אייר מקס 720: חיזיון מרהיב של רטרו עתידני – מדריך מקוצר

מבט ראשון על ה-אייר מקס 720 מעורר חשד שבנייקי חושבים שכולנו גמדים, אחרת לא ברור למה בשנת 2019 הם יצרו נעלי פלטפורמה. אנחנו יודעים שעוד מתקופת ה-אייר מקס 1 ונכון לשנייה זו, נייקי תמיד מנסה להגדיל את בועת האויר. לכן כמו במצוקת נדל"ן אמיתית, כאשר נגמר המקום לבנות לרוחב, מתחילים לבנות לגובה.

מתחילים לבנות לגובה, אייר מקס 720, קרדיט: נייקי
מתחילים לבנות לגובה, אייר מקס 720, קרדיט: נייקי

אייר מקס 720: חיזיון מרהיב של רטרו עתידני

בועת האויר הגבוהה ביותר של נייקי עד כה הייתה 32 מ"מ, והיא הופיעה לראשונה ב-אייר מקס 270 שיצאה בשנת 2018. בתכנון המקורי בועת האויר הייתה אמורה להיות בגובה של 40 מ"מ, אבל כאשר המהנדסים ראו את הסקיצה של המעצב דילן ראש יצא להם עשן מהאוזניים. הם טענו שהבועה תתפוצץ לאנשים בזמן ההליכה, ושהנעל לא תהיה יציבה. המהנדסים התחילו את המו"מ ב-27 מ"מ, דילן ראש המשיך להתעקש על 40 מ"מ, ולבסוף שני הצדדים התפשרו על 32 מ"מ.

בועת אויר חדשה

בין אם הסיפור הזה אמיתי או רק תירוץ כדי להרוויח זמן עד לבועה הגדולה הבאה, המהנדסים הצליחו שנה לאחר מכן לפתח בועת אויר חדשה בגובה 38 מ"מ, כמעט זהה לתכנון המקורי עבור האייר מקס 270. ההבדל הגדול בין הדגמים הוא שהפעם הבועה ממוקמת לכל אורך הסוליה, בדומה מאוד ל-אייר מקס 2015.

השמות של סדרת האייר מקס לא מקוריים במיוחד, ולפחות בתחילת דרכם מציינים את הזווית ממנה ניתן לראות את בועת האויר. את הבועה של ה-אייר מקס 720 ניתן לראות מזוית של 360 מעלות משני כיוונים, מהמידסול ומהאאוטסול, לכן אם נכפיל את 360 ב-2 נקבל 720.

לבועה שלי יש שני כיוונים, אייר מקס 720, קרדיט: נייקי
לבועה שלי יש שני כיוונים, אייר מקס 720, קרדיט: נייקי

רטרו עתידני

אחרי ההצלחה העצומה של האייר מקס 270, זה היה די טבעי לאפשר לדילן ראש לעצב גם את היורשת. ל-אייר מקס 720 הוא העניק מראה די חייזרי, מן סילואט כספיתי בין-גלקטי שיושב בין הנוסע השמיני לבומרנג. פעם היו קוראים לזה "עתידני" אבל היום זה כבר הפך ל-"רטרו-עתידני", מאחר והוא די ממשיך את השפה העיצובית של סניקרס קלאסיות כמו ה-אייר מקס 97 או ה-אייר מקס 93.

מבחינת המבנה, הסולייה היא מגומי משולב בספוג, כאשר המטרה היא שהגומי הדחוס באויר יספק את הריכוך והספוג את היציבות. בינתיים הביקורות מתארות את הנעל החדשה כאחת מהאייר מקס הנוחות ביותר שנייקי הוציאה מאז ומעולם.

נורת לבה על הרגליים

הקולורוויז של הסניקרס הראשונות בסדרה הושפע ממראות מרהיבים כמו זרימת לבה, הזוהר הצפוני, שביל החלב ומשקיעות וזריחות. התוצאה היא סניקרס חללית ומשוגעת שמדמה הליכה עם נורת לבה על הרגליים. בוא נגיד שאם היו נוחתים בארץ חייזרים, הם היו נועלים אייר מקס 720.

אם עד עכשיו הנעל לא משכה מספיק תשומת לב, המעצבים זרקו על הסולייה העצומה עוד ספלאש נדיב של נצנצים, והיא גם מגיעה עם קופסה שחורה מעוטרת בצבעים מטאליים רפלקטיבים, קצת כמו הסרגל התלת מימדי שהיה לי בתור ילד. בלי קשר לתמה הספקרלית, החברה מתגאה בעובדה ש-75% מבועת האויר של ה-אייר מקס 720 מיוצרת מחומר ממוחזר.

חללית ומשוגעת, אייר מקס 270, קרדיט: נייקי
חללית ומשוגעת, אייר מקס 270, קרדיט: נייקי

האייר מקס עוברת לרחוב

בנייקי כבר לא מנסים להסתיר את העובדה שטכנולוגיית האייר מקס משמשת ברובה ללייפסטייל. זו בעצם השנה השנייה ברציפות שהחברה מוציאה אייר מקס ומצהירה שהיא לא נועדה כנעל ביצועים. יש כאן בעצם השלמה עם תהליך טבעי שהחל עוד עם ה-אייר מקס 95 ובו טכנולוגיית האייר מקס משנה את הייעוד שלה.

בעבר נעלי ריצה כמו ה-אייר מקס 180 היו שיא הטכנולוגיה וכיכבו בתחרויות ריצה ארוכות וקצרות. עם השנים הטכנולוגיה התפתחה ובועת האויר הוותיקה עברה לככב בעיקר ברחובות. זה בדיוק התהליך שעברו קלאסיקות כמו ה-נייקי קורטז, ה-אדידס סטן סמית', ה-ניו באלאנס 576 וכל אותן סניקרס שאנשים עדיין בטוחים שמאז ומתמיד הלכו איתן ברחוב.

יש גדול מדי

גם אם תגיעו ערומים למשרד, הדבר הראשון שכולם יסתכלו עליו הוא ה-אייר מקס 720. הבועה הזו מטורפת לגמרי ואני חושב שנייקי צריכים לעצור רגע ולחשוב לאן הם רוצים לקחת את הטכנולוגיה הזו. יש כזה דבר גדול מדי ואולי הגענו לשלב הזה. יכול להיות שכבר לא צריך לחפש רק לגדול, אלא כדי למצוא פיתרון יצירתי אחר.

בעוד אני כותב את הדברים האלו, ברור לי שהמהנדסים של נייקי שוברים את הראש כיצד להגדיל את הבועה עוד יותר, כך שאנשים עוד יתגעגעו למראה הסולידי והמינימלסטי של ה-אייר מקס 720. הייתי רוצה את הנעל הזו מסיבה אחת בלבד, זה בדיוק מה שחסר לי כדי להכריז לראשונה בחיי שאני 1.80.

InstacopSneakers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *