אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard: כתום זה האדום החדש

סיפורים הם הכוח שמניע את העולם. דת, מטבע, מדינה, כולם סיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו כדי שנוכל לנהל את הדבר הזה שנקרא חיים. כשזה מגיע לסיפורים, אין חברה שיודעת להעביר אותם יותר טוב מנייקי. היום כל נעל שהיא מוציאה מלווה בסיפור, למעשה הסיפור הפך למקדם המכירות המוביל של הנעליים שלה. גם אם הסיפורים נשמעים טיפה מוגזמים, וכשאני כותב טיפה, אני מתכוון מופרכים לגמרי, זה לא מונע מאנשים להאמין, כל עוד הסיפור הוא טוב. אבל לפעמים יש סיפורים שהם אמיתיים, זה בדיוק הסיפור של הנעל הכתומה שמשגעת את העולם, ה-אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard.

אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard

משגעת את העולם: אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard
כתומה ומשגעת: אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard

גיא גודס והקשר האיטלקי

באוגוסט 1985 מייקל ג'ורדן עמד להתחיל את שנתו השנייה בליגה. זה היה אחרי שנה ראשונה פנטסטית שבה הוא נבחר לרוקי העונה, לנבחרת האולסטאר וקלע כמעט שלושים נקודות למשחק. היום אם שחקן היה משיג רק רבע מזה, הוא היה מרשה לעצמו לוותר על זימון למשחקים רשמיים של נבחרת ארצות הברית, אבל בשנות השמונים דברים התנהלו אחרת. במהלך ביזארי לגמרי במונחי NBA, ג'ורדן טס להשתתף במשחק ראווה איזוטרי בעיר טריאסטה שבצפון איטליה. מעבר למיקום הנידח, ג'ורדן אפילו לא שיחק עם הקבוצה שלו, השיקגו בולס, אלא עם הקבוצה המקומית סטפנו טריאסטה (שמשחקת היום בליגה האיטלקית השנייה) נגד קבוצתו לשעבר של גיא גודס, יובה קזרטה.

ביזארי: מייקל ג'ורדן עם המדים הכתומים של סטפנו טריאסטה
ביזארי: מייקל ג'ורדן עם המדים הכתומים של סטפנו טריאסטה

ניפץ לרסיסים את הלוח

ג'ורדן עלה לשחק עם המדים הכתומים של קזרטה ועם ה-אייר ג'ורדן 1. למרות חוסר החשיבות של המשחק, הוא נתן הצגה של שלושים נקודות, כאשר ברגע השיא הוא זינק מאזור קו העונשין וסיים עם הטבעה איימתנית שניפצה לרסיסים את הלוח של הסל. זה היה רגע מכונן שהעצים את האתלטיות המפלצתית שטמונה בכישרון הצעיר. שלושים שנה מאוחר יותר, מותג ג'ורדן יסמל את המאורע עם ה-אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard.

צפו ברגע הניפוץ שיצר את הסיפור סביב האייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard

השילוש הקדוש

מבחינת המראה של הנעל לא היה חדש, הג'ורדן 1 כבר יצאה בעבר בכל צבע אפשרי, כולל כתום שדומה מאוד לזה של הלוח המנופץ. מה שהפך את הנעל הזו ללהיט הוא השילוש הקדוש: הסיפור, הפרטים על הנעל, והכמות המוגבלת של הזוגות שיצאו לשוק. ביוני 2015 הושקה לראשונה ה-Shattered Backboard. היא הייתה בסך הכל אייר ג'ורדן 1 בקולורווי "שיקגו" שהאדום בה הוחלף לכתום. הסולייה הפנימית הכילה תמונה של לוח מנופץ והיא הייתה מעור סופר איכותי, כזה שהפך לסטנדרט אצל סניקרהדס. המחיר הרשמי היה 160$ אבל היא הפכה לכל כך מבוקשת, שעד היום היא נמכרת ב-StockX במחירים שבין 1,092$-1,344$S.

קלאסיקה מודרנית: אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard
קלאסיקה מודרנית: אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard

כתום זה האדום החדש

השמועות אומרות שעבור סניקרס מבוקשות במיוחד חנויות בדרך כלל מקבלות שש זוגות מכל מידה. מה-Shattered Backboard הן קיבלו זוג אחד בלבד, וזה מה שהעצים את הביקוש סביב הקלאסיקה החדשה. סניקרהדס החליטו שכתום זה האדום החדש והיא הפכה לפריט חובה בכל אוסף. מותג ג'ורדן ראה כי טוב, ובאוגוסט 2016 הוציא את ה-אייר ג'ורדן 1 Reverse Shattered Backboard, שזו גרסה דומה לנעל המקורית, רק שהכתום החליף את גם השחור והשתלט על המראה הכללי. גם הנעל הזו הפכה מייד לסולד-אאוט והיא נמכרת היום במחירים של 718$-832$.

 אייר ג'ורדן 1 Reverse Shattered Backboard
אייר ג'ורדן 1 Reverse Shattered Backboard

במאי 2018 נייקי הוציא גרסת סאטן יוקרתית לנשים בלבד, המחיר הרשמי היה גם כן 160$, אולם היום הן נסחרות במחירים של 442$-710$.

גרסת הסאטן:  אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard
גרסת הסאטן: אייר ג'ורדן 1 Shattered Backboard

צפרדע כתומה

ואז הגענו לשנה הנוכחית, הרבה אנשים חיכו ל-אייר ג'ורדן Shattered Backboard 3.0 ולא כל כך ידעו איך לבלוע את הצפרדע הכתומה שמותג ג'ורדן בישל להם. הדגם האחרון שיצא באוקטובר 2019 הגיע בצבעים כתום ושחור בלבד עם סוליה צהובה, כאשר העור שסניקרהדס כל כך העריצו בדגמים הקודמים, הפך למבריק ומקומט. לא ברור אם הקמטים אמורים לסמל את השברים של הלוח המנופץ, ולמה מותג ג'ורדן בחר לקחת דגם קלאסי ואהוב ולהפוך אותו לכל כך קשה לעיקול. מה שבטוח הוא שגם הנעל הזו הפכה מהר מאוד למבוקשת מאוד. היא אומנם לא מגיעה למחירים של הדגמים הקודמים, אבל עדיין נמכרת בטווחים שבין 340$-312$.

 אייר ג'ורדן Shattered Backboard 3.0
אייר ג'ורדן Shattered Backboard 3.0

מותג ג'ורדן יצר בתוך ארבע שנים קלאסיקה מודרנית, ודי ברור שנראה עוד דגמים של ה-Shattered Backboard יוצאים בשנים הקרובות. אני מוכן להתערב על פיצה מהסופר שהגרסא הכתומה תצא גם על דגמי ג'ורדן אחרים, וגם הם יהפכו לנדירים ומבוקשים על ידי סניקרהדס. בניגוד למה שנהוג לחשוב, סניקרהדס לא אוהבים חידושים טכנולוגיים או עיצובים מאתגרים, הם אוהבים רטרו, סיפורים שמרגשים אותם ומזכירים להם את הילדות. זה בדיוק מה שכתומה הזו עושה.

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *