סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד – Sneakerstash

לסרטון הבכורה של סניקרהדס בארץ הקודש, הגעתי למעון הרשמי של סאם גולד – Sneakerstash! עם סאם דיברתי על ההשקעה הגדולה שלו בפיתוח מוצרי ניקוי איכותיים, על המחשבה מאחורי קופסאות האחסון ועל למה Sneaskerstash הוא בעצם עסק שמעניק מגוון פתרונות לסניקרס. כמו כן, שתינו תה צמחים ודיברנו על תנועת הסטרייט אדג', על האייר מקס האהובות עליו ביותר, ועל תופעות הריסייל והאלימות בארץ. צפייה נעימה!

למה התחלת עסק לניקוי סניקרס?

אנשים קונים נעליים ב-700-800 שקל, עכשיו מה השכר הממוצע בארץ? זה אומר שהם מוציאים חלק ניכר מהמשכורת שלהם על נעליים, אז למה לא לשמור עליהם? יש לי זוגות שמחזיקים מעל עשור וזה לא דורש טיפול פסיכי. צריך לפתח בארץ המודעות לדבר הזה, להסביר שאפשר לנקות סניקרס ולהחזיר אותן למצב חדש, במקום לקנות חדשות. כשאני חוזר הביתה, דבר ראשון אני מעביר ניגוב ומחזיר לקופסא.

סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד - Sneakerstash

מה ההבדל בין הקופסאות שלך לקופסאות אחרות?

אנשים לא מבינים כמה השקעה ומחשבה יש סביב הדבר הזה. אתה צריך לחפש יצרן שמוכן לעבוד איתך, להסביר לו בדיוק מה אתה רוצה, מהרמה של עוצמת המגנטים, עד הציפוי UV של הפלסטיק, מט, מבריק, עובי, משקל, איך אתה שולח ללקוח, לעבור כמה סבבים של סאמפלים שעולים לך מאות דולרים, ורק אז יש לך מוצר מוגמר. אנשים קונים בעלי אקספרס קופסאות ב-10 שקלים, ואז לא מבינים למה כשהם מעמידים אותם אחד על השני, הכל מתפרק. תראה איך זה יושב אצלי, הכל נעשה עם מחשבה מראש על כל הפרטים הקטנים. עכשיו יש קופסאות 360, אז אפשר להניח את הסניקרס גם על הצד.

סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד - Sneakerstash

מבחינת המודעות לנקוי, איך בארץ לעומת חו"ל?

שמע הייתי עכשיו בסלפרידג'יס לונדון, פתחו שם חנות של סניקרס אי.אר, מעוצבת כמו מכבסה עם בית מרקחת, הכל ירוק ולבן. אתה מגיע, שם את הסניקרס שלך בתור לוקר, וצוות עם חלוקים לבנים מנקה לך אותם. אנחנו עוד לא שם, אבל בארץ זה מתחיל להתפתח.

סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד - Sneakerstash

האתר ובכלל כל הסושיאל שלך נראה מאוד מקצועי, מי מנהל לך אותו?

אני בן אדם שאוהב לעשות הכל לבד, הייתה תקופה בקורונה שהייתי בבידוד אז התחלתי ללמוד עיצוב, ישבתי שמונה שעות כל יום מול אפליקציות. באותה תקופה הייתי נעול על הדאנק סטוסי צ'רי והצבעים שלה נתקעו לי בראש. עשיתי כמה ניסויים עם צבעים אחרים, אבל אלו הצבעים שעבדו הכי טוב. את הלוגו נתתי לחבר שלי לעצב.

סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד - Sneakerstash

תמיד חשבת לפתוח עסק עצמאי?

ממש לא, התחלתי לכמה קופסאות שמכרתי לדודו, מסור לו ד"ש דרך אגב, ופתאום אני רואה שאנשים מבקשים עוד. שואלים אותי מה זאת אומרת נגמר? משם זה התפתח, אז גיליתי שאני ממש אוהב את זה, אחרי שבן אדם מקבל קופסא חשוב לי לדעת איך זה השתלב אצלו בחדר, האם הוא מרוצה, אני מבקש תמונות, אני רוצה להיות מעורב.

ככה זה עם עם הניקיון, אני יכול לשבת שעות ולנקות נעליים, סוג של תרפייה, לפעמים אני מעדיף את זה על לצאת ולבלות בתל אביב. אני חלק מזרם הארדקור פאנק בשם הסטרייט אדג', נמנע לחלוטים מאלכוהול וסיגריות. באוסטרליה אתה מתחיל לשתות בגיל 11, הסופי שבוע ארוכים יותר, האלכוהול יותר נגיש והרבה אנשים מתמכרים לזה, אותי זה מעולם לא עניין, לא ניסיתי אפילו לעשן. אני בקטע בריא, רוצה לקום מוקדם כדי להספיק לעבוד כמה שיותר.

בשלב מסויים הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות, שאני חייב להרים את העסק הזה. זה מתרחב בקצב לא נורמלי, כל מוצר דורש פיתוח של כמה חודשים, אני פרפקציונסט ולא יותא עם מוצר עד שאני שלם איתו. חומר ניקוי צריך להתאים לכל החומרים, אני נאלץ להקריב חלק מהזוגות שלי כדי לבדוק אם הוא עובד טוב, אבל זה הפאשן, כשאני מתעסק בדברים האלו, אני בכלל לא מרגיש אני עובד. אני מגדיר את זה כעסק אבל זו אהבה, פעם זה היה ניקוי וקופסאות, היום זה פתרונות לנעליים.

מלחיץ לנקות נעליים של אחרים?

הבאתי בן אדם שהיה אחראי על כל עניין השירות, אבל ניקיון נעליים זה רק אני. לפני שאני מסכים לקבל זוג אני מבקש תמונות מכמה זוויות, קבלות רכישה, לראות מה המצב של הנעל. אם אני רואה שהבן אדם יכול יכול לנקות אותה לבד, אני אגיד לו שמע, מגבון יפתור לך את הבעיה. אם הנעל מתפרקת, אני ממליץ שישלח אותה לסנדלר, רק אם אני מאמין שאני יכול להעזור לו להחזיר את הנעל למצב חדש, אני לוקח את הפרוייקט עלי.

ולא היו פקשושים?

היום אני עובד כבר עם חברת משלוחים, פעם אחת ישבתי על אייר מקס כמה ימים כי היא הייתה מסווייד, שולח אותה לבן-אדם, הוא מתקשר ואומר שהנעל מכוסה בשמן זית. אחרי תחקור, מתברר שהשליח כנראה לא שם לב ושמן זית נשפך על כל הנעל. התקשתי לבחור, אמרתי לו שאני מבטיח לנקות לו את הזוג בחזרה, ואם אני לא מצליח, אני קונה לו נעל חדשה.

כל מי שקונה אצלי מקבל ממני פתק אישי -תודה שקנית! קנית כמה פעמים, אתה מקבל פתק – תודה על התמיכה! זה ממש לא מובן מאליו שאנשים קונים אצלי, הפרגון הוא עצום, אנשים מתחילים להאמין בעסק ואני מודה להם על זה.

סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד - Sneakerstash

מה בעתיד?

יש עוד המון פרויקטים קדימה, קודם כל העסק שלי, סאם גולד – Sneakerstash הפך לפרזנטור הרשמי של מוצרי Sneaker Lab בארץ. יש לנו רצון משותף לחנך את השוק, להסביר לאנשים איך לשהתמש במוצרים כדי שיוכלו לנקות את הסניקרס לבד מבלי לגרום נזק. בנוסף יש עוד קולקציית ביגוד, ערכות ניקוי חדשות, טושים, מחקים, פתרונות למידות קטנות, שיתופי פעולה מעניינים עוד המון דברים, אני לא יכול להרחיב יותר מדי, אבל אנשים הולכים להיות מופתעים.

מי אשם באלימות בעולם הסניקרס?

שמע אני עוקב אחרי הסרטונים בטיק-טוק, רואה חברה שמתגאים בזה שהם הצליחו לתפוס שבע זוגות. גם אני הייתה כזה פעם, אומנם מעולם לא הלכתי מכות, אבל היה חשוב לי מאוד להשיג כמה שיותר סניקרס בכל השקה. היום אני כבר לא מסוגל להגיע להשקות, החנויות לא יודעות לנהל את זה. גם שוק הריסייל פה לא קשור למה שקורה בעולם, נערים לא עושים שיעורי בית, הם קופצים על כל השקה, ואז מבקשים 1,200 שקל על נעל שאפשר להביא מחו"ל בחצי מחיר, זה בדיחה, הם מייצרים את השוק הזה.

לרגל הכתבה סניקרסטאש מעניקה 10% הנחה כל מוצרי ניקוי + מיסטרי בוקס! ל-48 שעות, פשוט הכניסו את הקוד INSTACOP10 בעגלה.

סניקרהדס בארץ הקודש: פרויקט 14 | סאם גולד – Sneakerstash

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *