעופף של נייקי ומותג ג'ורדן

  זאיון וויליאמסון הוא מסוג האתלטים שמרסקים את כל מה שחשבנו שאנחנו יודעים על כוח משיכה. הוא שילוב בלתי אפשרי בין מסה ומהירות, כמו טנק שרמן עם ניתור של איילה. בדיוק כמו לברון ג'יימס או צ'ארלס בארקלי, לא ברור איך תכונות מנוגדות כאלו יכולות להתקיים בגוף אחד, אבל זה מה שהופך אותו לכל כך מיוחד, וזה…


 • הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2022: סיכום שנה

  הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2022: סיכום שנה

  מה זה בכלל הסניקרס הכי טובות ואיך בוחרים אותן? רשימת הסניקרס הכי טובות מורכבת ממאפיינים כמו עיצוב, הייפ, רטרו, פופולריות, טכנולוגיה, השפעה, שיתופי פעולה וקורטוב של טעם אישי. לצורך העניין ה-נייקי פנדה הייתה הנעל הפופולרית ביותר גם בשנת 2022, אבל זה לא יכניס אותה לרשימה. כל הרעיון הוא גיוון שינסה לכסות את כל התחום הרחב הזה.…


 • כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כיצד ניתן לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס: מדריך בעברית

  כולם מחפשים היום סניקרס מבוקשות, ויש הרבה חנויות שמנצלות את זה כדי למכור ללקוחות תמימים סניקרס במחירים יקרים. מאחר ואני מקבל אינספור הודעות מאנשים שרוצים לדעת כיצד ניתן להשיג את הסניקרס שבתמונות, אני עונה שאין סיבה לשלם מחירי פרימיום, ושכל אחד יכול לקנות בעצמו סניקרס מקוריות ישירות מאתרים בחו"ל. האתר הטוב ביותר היום לרכישת סניקרס…


 • סיכום שנת 2022 בעולם הסניקרס ותחזית לשנה הבאה

  סיכום שנת 2022 בעולם הסניקרס ותחזית לשנה הבאה

  כל האתרים הגדולים והמגזינים הנחשבים פרסמו את רשימות הסניקרס שלהם לשנת 2022, אז הנה משהו קצת אחר – סיכום שנת 2022 בעולם הסניקרס ותחזית לשנה הבאה מי זוכר שפעם ריבוק הייתה חברת הספורט הגדולה ביותר בעולם, שכל הילדים רצו נעלי BK או אל איי גיר. חברות חדשות צצו וחברות ותיקות נשכחו, אבל מעולם לא הייתה…


 • נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

  נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?

  תשכחו מתיקים של לואי ויטון, שעוני רולקס ובשמים של שאנל, המוצר המזוייף ביותר היום בעולם האופנה הוא סניקרס. למעשה כמעט רבע מהמוצרים שנמכרים בעולם החיקויים הם נעליים, כאשר הדגם המזוייף ביותר הוא אייר ג'ורדן 1. בשוק שמוערך ב-500 מיליארד דולר, נעליים מזוייפות הפכו למכרה זהב, הדרך הכי קלה בעולם להרוויח כסף וסיכון אפסי להיתפס. עם…


 • כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

  כיצד לקנות נעליים בזול מסטוק אקס: כל הטיפים והטריקים שחייבים להכיר

  ראינו בעזרת המדריך כיצד לרכוש סניקרס באמצעות סטוק אקס שכל אחד יכול לדלג על חנויות ריסייל יקרות ולהזמין בעצמו נעליים מקוריות ומבוקשות ברשת. בנוסף לא צריך להתעסק עם מוכרים מפוקפקים או לפחד מנעליים מזוייפות מעמודי אינסטגרם קיקיוניים. בשלב הבא ניכנס קצת יותר לעומק ונלמד – כיצד למצוא את הדילים השווים ביותר בסטוק אקס, למה הסבלנות…


 • נייק אייר מקס: המדריך השלם והמהיר | Nike Air Max

  נייק אייר מקס: המדריך השלם והמהיר | Nike Air Max

  שילוב של טכנולוגיה חדשה עם עיצוב פורץ דרך יצרו את ה-נייק אייר מקס, סדרת הנעליים הראשונה בהיסטוריה שהציגה כרית אוויר גלויה בסוליה. הנעל עשתה מהפיכה בעולם הריצה, כיכבה בתרבות הפופ וקיבעה את מעמדה כקלאסיקה על זמנית. עד היום נייקי מקפידה כל שנה להוציא נעל חדשה תחת הסדרה, והיא ממשיכה לשפר את הטכנולוגיה ולהדהים את עולם…


InstacopSneakers

3 thoughts on “נעלי גורדן מקוריות: למה כולם הולכים עם ג'ורדן 1 מזוייפות?”

 1. לא רק גורדן 1. גם הדאנקים, גורדן 4, ייזי ואפילו מותגי יוקרה. יש סאברדיטים שלמים רק על זיופים. חלק כל כך טובים שלא נופלים בכלל מהמקור וחלק זיופים ברורים. למרות שזיופים של 1:1 נדירים מאוד ויוצאים על ידי מוכרים מאוד מסויימים בסין וקוריאה בכמויות מאוד מוגבלות. שוק הייזי והרבנג סטורם נפלו חזק בגלל זיופים טובים. נייקי מזלזת בלקוחות שלה עם נעליים באיכות ירודה וחומרים זולים. אבל היום יש גם זייפנים של מותגי יוקרה שחודשים עושים מחקר ומפרקים את המוצר ויורדים עד לפרטים הקטנים כמו עובי הבד, הרקמה, איכות העור ומוציאים כמויות קטנות שנגמרות לפעמים תוך כמה דקות באתרים כמו טאו באו וווידיאן.
  הזיופים שרואים ברחוב, במיוחד ארץ, אלה הזיופים הפחות טובים.
  אבל זה לא נכון שלא עושים עם זה כלום. לפני חודש הccp סגרו את פנדה הסוכן הכי גדול היום וגרם לסוכנים אחרים לעשות בעיות עם מוצרים ממותגים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *