הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2019: סיכום שנה

בדומה לקרמבו, בחירת עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019 הוא עניין מפוקפק. בעיקר כי לא ברור מהו היחס הנכון בין הקצפת לעוגייה ובמקרה שלנו בין העיצוב להייפ. כמה מתוך העיצובים של טרוויס סקוט הם באמת גדולים? כמה מתוך הייזי של קניה ווסט…האם יש מקום בכלל לעשות הפרדה או שהייפ הפך לחלק אינטגרלי מהמשחק? גם נייקי לא יוצאת בזול מהסיפור הזה, האם היא באמת מצליחה לחדש או שהיא ממשיכה להישען בצורה כבדה מדי על הדגמים הקלאסיים שלה?

השאלות האלו תמיד יהיו רלוונטיות ובכל מקרה הן לא משנות את העובדה ששנת 2019 הייתה מדהימה מבחינת ריליסים וזה לא פשוט בכלל לזקק אותה לרשימה אחת. מעידה על כך בצורה הטובה ביותר העובדה שכל רשימות הסיכום המעולות ששלחו אלי היו שונות אחת מהשניה. נכון, היו כאלה שכיכבו בהן יותר סניקרס עם רעש והמולה והיו כאלה שכיכבו בהן ג׳נרל ריליסס חבויות ושקטות, אבל לכל אחד הייתה את הרשימה היחודית שלו וזה כל היופי בקהילה הזו, שהיא מוכבת מאינדבדואלים שונים שיוצרים מגוון דעות רחב.

אז אחרי כל הפרולוג הזה, התיישבתי לכתוב את הרשימה שלי, שגם היא כמובן שונה לגמרי, אבל לפי כן, כמה פינות קטנות שצריך לסגור…

עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019

סיכום שנה: עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019
סיכום שנה: עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019

2019 בקיצור נמרץ

 1. סניקרהדס נהפכו למיינסטרים. זה כבר לא משחק סודי שמתנהל בסימטאות חשוכות וקבוצות פייסבוק נידחות. התורים בחנויות, שוק הריסייל המשוגע והמהומה ברשתות החברתיות הראו שהמשחק הזה הולך ומתפשט וזה רק ילך ויחמיר, תאהבו או לא, כולם רוצים להיות סניקרהדס. זו המציאות.
 2. קל יותר להשיג ייזי מקוריות מאייר ג׳ורדן מזוייפות. הנעל שהייתה הפריט הכי נדיר ויקר ב-2016 ריסקה תוך שלוש שנים את השוק של עצמה. זה לא שאין ייזי מבוקשות, אבל משהו ביוקרה שלהם נפגע. אדידס וקניה הבטיחו ״ייזי לכולם״ וקיימו, עכשיו נשאר לראות מה הם מתכננים ל-2020 כדי להשאיר זרזיף של הייפ סביב המותג.
 3. לא כל דבר שוירג׳יל נוגע בו הופך לזהב. האל.די טריינר די נבלעה, לא ברור למי מיועדת כל סדרת האוף-ווייט עם הספייקים המשונים, הדעות לגבי האייר ג׳ורדן 5 די חלוקות ואין מספיק הייפ סביב סדרת האס.בי החדשה. וירג׳יל חווה את משבר הנעל השנייה, אבל הוא נמשך גם לשלישית והרביעית. לא פשוט להמשיך להדהים אחרי פתיחה כזו סוערת, ולמרות זאת אנחנו עדיין מצפים ממנו לדבר הגדול הבא.
 4. ג׳ורדן 4 ברד וג׳ורדן 11 ברד באותה שנה. שתיהן. יחד. באותה. שנה. והייתה עוד 6 אינפרה-רד לפניהן.
 5. שתי מערכות בחירות, רכבת לירושלים, חללית שהתרסקה על הירח ומדינה שהולכת לאבדון, אבל אם נתרכז בעיקר, שנת 2019 הייתה השנה של טראוויס סקוט.
 6. ביונסה לאדידס, דיור לנייקי, קום דה גרסון לקונברס, פראדה לאדידס, קלוט לנייקי, אוברקיל לאדידס, אנדקובר לנייקי, פיר אוף גוד לקונברס, בודגה לואנס, רפורמיישן לניו-באלאנס, ויויאן ווסטווד לואנס, שמים לב לפטרן מסוים? קולאבס. קולאבס. קולאבס.
ג׳ורדן 4 ברד וג׳ורדן 11 ברד באותה שנה | Jordan 11 Retro Playoffs Bred
ג׳ורדן 4 ברד וג׳ורדן 11 ברד באותה שנה | Jordan 11 Retro Playoffs Bred

ציון לשבח

לנסוע במיוחד לסניף של דאנקן דונטס רק כדי לגלות שהוא סגור, לעמוד בתור שלוש עשרה שעות עבור אייר פורס טראוויס סקוט, רק כדי לגלות שלא נשארו מידות. אלו הסניקרס שרק הגיעו לקו הסיום, אבל לא הצליחו לחצות אותו…

כאילו טראוויס סקוט עיצב נעל עבור ברברי, רק שמדובר בשיתוף פעולה מבריק ובלתי צפוי בין נייקי לסטודיו LAIKA עבור סרט הסטופ מושן מיסינג לינק. התוצאה היא נעל חורפית שהולכת נהדר עם לוק מתוחכם ומרובד.

טרוויס סקוט X ברברי: Air Max 1 Susan Missing Link
טרוויס סקוט X ברברי: Air Max 1 Susan Missing Link

New Balance 997 Aime Leon Dore

ממש שידוך מגן עדן. מצד אחד מותג אמריקאי קלאסי ששומר על עיצוב מסורתי ומצד שני ניו-באלאנס, שעושה בדיוק את אותו הדבר. הפרשנות של בית באופנה הניו-יורקרי הצעיר Aimé Leon Dore לניו-באלאנס 997 נשען על המראה האפור והמשעמם שלה, אבל מצליח לעורר בו קצת שמחה וחיות, שווה תזכורת, אבל לא יותר מזה.

שידוך מושלם: New Balance 997 Aime Leon Dore | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019
שידוך מושלם: New Balance 997 Aime Leon Dore | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019

Air Max 180 Berlin

האייר מקס 180 היא כמעט האייר מקס האהובה עלי ביותר, נעל שהיא מופת של עיצוב, ראי של תקופה ויושבת כמו כפפת משי על כף הרגל. המהדורה שיצאה השנה היא חגיגה של נאון זרחני כהומאז׳ לחיי הלילה התוססים של ברלין ולרב-תרבותית שהיא מקדשת. התוצאה היא קרחניסטית ומאופקת, מטורזנת ומופנמת, אייר מקס קלאסית עם פרשנות מרעננת.

הומאז׳ לחיי הלילה של ברלין: Air Max 180 Berlin
הומאז׳ לחיי הלילה של ברלין: Air Max 180 Berlin

Tom Sachs x Nike Mars Yard Overshoe

מסע חקר החלל של טום סאקס ממשיך והפעם הוא לקח את העיצוב גלקסיה אחת קדימה. לא מדובר בעוד נעל הליכה עם סוליית ירח, אלא במגף אסטרונאוטים אמיתית. אפשר לקרא לזה עיצוב חלוצי ואקסצנטרי, ואפשר לקרוא לזה סתם בד יוטה עם רצועות, אבל בכל מקרה מדובר בנעל לתצוגה בלבד. זה מוזר כי סאקס תמיד התעקש שילכו עם הנעליים שלו, ואני לא מבין איך הוא רצה שזה יקרה עם שק לפולי קפה. זה אולי מסביר את המחירים היחסית סבירים שלה לעומת הדגמים הקודמים שממש נראו ברחובות.

אוונגרד או שק יוטה: Tom Sachs x Nike Mars Yard Overshoe
אוונגרד או שק יוטה: Tom Sachs x Nike Mars Yard Overshoe

Louis Vuitton LV Trainer

הנעל הזו פה מכל הסיבות הלא נכונות. קודם כל היא די מכוערת, בוא נגיד שאם היא הייתה ג׳ורדן היא נרקבת די מהר במדפים של האאוטלטים. שנית היא נעל מעצבים ואני לא מאסכולת נעלי המעצבים. אבל החמור מכל הוא שהיא מועתקת אחד לאחד מנעל כדורסל קלאסית משנות השמונים של חברת אביה (Avia) תבדל״א. אומרים שגניבה היא החנופה הטובה ביותר, אבל במקרה הזה וירג׳יל אבלו אפילו לא ניסה להסתיר. הנעל הזו פה כי וירג׳יל לקח את החזרה של בתי אופנה יוקרתיים לשנות שמונים ותחילת שנות התשעים, וחיבר בינם לבין נעל כדורסל מאסיבית ורובוטית. כן היא מפונפנת, כן היא מורכבת מ-106 חלקים שהורכבו בעבודת יד, וכן היא עולה היום 2500$, אבל בסופו של דבר עדיין מדובר באביה 880 שעלתה בתקופתה 90$. פעם קראו לזה פרפומנס, היום זה היי פאשן. 

מכל הסיבות הלא נכונות: Louis Vuitton LV Trainer
מכל הסיבות הלא נכונות: Louis Vuitton LV Trainer

adidas Torsion Comp Edberg

אין ענף ספורט שהסניקרס שבו חטפו מכה עיצובית חזקה יותר מאשר טניס. עוד רואים היום אנשים הולכים עם נעלי ריצה, פה ושם עם כדורסל, אבל אף אחד לא הולך עם נעלי טניס שקיבלו עם השנים מראה משעמם ואפרורי. זה חבל כי פעם נעלי טניס היו באמת מדהימות והדגם שיוצר עבור סטפן אדברג הוא קלאסיקה ניצחית ואחד הדגמים האהובים עלי ביותר בכל הזמנים. הפעם אדידס עשתה פה עבודת רטרו מושלמת והלוואי שהנעל הזו תמשיך לצאת לנצח בגירסאות שונות ומגוונות.

קלאסיקה ניצחית: adidas Torsion Comp Edberg
קלאסיקה ניצחית: adidas Torsion Comp Edberg

Jordan 6 Retro Black Infrared

לא בטוח שהברד הוא הקולורווי הטוב ביותר של האחת עשרה, אבל בוודאות האינפרה-רד הוא הקולורווי הטוב היותר של השש. לא נעל שהייתה מככבת בדרך כלל ברשימות מהסוג הזה, אם לא השלמות שבקולורווי.

הטוב ביותר: Jordan 6 Retro Black Infrared
הטוב ביותר: Jordan 6 Retro Black Infrared

ZoomX Vaporfly NEXT

סופו של כל שיא להישבר. אבל לעיתים רחוקות יש שיאים היסטורים, כאלו שניפצו תפיסות לגבי המגבלות של המין האנושי והעניקו השראה למליוני אנשים ברחבי העולם. ארבע דקות למייל היה שיא כזה והוא נשבר רק בשנות החמישים. מאה מטר מתחת לעשר שניות היה עוד שיא כזה, והוא נשבר רק בשנות השישים. ב-12 באוקטובר נקבע שיא היסטורי חדש, אליוד קיפצ'וגה הצליח לרדת מזמן של שעתיים לריצת מרתון, כאשר עצר את השעון על זמן מדהים של 1:59:40. הפעם לא התעורר דיון על הכישרון יוצא הדופן של קיפצ'ונגה או על מתיחת הגבולות של המין האנושי. הפעם הדיון היה על זוג נעליים. האם באמת הנייקי %ZoomX Vaporfly NEXT הן שעזרו לקיפצ'וגה לרדת משעתיים למרתון?

טוב הגיע הזמן להפסיק להתעסק בשטויות ולעבוד לריל דיל, לסיבה שלשמה התכנסנו, להיילייט הגדול של הערב, אז בלי עיכובים מיותרים, קבלו את עשרת הסניקרס שלי לשנת 2019

עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019

Jordan 11 Retro Playoffs Bred

כל דבר שמוסיפים על אחת מאבני היסוד של תרבות הסניקרס נשמע כמו קלישאה, הנה תראו בעצמכם… אם נייקי תחליט להוציא את הנעל הזו פעמיים בשנה, היא תופיע ברשימות פעמיים בשנה, אם היא תצא עשר שנים ברציפות, היא תופיע עשר שנים ברציפות, אם נייקי תחליט להוציא רק את הברד במשך שנה שלמה, הרשימה תורכב רק ממנה. אם יש פה חבר׳ה שרוצים להיכנס לעולם הסניקרס, תתחילו עם הנעל הזו, אתם תהיו גאים בסיפור הזה שנים קדימה.

אחת מאבני הייסוד: Jordan 11 Retro Playoffs Bred
אבני הייסוד: Jordan 11 Retro Playoffs Bred

Jordan 4 Retro Bred

כל מה שכתבתי למעלה, תחליפו את המספר 11 ב-4.

להתחיל מהנעל הזו: Jordan 4 Retro Bred
להתחיל מהנעל הזו: Jordan 4 Retro Bred

adidas Yeezy 500 Bone White

אני חושב שזו הייזי היחידה שהייתי שמח לצאת איתה לרחוב, כי בניגוד לשאר הדגמים בסדרה ל-500 יש מאפיינים של יצירה גדולה. לוקח זמן להתאהב בה, אבל שמתאהבים זה מתגמל. היא גם לא מתאימה לכל אחד ודורשת שהתלבושת הנכונה יחמיאו לה. ראיתי אנשים שהאאוטפיט שלהם החריב את ה-500 ואנשים שהצליחו להעיף אותה לעננים. המראה הגלי של הסוליה, הפנלים המעוגלים והצבעים המונוטונים מבליטים אותה מהסביבה ומכל שאר הסניקרס בסדרה, מה גם שלא מבינים עד כמה היא דומיננטית ומלאה נוכחות עד ששמים אותה על הרגל. תגידו גורמה, תגידו לא לכל אחד, אבל כאלו סניקרס קניה ווסט וסטיבן סמית׳ צריכים להמשיך לעצב.

יצירה גדולה: adidas Yeezy 500 Bone White | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019
יצירה גדולה: adidas Yeezy 500 Bone White | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019

Air Tech Challenge 2 Hot Lava

כשקר לי אני מחמם סיידר עם ברנדי, כשיוצאת עונה חדשה של פליבאג אני מכריז על בינג׳ ושההוט לבה יוצאת אני הולך וקונה אותה, בלי לשאול שאלות. זה מדהים שהנעל הזו יצאה השנה עם אפס הייפ סביבה, כאילו לא מדובר בנעל הטניס הגדולה ביותר בכל הזמנים. היא נראית כמו האחות המופרעת של הג׳ורדן 4, יש לה חתיכת מורשת מפוארת אבל למרות זאת עדיין לא רואים אותה מספיק ברחובות. אם לטניס הייתה חצי מהפופולאריות שיש לכדורסל, סדרת האייר טק צ׳אלאנג׳ הייתה ממשיכה עד היום, בעצם עם האופן שבו נראות נעלי טניסֿ, אולי עדיף שלא…

נעל הטניס הגדולה בכל הזמנים: Air Tech Challenge 2 Hot Lava
נעל הטניס הגדולה בכל הזמנים: Air Tech Challenge 2 Hot Lava

Nike Adapt BB Black Pure Platinum

יש מחזות שהן עדיין פלא בעייני, פרצל עם שוקולד, נורת לבה והעובדה שיש אנשים שמתלהבים מהעיצוב של האייר ג׳ורדן 1 דיור. אותי מלהיבים שרוכים ששורכים את עצמם ללא מגע יד אדם, נורות לד שמחליפות צבעים ושהכל נשלט מאפליקציה. הייתי ילד קטן כשבחזרה לעתיד 2 הוקרן בקולנוע והנה… אני בעתיד.

העיתיד כבר כאן: Nike Adapt BB Black Pure Platinum
העתיד כבר כאן: Nike Adapt BB Black Pure Platinum

Cactus Plant Flea Market x Nike VaporMax

כמה אני אוהב וייפורמקס? כמו שאני אוהב מרציפן, כלומר מתעב. לכן אם מישהו הצליח להפוך וויפורמקס לחביבות מגיע לו פרס. למישהו הזה קוראים סינת׳יה לו והיא המוח שמאחורי המותג קקטוס פלאנט פלי מרקט. כן, המראה הוא דיקונסטרקט שנטחן עד דק לאחרונה, אבל למרות זאת היא עדיין הצליחה לקחת עיצוב משעמם ולתת לו פרשנות מרעננת ומקורית. הסווש התלת מימדי והסמיילים הענקיים מאחורה מזכירים לכולנו שמדובר בסופו של דבר בסניקרס, ולא תמיד צריך לקחת את הכל בצורה רצינית מדי.

לא הכל צריך להיות רציני: Cactus Plant Flea Market x Nike VaporMax
לא הכל צריך להיות רציני: Cactus Plant Flea Market x Nike VaporMax

adidas ZX 8000 Light Aqua

הרשימות הרבות שקיבלתי מעידות שנייקי שולטת באופן אבסולוטי בשוק הסניקרס. אבל לפני שנייקי הפכה למפלצת התאגידית שהיא היום, פיל נייט הביט בקנאה על המתחרה הגדולה מגרמניה. במשך שנים אדידס שלטה בשוק נעלי הספורט והייתה סטנדרט בכל מה שקשור לביצועים ומצויינות. בתור הזהב שלה בסוף שנות השמונים, היא הציגה את סדרת ה-ZX שהייתה מופת של טכנולוגיה ועיצוב. עד היום אני חושב שה-ZX 8000 היא פסגה עיצובית ואחת הנעליים הגדולות ביותר של אדידס בכל הזמנים. אם לחברה הגרמנית הייתה את מערכת השיווק של המתחרה הגדולה שלה, כולנו היינו הולכים היום עם סדרת ה-ZX, אבל לצערי אדידס לא תמיד מצליחה להזכיר למעריצים הותיקים איזה מורשת מפוארת יש לה. עם זאת, להוציא את ה-8000 מהארכיון הוא צעד בכיוון הנכון.  

צעד בכיוון הנכון: adidas ZX 8000 Light Aqua | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019
צעד בכיוון הנכון: adidas ZX 8000 Light Aqua | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019

Air Flight 89 White University Red

חתיכת היסטוריה: Air Flight 89 White University Red
חתיכת היסטוריה: Air Flight 89 White University Red

מה הנעל הזו עושה פה? הנעל הזו פה לא בגלל העיצוב, לא בגלל הנוחות, ובטח שלא בגלל הסטייל, הנעל הזו פה בגלל החשיבות ההיסטורית שלה. לא ברור אם האייר פלייט 89 השפיעה על האייר ג׳ורדן 4 או להיפך, אבל בסוף שנות השמונים נייקי התחילה לערוך הפרדה בין נעליים לביגמנים (פורס) ונעליים לגארדים (פלייט). האייר פלייט 89 הייתה הנעל הפופולרית ביותר בקרב כל הגארדים שהם לא מייקל ג׳ורדן. שיחקו איתה אגדות כמו רג׳י מילר, כריס מאלין וסקוטי פיפן והיא נחשבת לאחת מאבני הדרך המשמעותיים ביותר בתולדות סדרת הפלייט. היא נראית כאילו חולי פרקינסון צבעו אותה והצמיגים של הניסאן שלי רכים יותר, אבל אני מת על זה שנייקי מוציאים סניקרס מהתקופה הזו בשקט, בלי הייפ, בלי המולה, ורק מעטים מבינים במה דברים אמורים.

Jordan 1 Retro High Travis Scott

הנעליים שטראוויס סקוט מוציא מקוללות בקטע מאגי, הן מקוללות כי מגיע איתן המון רעש, והייפ ותורים וריסייל רצחני שקצת מאפילים על הנעל עצמה והעיצוב שמאחוריה. העניין הוא שלאייר ג׳ורדן 1 טראוויס סקוט יש באמת עיצוב טוב. זו הפעם הראשונה שמותג ג׳ורדן מאפשר למעצב לשחק עם הסווש, והתוצאה פשוטה כמו שהיא גאונית, אלמונית כמו שהיא איקונית, בסיסית אך מדויקת, נעל קלאסית של סניקרהדס אבל כזו שגם אנשים רגילים יכולים להעריך ולאהוב. כל נעל שתצא מהיום עם סווש הפוך תוזכר עם הטראוויס סקוט, ככה נוצרות אגדות.   

באמת עיצוב טוב: Jordan 1 Retro High Travis Scott
באמת עיצוב טוב: Jordan 1 Retro High Travis Scott

 Nike LD Waffle Sacai Black

לא מאבק צמוד, לא שובר שוויון ולא על חודה של נקודה, דווקא בשנה שכללה המון דגמים מעולים, ה-סקאיי ניצחה בפער עצום, למעשה יש לה מקום של כבוד גם ברשימת הסניקרס של העשור, וכאילו זה לא הספיק, שיתוף הפעולה של מותג ג׳ורדן עם דיור ואדידס עם פראדה הוכיח כמה קל ליפול לבנאליה, למוכר, לבטוח. הסקאיי היא בדיוק ההפך מזה, צ׳יטוסה אבה עיצבה נעל עם מחשבה מקורית ורצון לאתגר, לתת מוצר שיוצא מאזור הנוחות, שגם יפיץ את בשורת העיצוב היפני הנקי והמתוחכם לעולם הגדול. הגדולה האמיתית שהיא עשתה את מנקודת מוצא משעממת, שני הדגמים שהיא נשענת עליהן, האל.די.וי והוואפל, לא יכלו להיות מרדימות יותר, ואילו הבייבי שלהן הוא יצירת מופת של אסתטיקה וצבע. המאבק האמיתי של האל.די וואפל היה מול הבלייזר שיצאה באותה סדרה, יש אנשים שחשבו שהבלייזר עדיפה, לי ברור מי המנצחת הגדולה של השנה.    

בפער עצום: Nike LD Waffle Sacai Black | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019
בפער עצום: Nike LD Waffle Sacai Black | עשרת הסניקרס הגדולות ביותר לשנת 2019
 • הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2022: סיכום שנה

  הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2022: סיכום שנה

  מה זה בכלל הסניקרס הכי טובות ואיך בוחרים אותן? רשימת הסניקרס הכי טובות מורכבת ממאפיינים כמו עיצוב, הייפ, רטרו, פופולריות, טכנולוגיה, השפעה, שיתופי פעולה וקורטוב של טעם אישי. לצורך העניין ה-נייקי פנדה הייתה הנעל הפופולרית ביותר גם בשנת 2022, אבל זה לא יכניס אותה לרשימה. כל הרעיון הוא גיוון שינסה לכסות את כל התחום הרחב הזה.…


 • סיכום שנת 2022 בעולם הסניקרס ותחזית לשנה הבאה

  סיכום שנת 2022 בעולם הסניקרס ותחזית לשנה הבאה

  כל האתרים הגדולים והמגזינים הנחשבים פרסמו את רשימות הסניקרס שלהם לשנת 2022, אז הנה משהו קצת אחר – סיכום שנת 2022 בעולם הסניקרס ותחזית לשנה הבאה מי זוכר שפעם ריבוק הייתה חברת הספורט הגדולה ביותר בעולם, שכל הילדים רצו נעלי BK או אל איי גיר. חברות חדשות צצו וחברות ותיקות נשכחו, אבל מעולם לא הייתה…


 • נעלי סניקרס הטובות ביותר לשנת 2021: סיכום שנה

  נעלי סניקרס הטובות ביותר לשנת 2021: סיכום שנה

  כל נביאי השקר, מבשרי הרעות ורואי השחורות שהספידו את שוק הסניקרס – תאכלו לקרדה! לא רק שבשנת 2021 השוק הזה לא התפוצץ, הוא רק גדל, ולא הייתי מהמר על בועה גם בשנה הבאה. וזו שאחריה. יותר ויותר אנשים מגלים את הדבר המופלא הזה שנקרא נעלי סניקרס, והם שמחים להצטרף לעולם העשיר והמרתק שהוא מציע. בין…


 • אה מה מנייאר: פרימיום שכולו השראה ותרומה לקהילה השחורה

  אה מה מנייאר: פרימיום שכולו השראה ותרומה לקהילה השחורה

  שנת 2021 היתה ה-שנה של אה מה מנייאר. הריליסים של המותג היו המבוקשים ביותר, המסוקרים ביותר וכיכבו בכל רשימת סיכום השנה של המגזינים הנחשבים בעולם. דגמים איקונים כמו ה-אייר ג'ורדן 1 וה-אייר ג'ורדן 3 עוצבו בהשראת המותג, ועל פי פרסומי הדגמים שעתידים לצאת בשנה הנוכחית, לא רק שלא מתכוונים לעצור שם, אלא להמשיך קדימה בכל…


 • למה פתאום כולם רוצים לנעול את הסניקרס של ניו-באלאנס?

  למה פתאום כולם רוצים לנעול את הסניקרס של ניו-באלאנס?

  לוגו הוא הדת החדשה. אפשר לדעת מי אתה לפי הלוגו שאתה בוחר לשם עליך. אנשים מאמינים בלוגו כי הוא מעניק להם ערך, זהות, שייכות. זו הסיבה שבגללה חברות ענק משקיעות מיליארדים בפרסומות מזויפות וסלוגנים קליטים. הן מנסות להצמיד ערך למותג, לחבר בין אייקון לאסוציאציה. העניין הוא שלפעמים קורים תהליכים שהם מחוץ לשליטתן. הרי פעם הכל…


 • זהירות אמבוש: הזינוק של הפווור-קאפל מטוקיו לצמרת עולם הסטריט-וור

  זהירות אמבוש: הזינוק של הפווור-קאפל מטוקיו לצמרת עולם הסטריט-וור

  השראה מאסתטיקת האנדרגאונד של טוקיו, רפרנסים מעולמות הסקייטבורד, הפאנק וההיפ-הופ, מעורבבים עם פופ-ארט אקסצנטרי וגישת כמה שיותר גדול יותר נוצץ. אמבוש כבשה במהירות את עולם הסטריט-וור, כאשר היא מתמחה באקססוריז היי-אנד וספורטס-וור שפונה לכל המינים. למרות שזה נראה שהם בתקופת השיא שלהם, זו רק ההתחלה עבור הצמד יון ו-ורבל. זהירות אמבוש: הזינוק של הפווור-קאפל מטוקיו…


 • מי עומד מאחורי המותג קקטוס פלאנט פלי מרקט?

  מי עומד מאחורי המותג קקטוס פלאנט פלי מרקט?

  סינת'יה לו (Cynthia Lu) ידועה כרוח הרפאים של עולם הסטריט-וור. בלי ראיונות, צילומים או השתתפות באירועי השקה נוצצים. היא שומרת בקנאות על המיקום שלה מאחורי הקלעים, ממשיכה ליצור מהדירה הקטנה של בברוקלין, כאשר היא נותנת לעיצובים של קקטוס פלאנט פלי מרקט את קדמת הבמה. בעולם שמקדש אקסצנטריות ויחסי ציבור, שאתה נדרש בו לייצר פרובוקציות ולהזין…


 • הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2020: סיכום שנה

  הסניקרס הטובות ביותר לשנת 2020: סיכום שנה

  מילים שאסור להשתמש בהן בשנת 2021 – קולב, הייפ, טראוויס סקוט, שואל בשביל חבר, נמכר עקב טעות במידה, טראוויס סקוט. בשנה האחרונה נראה שכל החברות הגדולות, כלומר נייקי, פיצחה את נוסחת הקסם. אין יותר ניסיונות אקספירמנטלים, בוא נוציא נעל ונראה מה יקרה. היום הכל מדוד ומחשוב מראש, לכל מהלך יש תבנית ברורה. לפני שמחזירים דגם…


InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *