סאקוני אזורה: גם לסאקוני יש רטרו והוא בצבע צהוב

גל הרטרו ששוטף אותנו הוא לא אפיזודה חולפת, למעשה לא רק שהוא לא נחלש, אלא רק מתעצם ככל שעובר הזמן. עוד ועוד חברות נוברות בארכיונים שלהן, מנערות את האבק מהסקיצות הישנות ומחזירות למדפים דגמים קלאסיים ואהובים. גם חברת סאקוני רוצה להצטרף לחגיגה ומוציאה מחדש את ה-סאקוני אזורה (Saucony Azura), אגדת ריצה מ-1988.

מצטרפת לחגיגת הנוסטלגייה, סאקוני אזורה, קרדיט: סאקוני
מצטרפת לחגיגה, סאקוני אזורה, קרדיט: סאקוני

סאקוני אזורה

סאקוני תמיד הייתה ידועה כחברה נישתית שמוכוונת לעולם הריצה המקצועני. היום סאקוני הוא שם מוכר אצל כל רץ חובב, אבל אני זוכר שבסוף שנות התשעים רק יודעי חן הכירו בארץ את השם שלה. את הנעליים שלה היה ניתן למצוא בעיקר בחנויות אורתופדיות והן היו ידועות כמאוד נוחות, יקרות ובעיקר מכוערות.

סאקוני אולי הגיעה לארץ באיחור לא אופנתי, אבל היא אחת החברות הוותיקות בשוק. היא קמה ב-1898 בעיירה קוטזטאון שבמדינת פנסילבניה, והיא נקראת על שם נהר סאקוני שעל אחת מגדותיו ישב המפעל הראשון של החברה. עם השנים סאקוני עברה שינויים ארגוניים, רכישות ומיזוגים ואת הפריצה הגדולה היא עשתה ב-1983. במרתון ניו-יורק הרץ רוד דיקסון (Rod Dixon) סיים ראשון בפיניש מהסרטים כאשר הוא נעל זוג סאקוני DXN Trainer שהותאמו במיוחד עבורו.

כוונה לעולם הריצה המקצועי, סאקוני אזורה, קרדיט: סאקוני
שייכת עולם הריצה המקצועני, סאקוני אזורה, קרדיט: סאקוני

לגלוש בזהירות לעולם האופנה

בעקבות הזכייה המדוברת, השם סאקוני נהפך בשנות השמונים למוכר ואהוב בעולם. בשנים האלו סאקוני יצרה את רוב הדגמים הקלאסיים שלה, שעכשיו יוצאים מחדש תחת המותג סאקוני אוריגנלס. סאקוני מביטה מלמטה על היכולת המרשימה של נייקי ו-אדידס לשווק מחדש את נעלי ריצה המקצועיות שלהן כנעלי אופנה. ה-אדידס פלקון או ה-נייקי קורטז הן דוגמאות מצויינת לכך, נעלי ריצה ותיקות שבמהלך שיווקי מבריק נמכרות לנו היום מחדש כנעלי אופנה.

מדובר בהתפתחות טבעית של סאקוני כחלק מהרצון להרחיב את המותג. השלב הראשון הוא לקבל הכרה מקצועית על ידי ספורטאים, ולאחר מכן לגלוש בזהירות אל עולם האופנה והלייף סטייל. לסאקוני אומנם אין את הארכיון המרשים של נייקי, אדידס או אפילו אסיקס, אבל היא משחקת יפה מאוד עם הקלפים שיש לה. היא מוציאה פרומואים שיווקיים מגניבים, משתפת פעולה עם מעצבים, ומשווקת את הנעליים שלה בחנויות בוטיק כדי לשדר יוקרה.

שיתוף פעולה עם בוטיקים יוקרתיים, סאקוני אזורה, קרדיט: asphaltgold
שיתוף פעולה עם בוטיקים יוקרתיים, סאקוני אזורה, קרדיט: asphaltgold

חגיגות שלושים שנה

ה-סאקוני אזורה יוצאת מחדש לכבוד חגיגות השלושים שנה. היא שווקה לראשונה ב-1988 כנעל ריצה מקצועית שהייתה ידועה בקלילה ונוחות שלה. הטואו בוקס היה מרשת, והגפה מחומרים סינטטים ועור הפוך. הסוליה היא מ-EVA קפיצית ורכה שמאפרת להשתמש בה כנעל הליכה יומיומית, כזו שניתן לחלוץ בכיף בסוף היום ולהישאר עם רגליים רעננות. סאקוני מוציאה אותה בגרסת OG, כלומר בקולורווי המקורי, צהוב, כחול ולבן, והיא משתמשת בחומרים המקוריים והאיכותיים משנות השמונים.

בגרסת ה-OG, סאקוני אזורה, קרדיט: סאקוני
בגרסת ה-OG, סאקוני אזורה, קרדיט: סאקוני

ההשקה הרשמית של ה-סאקוני אזורה תהיה ב-18 לדצמבר. בהתחלה היא תהיה זמינה בכמות מצומצמת רק בחנויות בוטיק במחיר של 85$-100$. ייתכן שבשלב מאוחר יותר, היא תשווק יותר בהרחבה גם באתר הרשמי של החברה תחת המותג סאקוני אוריגילנס. למרות שכבר כמה שנים סאקוני מוציאה נעלי אופנה, בארץ סאקוני עדיין נתפסת כמותג שמתמחה בריצה בלבד. העניין שהוא שגם כמותג ריצה לסאקוני לקח פה הרבה זמן לקבל פה הכרה, זה יקרה בסוף גם עם נעלי האופנה.

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *